SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ad. Trening pływacki / wskazówki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
})i({ })i({ })i({

1.Ile razy w tygodniu możesz chodzić na pływalnie?
* pływalnię odwiedzam 3/4 razy w tyg
2.Ile (w przybliżeniu) przepływasz [km lub m] na jednym treningu?
* ok. 1500m
3.Jaki widzisz twój cel w treningu pływackim:
a.poprawa wytrzymałości - tak
b.chce schudnąć - tak minimum 4/5 kg ;)
c.przygotowywuje się do przepłynięcia określonego odcinka - nie
d.chce poprawić swój rekord - także ;)
e.inne... - poprawa kondycji na zajęcia awf'owskie :)
3.Jakimi stylami pływasz na treningu najczęściej?
*kraul, żaba, delfin (ten tylko ostatnio zaczęłąm)
4.Jakimi stylami potrafisz pływać?
*wszystkimi
5.Jaki jest twój ulubiony styl ewentualnie styl którym chcesz pobić swój rekord życiowy(podaj również odcinek)?
* kraul - 50m
6.Jeśli znasz swoje najlepsze rezultaty to podaj.
* 3 m-ce temu : kraul 42 sek / 50 m (pływam amatorsko z zamiłowania od niespełna roku, także by było mi łatwiej na awf'ie :P )
7.Czy trenujesz inną dyscypline sportową?Jeśli tak to jaką?
* nie trenuję, 2 tazy tyg biegam, czasem gram w kosza i jeżdże na rowerze.
8.Czy są jakieś przeciwskazania od lekarza związane z zajęciami na pływalni?
* nie ma
9.Czy posiadasz jakies akcesoria pływackie typu deska łapki?
* tak: deska, łapki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Hej... no to jak na razie było dobrze zrealizowałam 1 i 2 trening i niestety muszę powiedzieć że nie dokończę go bo czas mi nie pozwoli

Ale oczywiście wielkie dzięki za pomoc i chęci, jak widać nie okazałam się posłusznym zawodnikiem
Jednak zaciekawił mnie przebieg tego eksperymentu i chciałabym go powtórzyć w następne wakacje dlatego zapytam czy mógłbyś dać mi dalszą rozpiskę...?... bo wspominałeś że podzieliłeś go na kilka faz.... ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Zastanawiałam się ostatnio nad L-karnityną albo Fat Burnere'em Plus Olimpu... no i nie wiem czy to byłoby w moich założonych celach pomocne ? Jeśli tak to proszę o radę jak dawkować


Pozdro !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Dobra.
Rozpisuje Ci treningi na 4 tygodnie.Narazie na I tydzień.Na pierwszym i ostatnim treningu zrób sobie czasówke na 50 kraulem.
Treningi będziesz miała 3 * w tygodniu.
Rozpiska:

Trening I
1.250: 100kr/75grzb/50klas/25delf - ciągiem bez zatrzymania.
2.4*100kr w tym RR/NN* 10s przerwy po każdej setce(RR-ręce,NN-nogi.W tym wypadku chodzi o to że płyniesz 100RR kr a następną 100 płyniesz NN)
3.400 50kr/50grzb łapki ciągiem
4.200 ćw oddechowe 2-3-5
5.100 luz

Trening II
1.200:50kr/50grzb/50kr/50klas
2.8*50: NN kr 10s przerwy
3.200 kr 10s przerwy/200 klas
4.8*50 RR kr łapki 10s
5.100luz

TreningIII
1.300:100kr/100grzb/100klas
2.2*100 NN zm
3.8*25 delf/grzb/klas/kr czyli zmienny w 45 sek
4.400 kr
5.2*100 RR zm
6.100 luz

Trening IV (Jeśli takowy będziesz miała):
1.200 zmienny od tyłu czyli 50kr/50klas/50grzb/50delf
2.800 kr w łapkach
3.100 luz

Po każdym zadaniu masz 1-1,5 minuty przerwy gdzie robisz wydechy do wody.Przy każdej przerwie robisz to samo.Twoimi zadaniami głównymi sąw pierwszych 2 treningach zadania 3 w 3 treningu zadanie 4 a w 4 zadanie 2.Na nich musisz się skoncentrować maksymalnie.Masz to płynąć spokojnie pamiętając o oddechach.

A powiedz jeszcze czy stosujesz jakąś diete?Jeśli tak to napisz jaką.Jak nie to coś wymyślimy.Jeśli chcesz coś zrzucić to trzeba by jakąś dietke redukcyjną.Co do suplementów to oczywiście możesz stosować któryś z wymienionych.Dawkowanie masz na etykietce.A poza tym zapraszam do działu suplementy na sfd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Tak, więc moje treningi przeplatałam stylowo bo chciałam każdym stylem na dobrym poziomie pływać i chyba mi się to udało ;)

np. trening kraula robiłam nastepująco:
*rozpływanie
100m kraul
100m zaba
100m grzbiet
50m delfin
*z deską
250m praca nóg i ramion (na zmianę 25 ręce, 25 nogi)
250m dokładanka
*pełny styl 100m:
w tym co 50m przerwa kilkosekundowa po czym znów 50m na maxa itd.
*luźno cały styl

Szczerze mówiąc to różne próbowałam sobie te treningi robić, było wiele modyfikacji w zależności od stylu.

Czasami robiłam s. zmienny tak:
* rozgrzewka - rozpływanie wszystkimi stylami
* 500m kraul, 500m grzbiet, 500m żaba i do domciu bo nie starczało czasu ;) hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
EEEEEe to ty niezła zawodniczka jesteś.Tak nawiasem mówiąc to te twoje poprzednie treningi całkiem całkiem
No ale teraz pojedziesz z planem...Mam nadzieje że treningi Ci sie spodobają...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Diety jak dotychczas nie stosowałam, jedynie co to ograniczałam dania smażone i o dużej zawartości tłuszczów, także słodycze (choc z tym walczę od lat bo bardzo je lubię heheh )
Jadłam do tej pory głównie jogurty, musli, pieczywo chrupkie, dużo owoców i troszkę warzyw, ogramiczałam ziemniaki, kasze i ryż - do minimum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Pytanko:
TreningIII

2.2*100 NN zm - co to oznacza? 2 razy 100m nogi (to rozumiem) a "zm"- zmieniać a może zmiennie kraul/żaba ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
No to dobra.Podam Ci taki link.Wejdziesz na niego wypełnisz tam takie rubryczki i podasz mi wynik
http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
zm=Zmienny=delfin/grzbiet/żada/kraul w takiej właśnie kolejności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
ok, to tak:

BMR (Calories) 1491
Activity (Calories) 1615
Total Calories 3106

Starałam się to wypełnić tak jak jest to u mnie mniej więcej (czyli jak bywa częściej), bo aktywnośc zależna jest od dnia i tego czy mam więcej spraw na głowie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
No to nieżle Ci wyszło...musisz być aktywna...
Total oznacza ile kcalorii powinnaś zjeść dziennie tak żeby anie nie schudnąc ani nie przytyć.Jeżeli odejmiesz od total 300kcal to tyle będziesz musiała jeść żeby schudnąć.U Ciebie wyjdzie to ok 2700kcal.
Żeby ustalić sobie jadłospis musisz trzymać się tej liczby.No ale żeby ustalić sobie jadłospis to musisz znac kaloryczność pokarmu i jego gramature.Do tego przyda Ci sie taki dzienniczek posiłków.W obsłudze jest prosty.Podaje Ci linka:
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=40963&x]
Jak go sobie ściągniesz to łatwiej Ci będzie ustalić dietke.
Podam Ci jeszcze kilka zasad którymi powinnaś sie kierować przy ustalaniu dietki:
1.Posiłków około 6*dziennie(pobudzasz swój metabolizm).Najważniejsze z nich to śniadanko-25% i obiad-35%.
2.Broń sie przed Głodzeniem.Jak sie bedziesz głodzić to skutek może być przeciwny do zamierzonego celu.Szerzej o tym powiem kiedy indziej.
3.Na 1kg ciałka twojego powinno przypadać ok 1,5g białka, 5-6g węglowodanów, noi mniej niż 1g tłuszczu.Dlatego to co Ci wyjdzie w kalkulatorze Darkhorna porównaj z tym Co liczyłaś do tej pory.Możesz też tam zmienić proporcje na te które ci podałem.
4.Rano jedz posiłki z cukrami złozonymi.Np suszone owoce.Będziesz miała powera na cały dzień.A po i w trakcie treningu jedz cukry proste.Chodzi o indeks glikemiczny.
5.Ostatnie 2 posiłki czysto białkowe.Tzn żadnych cukierków
6.Owoce staraj sie zmieścić w pierwszych 3 posiłkach...

Tyle jakbyś miała jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj.Jak sobie ustalisz jadłospis to wklej tu a ja na niegolookne

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Marzocchi Matathon Olympic

Następny temat

Problem z pływaniem

Wiecej