SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby na tej samej sesji co siłowy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 150 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 766
Mam pytanie jak połączyć aeroby z treningiem siłowym w:
Treningu na masę
Treningu na siłę
Treningu na rzeźbę

W przypadku masy i siły chodzi o jak najmniejszą szkodliwość dla mięśni, a przy rzeźbie maksymalna efektywność spalania i ochrona mięśni. Oczywiście suplementacja typu BCAA itd to oczywista sprawa. Intensywność 60-70% czas 30-45minut (30 przy m. i s. a 45 przy r.)
Więc gdzie lepiej przed a gdzie po treningu.

QUALITY not QUANTITY

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8481
Już wiemy, że nie jesteś fanatycznym czy tam ortodoksyjnym pakerem :D więc racją jest, żebyś nie szalał z tymi odżywkami. Piszesz, że to Twoja kasa - pewnie, że Twoja nie neguje tego. Wydaje mi się, że już lepiej wydać kasę na lepsze posiłki, jedzenie. Radzę tylko, się zastanowić czy w ogóle jest sens brania odżywek i to w takich ilościach. Jak masz ochotę to poszukaj trochę informacji na temat katabolizmu i brania odżywek około treningowych.

Chodzi mi tylko, że wielu amatorów i hobbystów siłowni nie zdaje sobie sprawy, że są nabijani w butelkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80905
Znacznie bezpieczniej jest wykonywac aeroby w dni beztreningowe. Po treningu silowym mozesz zrobic krotka sesje, zacznij od 15 minut i zwiekszaj co 2 minuty tygodniowo. W dni beztreningowe zacznij od 25-30 minut i zwiekszaj jak wyzej. A ile razy tygodniowo - zalezy od celow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie najlepaszym sposobem mogłoby być połączenie krótkich a intensywnych sesji w dni nietreniingowe[lacz nie aeroby a interwały] z aerobami -też krótkie sesje, jak wspominiano powyżej] lecz po treningu siłowym.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Hubert81 za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1401 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57086
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 613 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26290
ja przed każdym treningiem siłowym biegam 40 min bo po treningu już by mi się pewnie nie chciało, a poza tym jest to dobra rozgrzewka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 150 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 766
Czyli dalej nic konkretnego nie wiem. Niestety nie mogę w inne dni robić aerobów mam tylko 3dni na trening i koniec kropka, mam 28lat i sporo obowiązków.

QUALITY not QUANTITY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W takim razie rób po treningu siłowym. To chyba logiczne że nie będziesz robił ich wtedy gdy nie masz czasu. Zacznij od 15 minut po siłówce i dodawaj nieznacznie. Jednak w przypadku redukcji jest to stanowczo za mało.

Zresztą nie rozumiem co za problem wygospodarować 30 minut na interwały w dzień nie treningowy. Każdy ma obowiązki a brak czasu to chyba najgłupsza wymówka.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-12-11 13:59:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8481
Hubert81- generalizujesz a to źle :P 3 dni na siłowni to sporo dla bardzo zalatanych ludzi z masą obowiązków. Nie każdy żyje siłownią i treningami. A w wolne chwile woli odpocząć. Skoro w 3dni osiągnie to co by miał robić w 5 a z czasem nie za bardzo (mowa o hobby) to ja to rozumiem.

3 dni treningu i nic więcej - to robienie aerobów 30-40 minut po treningu na redukcji jest wystarczające. W innym przypadku w celu zapobiegania zbędnego zalewania (masa, siła) 20-30. Ale i tak to wszystko zależy od tego co jesz i jak oraz o tego jakie wykonujesz te aeroby i w jakim tempie (marsz, wolny bieg, orbitrek itp).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
RoQi

nie prawda bo wszystko co konkretne miałeś już na początku wyłozone, w syntetycznej, pezystępnej formie- byle tylko przeczytać z uwaga i zrozumieniem.
a następnie dostosować do swej sytuacji.

Wilku28
jesteś w błędzie bo jeżeli ktos wymawia sioę brakiem czasu to oznacza to że pozwala sie pochłonąć czymś w przesadnym stopniu- choćby to była i praca- a to przynosi fatalne skutki w przyszłości...
natomiast gdyby 3 dni zawsze znaczyły to samo w kwestii treningu to mało kto trenowałby więcej, jest to tak daleko idące uogólnienie, ze nie można tego brać poważnie...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-12-11 19:20:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wilku28 wyobraź sobie że wracam z pracy często 19-20 a do niedawna prócz tego studiowałem zaocznie. Nie przeszkadzało mi to w wykonywaniu 5-7 treningów tygodniowo (siłownia i sw) - po prostu tak organizowałem sobie dzień aby na wszystko starczało czasu. Zrezygnowałem natomiast z oglądania telewizji czy innych bezużytecznych zajęć. Właśnie to jest dobre gdy ktoś żyje pasją pomimo natłoku codziennych obowiązków.

Twierdząc że trzema treningami tygodniowo osiągnie się tyle samo co pięcioma niestety jesteś w błędzie.

Co do uogólniania - jak można inaczej odpowiedzieć na tak uogólnione pytanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8481
Jak ktoś ma 3 dni przeznaczone na trening to jego sprawa i ja mu wierze, że ma inne obowiązki. Praca, studia ok ale czy to jest dużo obowiązków? nie sądzę... dodaj do tego dzieci, żonę, chorych rodziców i opiekę na nimi i różne takie. Nie każdy ma 20 lat i tylko naukę i prace na głowie .. a jak ktoś znajdzie wolny czas to woli sobie odpocząć a nie lecieć na trening... wy tak robicie, ok wasza sprawa, ale założyciel tematu prosi o rade na trzy dni więc.... ja go nie będę moralizował... Oczywiście piszę to wszystko o podejściu "hobbistycznym" do treningu dlatego pozwoliłem sobie na uogólnienie, a po wypowiedziach autora tematu wydaje mi się, że o takim mowa. Zapewniam, że w 3 dni jego cele są do zrealizowania.

Tylko mnie zaraz nie zjedzcie :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

co myslicie o takim treningu ?

Wiecej