SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aerobiczna "szóstka"Weidera-A6W==>Wejdź<==

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236284

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez apokalipsa z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Witam chciałem przedstawic bardzo dobry trening na mięsnie brzucha sam go testowałem wiec sam wiem ze jest dobry stestujcie go i wy.


Aerobiczna "szóstka" Weidera.
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.
I tak :
1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu

UWAGA!!! Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartość dla motorycznego pobudzenia mięśni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.

Opis ćwiczeń wykonywanych w jednej serii:

1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nóg.

3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.

4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.

5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).

6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane


Są to słowa buchu_88, jeśli ktoś ma zamiar dać SOGa za ten trening to NIE MNIE, TYLKO JEMU!!



A teraz coś ode Mnie na temat treningu.
Na poprzednim temacie załozonego przez buchu_88 było wiele pytań, co do treningu itp.
Nan iektóre pytania postaram się odpowiedzieć już teraz.
Trening jest wg MNie i większości bardzo dobry, pomaga on spaić zbedny tłuszczyk na brzuchu oraz wyrzeźbić jego mięśnie, więc jesli ma się ju z jakąś kratke na brzuchu to bedzieo na bardziej wyrzeźbiona, lezc jeśli si e nie ma żadnej kratki na brzuchu, pojawi się równie szybko jak i spali się fatu:).
Jedna seria jest to wykonanie wszystkich 6 ćwiczeń z daną ilościa powtorzeń. Czyli 1, 2, 3, 4, 5, 6 ćwiczenie to jest jedna seria. A druga seria to kolejne ćwiczenie.
A więc jesli piosze 3 serie po 18 powtórzeń. Robimy tak....
1 seria:
1 ćwiczenie 18 powtorzen.
2 ćwiczenie 18 powtorzen.
3 ćwiczenie 18 powtorzen.
4 ćwiczenie 18 powtorzen.
5 ćwiczenie 18 powtorzen.
6 ćwiczenie 18 powtorzen.

2 seria wyglada tak samo, trzecia także.

Przerwy pomiędzy ćwiczeniami, seriami. Czas pomiedzy seriami nie powinien przekraczać 20 sekund, a miedzy seriami 30. Lecz ja zalecam nei robic sobie przerw, dzieki temu brzuch bedzie bardziej wytrwaly i silniejszy. Oraz cięższy trening będzie. Nowicjusze, czyli Ci co maja fatu, nie ćwiczyli lub są po przerwie, nie zrobią zapewne całego trening ponieważ jest on ciężki. Dlatego nowicjusze lepiej aby stosowali przerwy, efekty i tka bedzieci mieli rownie dobre jak Ci zaawansowani ponieważ mięśnie reagują na kazdy minimalny bodziec jesli nie byl on trenowany. Więc przyrosty beda szybkie i piekne (pod warunkiem ze skonczycie trening).


Jeśl;i macie jakies pytania, prosze pytać, spróbuje odpowiedzieć, albo mi ktoś w tym pomoże
Powtarzam SOGin ie należą się Mnie, tylko Buchu_88.
Nie stety rysunków nie ma, ale jesli maciej akeis wątpliwości co do wykonywania jakiegoś ćwiczenia opisze jak on wygląda.

Postanowiłem skopiować ten trening ponieważ jest on bardzo dobry, a 5 tysiecy odpowiedzi w poprzednim temacie z tym trening obciążał forum. Jeśli
buchu masz coś do Mnie za skopiowanie tego itp. skasujcie ten temat.

Pozdro Raskus
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7
Mam pytanie, jeśli wcześniej już się pojawiało to przepraszam: Jestem wlasnie na 15 dni A6W, ale całą serie robie z nogami w górze, między ćwiczeniami i w cwiczeniach 1 i 3 nie klade nog na ziemie, tyle co między seriami robie odpoczynek do 1 minuty. Lepiej robic tak jak robie, czy normalnie klasc nogi na ziemie i wtedy nie robic zadnej przerwy miedzy seriami. Wydaje mi się, że tak jak robie jest ciężej, ale nie chce robić źle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 50
Ja mam pytanie!!! Chodzi mi o 2 ćwiczenie. Bowiem w 2 ćw. napisane jest że trzeba je robić analogicznie do pierwszego tylko ze do obu nóg a więc jak jest np. 6 powtórzeń to w 1 ćwiczeniu trzeba zrobic skłon po 6 razy do kazdej nogi. A jak w drugim to 6 czy 12 skłonów do obu nog?????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 511 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7950


Może się przyda.

