SFD.pl ActivLab

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o kreatynie!

ActivLab - Creatine monohydrant Tabs - 300tab Jak stosować?

Wysłana -
Witam na wstępie Chciałbym poinformować iż jestem nowy na forum i przepraszam jeśli zadaje nieodpowiednie pytania, a przychodząc do pytania- Zakupiłem kreatynę (nazwa w temacie) i nie wiem jak ją stosować tzn. Ile tabletek dziennie ile w DT i ile w DNT. Jeśli chodzi o mój staż to ćwiczę od jakiś 10 miesięcy z tym ze treningi nie są regularne można powiedzieć że ćwicze kiedy mi się chce, teraz postanowiłem porządnie zabrac sie do pracy ważę około 73kg mam 175 cm i 17 lat, do tej pory czytałem dużo na innych forach o odżywianiu i staram sie jeść danie które zawierają białka oraz węglowodany, wiem też że przy stosowaniu tej kreatyny trzeba ograniczać tłuszczę lub tez całkiem je wykluczyć. Z góry dziękuje za odpowiedz oraz pozdrawiam :)

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
szkół przyjmowania kreatyny jest wiele i każda ma swoje za i przeciw.
opjca 1 - ładowanie - przez ok 7 dni przyjmujesz ok 20g kreatyny codziennie rozbite przez cały dzień a potem przez ok 5 tyg po 4g
opcja 2 - codziennie przyjmujesz 10g kreatyny
opcja 3 - 10 w dni treningowe i 5 w nietreningowe
opcja 4 - łączy się z opcją 2 - 3 ponieważ szkoły dalej mówią że kreatyne bierze się po treningu / przed treningiem /w trakcie treningu (kto ma racje ? zapewne każdy )

Tłuszczy nie możesz wykluczyć bo są ważne w diecie kwestia utrzymania ich na odpowiednim poziomie ale o tym zaraz pewnie Paweł Szewczyk Ci napisze bo on ogarnia ile czego i dlaczego

Wiem że zapewne nie odpowiedziałem Ci wyczerpująco i w sposób zadowalający ale taka jest prawda że nie ma złotej metody przyjmowania kreatyny.


Osobiście ja przyjmuję 10g kreatyny codziennie niezależnie czy mam trening czy nie.
Wysłana -
Nigdy nie wykluczaj całkowicie tłuszczy ze swojej diety, są bardzo cennym, niezbednym jej składnikiem. Kwestia ograniczenia też jest dyskusyjną, pytanie z jakiej do jakiej ilości chcesz je ograniczaćCo do kreatyny - na dzień dzisiejszy uznaje się " ładowanie" jako niepotrzebne, a wręcz "szkodliwe" (mało efektywne, nieekonomiczne ). Zalecałbym stosowanie stałej dawki 10g dzielonej na 2 porcje (po 5g) na przestrzeni 6-8tygodni.


1 porcje - rano lub przedtreningowo
2 porcję potreningowo
w dni nietreningowe rano i po południu/wieczorem


Ewentualnie, w przypadku chęci dłuższej suplementacji - dawki rzędu 3-4g/d na przestrzeni 3-5miesięcy


CO do dawkowania kre
Wysłana -
Co myślicie na coś takiego: DT 5 gram rano przed jedzeniem potem 5 gram przed treningiem DNT 5 gram rano. Myślicie że będzie ok ? czy w DNT teaz jeść 10 gram ?
Wysłana -
Jak to mowia starozytni egipcjanie... rob jak uwazasz :p ja stosuje 10all day i jest dobrze :p wczesniej robilem 10dt 5dnt i tez bylo dobrze
Wysłana -
ja również jestem za stosowaniem stałej dawki
Wysłana -
Okej, dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź