SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby, a zrzucanie wagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytania bez logowania.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 19
W sumie chyba pytanie dosyć lekkie, więc napiszę tu.

Dzień dobry, nazywam się Dawid, co w sumie jest bez znaczenia. 22 lata, 176cm, 98KG. We wrześniu ubiegłego roku na wadze pokazało się 120(dramat), więc zacząłem zmieniać nawyki i prowadzić aktywny tryb życia. Sytuacja najlepsza nie była, w dodatku 7 lat aktywnego palenia, przez co w lipcu średnio na dobę schodziło półtorej paczki. Kondycję można sobie wyobrazić.

Rygorystycznej diety nie prowadzę, kalorii nie liczę(ale jest to zakres jakichś 1500-2000kcal), jem raczej wszystko zdrowe i trzymam się jakichś prostych zasad, typu nie zaczynania dnia od węglowodanów. Fajki oczywiście odstawione jakiś czas temu, dużo ruchu i z ruchem związane mam pytanie.

Przygodę z bieganiem zacząłem w październiku. Co prawda wyniki nie są porażające, ale sama forma wyrażania swojej aktywności przez bieganie mi się podoba. Biegam co drugi, obecnie jakieś to 6km z prędkością jakichś 8km/h, ostatni kilometr w granicach 12km/h. Bieganie na bieżni.
W dni wolne jakieś mini interwały, 15min 7km/h, później co minutę(przez 10minut, 5 serii)16km/h, po czym minuta 7km/h - szału nie ma, przyzwyczajam organizm.

W każdym razie jakieś efekty powoli sa i przechodząc do sedna chciałbym spytać, czy taka forma "treningu" na razie starczy, żeby powoli te wagę zbijać sobie. Chciałbym dojść do jakichś 85kg i zacząć ćwiczyć bardziej siłowo, teraz coś tam hantlami pomacham w dni interwałów, ale treningiem solidnym tego nazwać nie można.

W sumie przy okazji spytam, czy jeśli zacznę ćwiczyć siłowo, to przy aktywnym bieganiu co drugi dzień można się bardziej skupić na górnych częściach ciała? Bieganie jest wystarczającym treningiem dla nóg?

Nie wiem czy wyraziłem się dosyć zrozumiałe, bo z doskosku, jednym okiem na telefon patrze, niemniej jednak dzięki i pozdrawiam :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 19
O kurde, teraz zauważyłem, że dział tylko dla niezarejestrowanych użytkowników. Kłaniam się nisko i proszę o wybaczenie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Z tą masą bieganie bym sobie odpuścił, szkoda stawów. Lepiej trenować siłowo a nie czekać aż zejdzie sie do 85 kilogramów. Dieta jest zbyt mało kaloryczna na taką masę ciała

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Bieganie Ci nog nie zbuduje, więc powinieneś je uwzględnić w treningu siłowym.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia na redukcję

Następny temat

"Przeskakujące" barki + zaokrąglony dół pleców

WHEY premium