**** SFD Fight Club ****
Wielkie ambicje rodzą wielkie sukcesy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemka,mam takie pytanko:jak skończe ten trening,to po jakim czasie moge go zaczać jeszcze raz???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 915
Wypowiedź w imieniu brata Raskusa:Skunik, przy 2 ćwiczeniu jak jest 6 powtórzeń do wykonania, to wykonujesz 6 powtórzeń jednocześnie obiema nogami. W 1 ćwiczeniu trzeba robić skłony na zmiane, jesli masz 6 powtórzeń do zrobienia, robisz sześć skłonów razem do obu nóg, czyli wychodzi po 3 powótrzenia na jedna uniesioną noge. Wykonujemy na zmiane. Czyli unosimy np. prawa nogę, wykonujemy ćqwiczenie, liczym sobie jeden, wracamy do pozycji leżącej, podnosimy druga nogę (w tym wypadku lewą), wykonujemy ćwiczenie, liczymy sobie dwa i prawą itd. do 6
O_Raziel_0 przyda się z pewnością.

Trening A6W ponownie mozna zacząć po 6 tygodniach od zakończenia go. A jaki kolwiek trening, brzuszki czy coś ok. 10 dni po ukończeniu A6W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1333
a co sie stanie jak od razu po zakonczeniu A6w zaczne robic od nowa?? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 915
Wykończysz brzuch. Mięśnie się wypalą z przemęczenia (zaczną maleć), będą silne zakwasy, bóle brzucha, zaleganie kwasu mlekowego wytwarzane podczas treningu i braku tlenu w ciągu wykonywania ćwiczeń. Przerwa 6 tyg. po ukończeniu jest czasem regeneracji sił oraz czas w którym mięśnie odpoczywaja i rosną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1889
Buchu napisał,że skłon do jednej nogi i skłon do drugiej nogi liczymy jako jedno powtórzenie czyli w 1 dniu gdzie mamy 6 powtórzeń, razem robimy 12 skłonów w pierwszym ćwiczeniu, a nie 6 jak ktoś błędnie napisał, więc:
1 ćwiczenie - po 6 skłonów do każdej nogi (razem 12!)
2 ćwiczenie - 6 skłonów do obu nóg
3 ćwiczenie - po 6 skłonów do każdej nogi (razem 12!)
4 ćwiczenie - 6 skłonów do obu nóg
5 ćwiczenie - po 6 skłonów do każdej nogi (razem 12!)
6 ćwiczenie - 6 skłonów z obiema nogami

Karate Shotokan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 716
mam takie pytanko

robie szósteczke, dzisiaj 10 dzień

ale oprócz szustki robie dużo brzuszków, tzn np jezeli jestem na siłowni i robie jakąś paritie mięsni to w przerwach robie po 70 brzuszków + rano i wieczorem oraz w wolnych chwilach.

czy takie robienie brzuszków moze kolidowac z a6w? czy powinienem pprzestac robic brzuszki?

Czas nie pyta, nie staje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 915
Linethoven pomylilem sie widocznie, masz racje!
A Ty powinieneś przestać, robienie ćwiczeń dane partii ciła kilka razy dziennie nie przyniesie pozytywnych efektów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1922
Dlaczego poprzedni temat o A6W został zamknięty? No w każdym bądź razie zaczynam od rana. Będzie trzecie podejście. Pierwszy raz rano, mam nadzieje że wydole.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mam 15 Lat Dobry Okres na Cwiczenia?

Następny temat

Zakwasy !!!

Wiecej