SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adam 77 DT - Ketle, bieganie i inne duperele

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 145183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
panteon


Jestem z tych narwanych, co to z każdą kulą zaliczali w limitach. Ale jak Jesteś z tych spokojnych, to robisz sobie na spokojnie, dodajesz kilogramów i pewnego dnia pomyślisz - przycisnę! I się stanie


No właśnie raczej bym się skłaniał ku opcji "spokojnej" Dla mnie trening z odważnikami to jest doskonałe "wsparcie" aktywności o których tutaj na forum mało piszę a mianowicie turystyka górska/ łażenie po górach z córką w nosidełku/ łażenie po górach z ciężkim plecakiem z aparatami itd itp. Ketle mają mi poprawiać samopoczucie w sensie zdrowia, ruchomości, gibkości, kondycji, no i ograniczać negatywne strony siedzącej pracy.
1

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
No to TGU/BP i wymachy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Zaległości:

Poniedziałek 20.11.2017

Bieganie 40' - spokojne tempo

Wtorek 21.11.2017


1a. TGU - 24kg 5/5
1b. Drążek x3x5
2. 1HSwing 24kgx10x10 (EMOM)
3. Kółko z kolan x7x3


Wszystko fajnie tylko kurde przy wymachach jednorącz jak nie użyję magnezji to ciężko mi utrzymać odważnik w dłoni. Z czasem się powinno poprawić.

Pozdrawiam

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Nieźle natrzepałeś tych wymachów!
Długo nie lubiłem swingów jednorącz, ale jak już polubiłem, to progres szedł dość szybko.

Sporo turków i wymachów, czyżby się jakiś atak na S&S szykował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
nieraz
Nieźle natrzepałeś tych wymachów!
Długo nie lubiłem swingów jednorącz, ale jak już polubiłem, to progres szedł dość szybko.

Sporo turków i wymachów, czyżby się jakiś atak na S&S szykował?


Też nie lubiłem wymachów jednorącz. Teraz powiedzmy, że je toleruje ale miłością do nich nie pałam :) Mam ndzieję je polubić a że wchodzą coraz lepiej to jest na to szansa.
S&S? Nie wiem. Tzn będę bazował na tych dwóch ćwiczeniach + drążek. Czasem będzie zgodnie z S&S czyli najpierw wymachy a potem turki a czasem będzie na odwrót (tak jak wczoraj). Czasem też pewnie zrobię S&S na czas. Potrzebuję na obecną chwilę czegoś prostego i niezbyt czasochłonnego.


Zmieniony przez - adam77 w dniu 11/22/2017 10:08:03 AM

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Wymachy jednorącz to bardzo dobre ćwiczenie w przypadku gdy ktoś ma ramiona różnej długości Coś o tym wiem

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Naszła mnie taka refleksja, że wyciskanie pochylone - mimo iż to taki super bój, to daje niewiele pod kątem innych bojów.
TGU jest bardziej wszechstronne jeśli chodzi o siłę (chociaż na SF narzekali, że przy S&S zaliczyli spadki w pressie).

Wymachy jednorącz też polubiłem, ale bez przesady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Naszła mnie taka refleksja, że wyciskanie pochylone - mimo iż to taki super bój, to daje niewiele pod kątem innych bojów.
TGU jest bardziej wszechstronne jeśli chodzi o siłę (chociaż na SF narzekali, że przy S&S zaliczyli spadki w pressie).

Wymachy jednorącz też polubiłem, ale bez przesady


Wiadomo, że rwanie lepsze niż wymachy :D

A dokładniej, kto narzekał na spadki w pressie? Bo robiąc ciężkie turki raczej bym się nie spodziewał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Na SF tak ogólnie, a żeby daleko nie szukać - to ja. Po wyciskaniach pochylonych też sił nie przybyło.
Znaczy - wyciskanie pochylone samo w sobie to poszybowało w górę!!
Innych ćwiczeń nie robiłem i mam spadki. W sumie jak się czegoś nie robi, to dlaczego miałaby siła pozostać??

Wyciskanie pochylone, to taka mobilizacja pod ciężarem, połączona z izometrią i oddychaniem przeponowym!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
No właśnie tak to już jest jak się czegoś nie ćwiczy to siła spada w danym ćwiczeniu. Z drugiej strony jesteś sliniejszy w innym więc nie do końca jest tak, że siła spada tylko po prostu w danym momencie jesteś lepszy w czym innym. Co do turków i wyciskań to zawsze można zrobić presy podczas robienia tureckiego wstawania z lżejszym odważnikiem. Wiadomo objętości tym nie zbudujesz ale to zawsze coś.


Zmieniony przez - adam77 w dniu 11/23/2017 6:14:26 AM

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozbudowa mięśni wspierających kolana

Następny temat

Sakhar - dziennik treningowy

WHEY premium