SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adam Suker - Alternatywna droga w kulturystyce

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Siema, większość mnie zna więc nie będe sie nadmiernie rozpisywał postanowiłem w końcu wrócić do prowadzenie dziennika, dawniej miałem 2 bardzo popularne, w dziale uns'a i u konkurencji. Potem było kilka podejść ale ze względu na brak czasu i zawirowania w życiu jakoś się nie udało pociągnąc tematu.

Teraz mam zamiar to zmienić, bo tylko w tym dziale są i moi podopieczni i bardzo dobrzy kumple, z którymi widuje się w życiu codziennym.


Tytuł dziennika odnosi sie do tego że jestem kulturystom który nie je ryżu(ostatni worek zjadłem na początku maja) i robi sporo rzeczy sprzecznych z ogólnie przyjętymi normami. Trenuje siłowo prawie codziennie przez cały rok(niżej o tym na jakiej zasadzie), po treningu nie spożywam nic przez ok.40-60min. Jem twaróg do tygodnia przed startem i odstawiam tylko dla świętego spokoju i czystej głowy. Jem owoce, nie odstawiam zupełnie sodu przed zawodami, nie widze magii w oleju kokosowym a używałem go już w 2013 kiedy nie lataly w internecie artykuły o nim, nie jem białkowo-tłuszczwego śniadania mimo ze wielu osobom takie rozpisuje itd itp, ale o tym dowiecie się na bieżąco z dziennika oraz nie długo wspólnie z Łukaszem Modzelewskim(luki77 z działu, będziemy nieco szerzej głosić o naszych poglądach

Od razu zaznaczam, że to co robie ja nie musi sprawdzić się u kazdego. Nie chyba żadnego podopiecznego któremu każde trenować codziennie, po prostu robie wiele rzeczy(Luki77 podobnie) które są przyjęte jako złe w świecie fitnessu i kulturystyki. Skoro ja, Luki i wielu naszych podopiecznych może robić formę, zdobywać medale w sposób inny niż większosć trenerów zaleca, to jest to jakaś alternatywa i być może pewne osoby na tym skorzystają. Nie mamy zamiaru pisać, mówić że nasze metody sa najlepsze, tylko że jest inne wyjscie które być moze sie sprawdzi przy robieniu formy przez daną osobe, niz ryz z kurczakiem 5x dziennie i aeroby 2x po 45min na dzien.

Teraz jeśli ktoś mnie nie kojarzy, nie zna to kilka słów o sobie na szybko. Pierwszy raz startowałem w 2013 roku na debiutach w kulturystyce klasycznej +180cm, z wagą 83,4(186cm). Mimo iż byłem najlżejszy to zająłem 10msc na 19 osób. Wynik ok. Pomagał mi wtedy Emil Kaleński. Potem zajałem 5te miesjce na M. Śląska w tej samej kategorii. Później juz prowadziłem się sam. Nie dlatego że nie pasowało mi coś u Emila, tyle ze po prostu nastały czas ze wyprowadziłem się na swoje, urodziła mi się córka, wiec kazdy grosz się liczył, do tego czasu brak, stąd trasa Śląsk -> Poznań, była dla mnie problemem. Co sie nauczyłem to moje, postanowiłem nie zawracac głowy Emilowi.

Potem w 2014 roku wyszedłem na scene z waga 91kg w Żelistrzewie, w niezłej obsadzie(16stu zawodników w tym Jakub Szczerba czy Czarek Bodalski który rok wczesniej zgarnał medal w klasyku na debiutach, śląsku i polski). Skonczyłem na 5tym miejscu, mimo ze po pierwszej rundzie byłem 2gi a w drugiej(godzine później) doszly pozy najszerszy przodem i najszerszy tyłem. Troche rozgoryczony tym wynikiem wiedziałem, że na MP nie mam co szukać i pojechalem na MP federacji WBBF. Tam udalo się wygrac swoja kat. gdzie na 15stu zawodników miałem calkiem niezłe nazwiska(wtedy byłem tego nie świadomy) np Bartek Leoniewski(3msc w IFBB na MP w Kielcach) czy Paweł Głuchowski wówczas był to vicemistrz polski w klasku w ifbb. Potem pojechałem na ME federacji WBBF, tam tez udalo się wygrać, ale wiecje warte dla mnie było M.Polski bo w liczniejszej obsadzie.
Kolejny start zaliczyłem 4,5msc później już z wagą startową 101kg wygrywajac swoja kat oraz open.

Nie bede juz nudzi kolejnymi startami :P wpisze co tam ugrałem.

1msc M.Polski WBBF 2014 kat. athletic(cos jak klasyk, szczerze to w sumie wiele sie te kat nie różnią :P)
1msc M.Europy WBBF 2014 klasyk wysoki
1msc Puchar Polski WBBF 2104 kat. Extreme oraz wygrana w open
1msc M.Polski WBBF/WPF 2015 w kat do 100kg
3msc M.POlski NAC 2015 kat. MEN Body III
3msc M. Świata fed IBFF 2015 - i to uważam za największy sukces, rywale z Indii, RPA. 16stu koni wiec naprawdę mistrzostwa z prawdziwego zdarzenia, od organizacji przez klimat na zawodach.
2msc Mr. Universe 2016 w Maastricht kat +100kg
1msc M.Polski WBBF w kat. Super Extreme oraz wygrana w open
3msc M.Polski WPF +100kg

Na tym zakończyłem starty, miedzy wiosną 2013 a wiosną 2016, waga ze sceny to róznica 20kg. Mimo to nie jestem do końca zadowolony z sylwetki i musze poprawić braki. Na razie wstrzymuje sie od startów na czas nie okreslony. Priorytetem są sprawy prywatne, rodzina i jej zabezpieczenie + wlasna działalność. Dopiero kiedy bede miał poczucie ze nie robie czegoś kosztem rodziny/obowiązków, będę miec wszystko poukładane, to wróce do startów. A czy to zajmie rok czy 5 wyjdzie w praniu. Noo i mniej niz 108-110kg na scenie nie zamierzam ważyć, bo z 185cm w kat. +100kg to jednak potrzeba nieco wiecej niz sto pare kg

Kwestia sponsora. Nie jestem w All Nutrition, mam firme która mi pomaga, ale firma nie wspólpracuje z sfd wiec nie bede tutaj o niej wspomniał ani nie bedzie pojawiała sie w rozpiskach. Pisze to żeby po prostu ktoś nie pomyślał że dołączyłem do teamu z resztą ludzi z działu.

Będę starał sie prowadzić dziennie dosyć aktywnie. Prosze tez o wyrozumiałość moich podopiecznych, bo nie zawsze wchodze na dłuzej na komputer, czasami wchodze na moment, 10min, nie zdążę wtedy odpisać sensownie na tuzin maili, ale szybki wpis na forum dam radę zrobić. Więc bardzo proszę o ewentualną wyrozumiałość, bo nie chce sytuacji -> "patrz była na forum a mi nie odpisał, co za ... "
Proszę również nie męczyć mnie privami tylko ewentualne pytania zadawać w dzienniku, wówczas odpowiadam raz i kilka osób na tym korzysta. A tak musze kazdemu z osobna na priv odpowiadać na to samo.


Konkrety. Trenuje siłowo codziennie przerwę robię jak muszę, robie tak od prawie 3 lat i jak widać na zdjęciach niżej jakoś się nie przetrenowałem. Inna sprawa że bardzo rozsądnie rotuje intensywnością, objętością treningu, więc nie trenuje cały czas na 100%.
Treningu cardio nie wykonuje wcale. Od zeszłego roku od czerwca do ostatniego tygodnia marca 2016 wynonałem jedną 20 minutową sesje na bieżni w nowy rok ze znajomymi, od tak dla towarzystwa.
Na redukcji zacząłem je robić, ponieważ wahałem się ze startem to ostatniej chwili i było mało czasu na redukcje. Formę robiłem dokładnie 5 tygodni i 4dni, więc 39dni. Robiłem codziennie 20min przez 2tygodnie, potem codziennie 40min. Na 12 dni przed sceną przestałem wykonywać treningi cardio i od tamtej pory do dziś nie wykonałem ani jednej sesji.

