SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Afty i pleśniawki - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 314532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 70
Witojcie ponownie ;) Jeśli ktoś to jeszcze czyta.
Siarczan miedzi cudów nie zdziałał. Zdziałały cud... płukanki z roztworu doksycykliny.

A tak przy okazji, jak ktoś się uprze, dorwie dobrego lekarza, wybłaga skierowania na badania specjalistyczne, ma lekarza w rodzinie, wręczy wysoką łapówkę, ma mega pakiet prywatnego ubezpieczenia itd... (ewentualnie wyemigruje do kraju, w którym system służby zdrowia jest jeszcze zdrowy i lekarze sami postanowią zareagować na hasło "afty" pakietem skierowań do specjalistów wszelkiej maści, co serdecznie polecam... sorry, za ironię i brak poprawności politycznej, ale jak pomyślę, że przez 10 lat mi Aphtin przepisywali a mnie choroba gnębi od środka to mnie szlag trafia)

Afty występują często przy następujących schorzeniach:
- zespół Behceta (90 - 100% pacjentów ma afty)
- toczeń rumieniowaty układowy
- choroba Leśniowskiego - Chrona
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego...

Szukajcie, a (niektórzy pewnie) znajdziecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
To ja wam teraz powiem sposób który działa natychmiastowo, darmowy i gdzieś to wyczytałem że lekarz tak polecił i sam wypróbowałem bo dostałem pierwszą w życiu aftę - nie pomylcie tego, to jest trochę białe i jakby lekko wgłębione.

Wywalamy aftę na zewnątrz przed lustro przy dobrym świetle, to w moim przypadku bo miałem ją na dolnej wardze przy dziąśle.
Bierzemy patyczek do uszu, możemy go polać ciepłą wodą i pocieramy mocno aftę w różne strony aż wyleje się trochę krwi.
Sposób bardzo bolesny, dla ludzi z jajami ale po kilku przerwach można to zrobić.

Ulga jest natychmiastowa, już po 5 minutach mogłem normalnie zjeść posiłek a afty nie było już w ogóle czuć, jedynie dyskomfort z powodu podrażnienia tego obszaru. Ciesze się jak komuś pomogłem z tym dziadostwem ;).

Zmieniony przez - Addamek w dniu 2014-02-08 04:52:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2
Moim dobrym sposobem na afty jest ,pół szklanki wody do tego łyżka wody utlenionej,łyżeczkę sody i łyżeczkę soli,dobrze wymieszać ,i co jakiś czas przemywać afty ,woda utleniona działa odkażająco, mi pomogło myślę że i wam pomoże.

Zmieniony przez - joanna05o4 w dniu 2015-03-19 23:28:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 235
Czy jest możliwe, że bardzo często pojawiające się afty (średnio co 2-3tyg) są powiązane z problemami żołądkowymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Ogólnie z przewodem pokarmowym jak najbardziej, może to być jeden z symptomów nieswoistych zapaleń jelit, zaburzeń wchłaniania itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Z samym układem pokarmowym (głownie jelitami) jak najbardziej , wymaga to dalszej diagnostyki, na początek lekarz internista i podstawowe badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 12
mecze się z tym od lat.
lekarze w ogóle nie wiedzą co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
mephel
mecze się z tym od lat.
lekarze w ogóle nie wiedzą co robić


jak dokładnie wygląda Twoja sytuacja ? u lekarzy jakich specjalności byłeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 355
A ja sie dowiedzialem ze przyczyna aft jest niski pozion zelaza, budulec krwinek czerwonych itp.
Sam czesto miewam problem tymbardziej ostatnio nie moglem doleczyc az zaczalem brac zelazo (najlepsze jest na recepte) i zaczely sie czybciej goic i znikly.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
podepne się pod temat bo mam w domu problem z aftami - mój 6 letni syn jest tzw AFCIARZEM - jakaś masakra bo średnio 1-2x w miesiącu ma afty w buzi , zazwyczaj na wargach lub śliniankach , niektore wielkie jak kratery no i co za tym idzie to pieroński ból i problem z jedzeniem wtedy .Kilku lekarzy odwiedziliśmy i kazdy zawsze stwierdzal ze niektorzy tak mają i już i nic nie da się zrobić ( taka natura ) stosujemy jakieś prepartaty na afty i pomagają po kilku dniach , ale przecież nie chodzi o to żeby leczyć a żeby odszukać przyczynę . Może ktoś podpowiedzieć co robic , jakie badania porobić , jakaś dieta? suplementy??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozerwanie miesnia piersiowego

Następny temat

Opalanie na solarium-nago??

WHEY premium