SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Achilles zerwany czy nie ??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 296
Witam, nie napisałem tego tematu w dziale Achilles ponieważ nie wiem czy tam się nadaję. Cała historia zaczęła się 6 tygodni podczas gry w piłkę dostałem uderzenie w tył nogi na wysokości mięśni płaszczkowatych ból tak silny że nie dałem rady już grać, zeszedłem o własnych siłach z boiska. Następnie przez 2 tygodnie był krwiak kolorowy który się wchłonął. Po tym zdarzeniu nie udałem się na pogotowie bo myślałem że to mocniejsze kopnięcie. I tak przechodziłem kulejąc około 4 tygodni, z biegiem czasu była poprawa, lepiej chodziłem, siniak zniknął. Lecz cały czas pozostał ból w górnej części achillesa. Po 4 tygodniach udałem się do 2 lekarzy w celu diagnozy, jeden zrobił usg i powiedział że mam dalej krwiaka i że achilles jest cały, drugi lekarz potwierdził te słowa że mam krwiaka dużego, wykonał test na zerwanie achillesa który był negatywny i powiedział że nawet może to potrwać kilka miesięcy zanim zniknie. Dzisiaj mija 6 tygodni a ja dalej mam problemy z prawidłowym chodem(kuleje trochę), nie mogę bezboleśnie wspiąć się na palce, pod skórą czuć takie jak by zgrubienia. Wykonują sam test na zerwanego achillesa i widzę że stopa się porusza lecz trochę gorzej niż w zdrowej nodze. Nie wiem co o tym myśleć, to jest dziwne że tyle czasu mam takie problemy???? CZy jest możliwe że z zerwanym achillesem poruszam się w miarę sprawnie????
Dzięki z góry za każdą odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, powodzenia i cierpliwości bo z tego typów urazów to się trochę wychodzi tym bardziej jeśli celem jest powrót do sportu i wyników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Szczerze wątpię, że byłbyś choćby średnio mobilny przy zerwanym achillesie, jednak występuje na pewno jakiś poważniejszy problem. Bardziej tutaj BPL-G się wypowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958388
nie mam na forum działu "Achilles"

musisz sie udac na konkretne badanie typu rezonans magnetyczny , skierowanie powinieneś otrzymać od ortopedy i skończą się Twoje wątpliwości , nie wiem na co tutaj zwlekać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 296
No mam nadzieję że to najgorsze mnie ominie :)
Dzięki wielkie :) już się zarejestrowałem do sportowego lekarza :)


Zmieniony przez - pijok190 w dniu 2017-09-05 18:21:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Nie wiem czemu uczepiłeś się zerwania achillesa. Lekarz powiedział Ci, że problem będzie ciągnął się miesiącami. Sam to napisałeś.
Jest mało prawdopodobne, aby było zerwanie, skoro robiono USG i testy.
Możesz sobie pomóc odwiedzając fizjoterapeutę, który odpowiednio to rozmasuje i pokaże proste techniki, które mogą przyśpieszyć powrót do sprawności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 40
Przy ZERWANYM achillesie nie potrafił byś zgiąć podeszwowo stopy. Z Twojego opisu wynika, że został naderwany w średnim stopniu. Po naderwaniu zostają czasem uszkodzenia tkanki w postaci blizn, które trzeba opracować, żeby tkanka uzyskała prawidłową elastyczność. Kiedy już jest bezboleśnie, trzeba przywrócić parametry siłowe i dynamiczne poprzez prawidłowy trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 296
Dzięki za odpowiedz. Są jakieś ćwiczenia którymi mógł bym sobie pomóc aby zlikwidować trochę ten ból?? Z dnia na dzień jest lepiej. Przy naderwanym ścięgnie okres regeneracji mniej więcej ile wynosi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 40
Łącz masaż bolesnej okolicy z ćwiczeniami wzmacniającymi i delikatnym rozciąganiem. Jeśli kulejesz podczas chodu, prawdopodobnie łydka uległa skróceniu. Stawanie na palcach może być zbyt dużym obiążniem dla mięśnia, który wychodzi z urazu, więc warto zacząć od czegoś bardziej lajtowego, np użyj therabandu lub jakiegoś paska, który nałożysz na palce i przytrzymasz ręką. Ćwicz nogę tak, żeby nie wywoływać bólu i pamiętaj o fazie koncentrycznej (pchnięcie) i ekscentrycznej (powolny powrót). Nie ma konkretnych wytycznych, które mówią, że ścięgno zagoi się w jakimś określonym czasie. To zależy czy uda Ci się je stopniowo rozruszać, wzmocnić i rozciągnąć. Czasem noga nie goi się sama jak należy, dlatego my Fizjo mamy pracę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
pijok190
WCZy jest możliwe że z zerwanym achillesem poruszam się w miarę sprawnie????



nie jest to możliwe i na pewno nie ma to miejsca w Twoim przypadku
osobiście radziłbym udać się do fizjoterapeuty problem już trochę trwa i powoduje tylko że powstaną tylko większe zaburzenia w tkankach miękkich (powięź głęboka) co odbije się na zaburzonej funkcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 49
nie wiem czy ćwiczenia w domu coś dadzą chyba że pójdziesz do lekarza i zapytasz o konkretne jakie masz wykonywać bo tak samemu wymyślać i ćwiczyć ... to jeszcze sobie zaszkodzisz. Moim zdaniem powinieneś iść na jakieś rehabilitacje, myślałeś w ogóle o tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście że same ćwiczenia nie wystarczą, konieczna będzie terapia na tkankach miękkich.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie badania należy wykonać?

Następny temat

Potrzebny dobry fizjoterapeuta w okolicach Wrocławia

WHEY premium