Ciśnienie mam ok 130 na 80, tętno 70. Tak zmiezyły mnie pielęgniarki kiedy byłem z Przemkiem promować jego siłownie w jednym z Warszawskich gimnazjów. W ten dzień też odbyła się ustawka treningowa SFD, z której relacje mozna zobaczyć w odpowiednim dziale.
Wzrost 185-186cm, waga na dziś waha sie miedzy 116-117kg. Najwyższą wagę rok temu na masie miałem 119,4kg.
Dieta to 6-7 posiłków, na dziś dzień wychodzi ok. 350g białka 170-180g tłuszczu i 500g ww.


Ok, więc jeszcze kilka fotek i zaczynamy

MP WBBF 2014 Tczew (I miejsce)



Z M. Europy mam fotki takiej jakości że nie ma co wstawiać wrzuce wiec samoj**ke nóg, dzień przed startem. Zawsze jak ładuje się syfem to waskularyzacja jest wiele wiele lepsza, mimo ze nawet ładując czysto nie odstawiam sodu.




M. Świata WBBF 2014 (II miejsce)



PP WBBF 2014 Tczew (I miejsce i open)




MP WPF/WBBF Siedlce 2015(I miejsce)






MP NAC 2015 (III miejsce)





Z M. Świata IBFF 2015 Słowenia (III miejsce)




Zawody Mr Universe w Maastricht 2016 (2 miejsce)




Tu forma z tego roku pomiedzy zawodami w Maastricht a Gdańskiem








MP WBBF Gdańsk (I miejsce i open)







MP WPF Siedlce (III miejsce)




A tu jeszcze 3 letni progres



2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 5392 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106161
Tego tutaj brakowało. Ostatnie zdjęcie w sensie porównawcze najlepsze

p****** wszystko co mówią na Twój temat...
Kulturystka jest całym Twoim życiem,Twoją pasją, której poświęcasz 24h na dobę.
Dzięki Tobie ten sport żyje i bądź z tego dumny...
Prędzej czy później osiągniesz swój cel tylko konsekwentnie do niego dąż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Jest i On . Będzie gdzie wrzucać zdjęcia z cheatów, bo zazwyczaj jest epicko . Niedługo dołącze

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Będzie można znaleźć inspiracje na czita
Obowiązkowo śledzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5487 Napisanych postów 16321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 328037
Będzie skąd czerpać wiedze! :) równiez zamierzam śledzić :) pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 277 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17080
Super ze zalozyles :) sledze uwaznie, a mialbym pytanie, opisalbys po krotce ostatni tydzien ostatnich zawodow ( wiem maslo maslane :D ) jak znajdziesz czas, ladownie, odwadnianie i tak z ciekawosci przy ladowaniu brales inse bo to tez robi roznice? Pozdrawiam


Zmieniony przez - Amos w dniu 2016-06-22 18:36:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Amos
Super ze zalozyles :) sledze uwaznie, a mialbym pytanie, opisalbys po krotce ostatni tydzien ostatnich zawodow ( wiem maslo maslane :D ) jak znajdziesz czas, ladownie, odwadnianie i tak z ciekawosci przy ladowaniu brales inse bo to tez robi roznice? Pozdrawiam



Zmieniony przez - Amos w dniu 2016-06-22 18:36:19


Nie opisze bo za każdym razem jest lekko inaczej, za wiele zmiennych, poza tym nie podam tu gotowca bo 100% jestem pewnien(i znam ludzi co tak robili) ze znajdą sie lenie którzy zamiast mysleć zrobią kopiuj wklej i sami tak zrobią.
Ale podam kilka rzeczy które u siebie stosuje. Nigdy nie obcinam całkiem ww do zera. Nie wywracam wszystkiego do góry nogami tylko bazuje na produktach na których bazowałem całą redukcje i jestem do nich przyzwyczajony. Wode ucinam gwałtownie, z dnia na dzien, bez stopniowego zmniejszania. Nie ucienam jej jednak do zera tylko dopijam powidzmy 150ml na 3gofziny.
Nie nadużywam diurektyków bo wtedy żadne ładowanie Cie nie wypelni, bo mieśnie tez składają sie z wody., przegniesz z diurami bedziesz płaski. Unikam furosemidu. 2x próbowałem i 2x byłem niezadowolony. Nie odstawiam soli jedynie zmniejszam ją w końcówce. Zioła mocząpednie i suple sklepowe oparte na zioła zwiększam na sam koniec kiedy zmniejszam spozycie wody, a żeby ciągle chodzić do wc.
Ładowanie zaczynam wczesniej kiedy jeszcze pije i sole więcej.
Nie używam insuliny, używałem raz tylko w klasyku i uważam że średnia sprawa, bo dasz za mało to i tak nie nabije, przesadzisz mozna nieco wody zlapać. Jak ktoś ma sprawdzone ładowanie z insa to nie widze przeszkód ja jednak zawsze byłem taki że wolałem wyjść za płaski ale docięty i przygotowany niz pełniejszy a podlany. Używałem igf-1(nawet jesli w srodku to nie prawdziwy igf to dawał porządane rezultaty), nie trzeba ładowac tyle ww co przy inse, nabija fajnie i nie "ciągnie" wody.
Nie łykam argininy przed jak większość


Wpiska z dziś plus bonusowo dwugłowy uda dzien po zawodach


class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...



Dziś wypadły klatka, bicepsy i łydka

wypisuje tylko serie robocze

- Wyciskanie sztangielek w skosie górnym 30st 4s 20,15,12,12powt
- Wyciskanie sztangi w skosie górnym 45st 5s po 8-10p 120kg
- Ściąganie linek w bramie z przytrzymane 2sek w pełnym skurczu 4s ok.12p
- Wyciskane na hammerze z 4sek faza ekscentryczną 10-12p
- Rozpiętki + hex press(wyciskanie równolegle złączonych ze sobą sztangielek) w skosie górnym 4s 12p + 12p

- uginanie ze sztangielkami chwyt neutralny, młotki 4s 15,12,10,8 do 30kg
- uginanie na przemienne z supinacją nadgarstka 3s 15,12,10p do 25kg
- uginanie na modlitewniku z pauzą w pełnym spieciu, wąski chwyt 3s 12p
- Uginanie w kierunku za głowe, z gryfem wyciągu górnego 3s 15p

- Wpięcia siedząc
- wspięcia stojąc
po 4-5s do palenia

I mały podgląd formy, waga na czczo 117kg


class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Obowiązkowy dziennik do śledzenia. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4568 Napisanych postów 49011 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522665
z pewnością zanosi się na dziennik, który należy śledzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Siemano, dziś poleciały nogi, jak zawsze troche mi zeszło bo zagadałem się (m.in. ) z Jarotem na treningu. Wymieniliśmy parę poglądów, np o pasie treningowym. Oboje trenujemy obecnie bez

- Uginanie podudzi stojąc jednonóz 4s 20,15,10,8p - 3-0-x-1(3sek fazy ekscentrycznej, bez pauzy po rozciagnięciu mięsnia, płynne spięcie i sekunda przytrzymania w pełnym skurczu)
- Uginanie podudzi leżąc 4s 15-10p 3-0-x-2
- Wyciskanie na maszynie noga ułozona na przeciwległą strone platformy(tak żeby mocno pracowal poślad) 4s 15p
- Przysiady 6s 10p 60/90/120/140/160/180kg
- MC na prostych nogach 5s 15p do 130kg
- Wyprosty nóg 4s 20p
- Odpychanie od plaformy w poziomie, nogi dość wąsko 4s po 20p
+ łydka
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania- sezon wiosenny 2017 (Sylwetunia)

Następny temat

SFD TEAM Sebastian Szmyt

WHEY premium