SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

AFTY!!! PLEŚNIAWKI!! BÓL

Wysłana -
WITAM!

Pewnie wiele osób które przeczytają ten art. wiedzą co to jest pleśniawka. Jest to najgorsza rzecz jaka może się przytrafić w buzi człowiekowi. Jest to taka plamka o średnicy nie przekraczającej zwykle 0,5cm. Jest cała biała a dookoła niej jest zaczerwienione dziąsło/język. Najgorsze w tym są dwie rzeczy:
1) straszliwy permanentny ból, który czuje się przez cały czas, podczas mówienia, siedzenia i nic nie robienia, podczas picia, jedzenia, płukania ust, mycia zębów, jedzenia tic taka... po prostu zawsze i wszędzie. Ból jest oczywiście najmocniejszy jak się tego dotknie jakimś twardym pożywieniem, czyli np. skórką od chleba. Mnie osobiście pojawiają się czasami łzy z bólu, lecz tylko w extremalnych przypadkach bo mam to od małego.
2)drugą rzeczą jest brzydki zapach z ust. Kurcze ja nie jestem wstanie powiedzieć cóź to za zapach bo niestety ale sam tego nie czuję, ale wiem, że to śmierdzi, poza tym sami czujecie jak macie takiego "kapcia" w ustach po np 2h od umycia zębów.!!

Niestety ale powiem, że jest to wirus, zazwyczaj dziedziczny i nazywa sie to aftoza nawrotowa, czyli wysypuje Was co jakiś czas, tak jak mnie. właśnie siedzę z takim jednym g****em teraz. Jest wiele teorii jak to powstaje. Wiem, że jest to gdy się skaleczymy, ugryziemy, (za kilka dni możecie się spodziewać "koleżanki" afty). Zjedzenie cytrusów też niektórzy uznają za przyczynę. Wiem, też, ze nie wolno jest brudnymi rzeczami (sztućce po kimś, albo z ziemi, albo jakieś takie) i trzeba myć każdy owoc bo ilość oprysku jaki stosują hodowcy jest tak duża, że też wyżera nam w ustach dziurę z aftą.

słyszałem, że można to leczyć tylko doraźnie, nie widziałem na razie, żadnego art. o leczeniu tego "czegoś"!! wiem, że doraźnie pomaga taki żel stomatologiczny "Sachol" jak posmarujecie tym aftę, to możecie się skręcić z bólu, ale wcześnie wykryta pleśniawka znika po 3 dniach. a nie po 8 a raz mi się zdarzyło mieć gada przez 14 dni!!!

Powiedzcie mi czy też macie coś takiego i jak z tym walczycie.
Wysłana -
Witaj


Zacznijmy od tego czym są i jak dokładnie powstają pleśniawki ?


Pleśniawki to biała plama na błonie śluzowej jamy ustnej, która może powodować duży ból i sprawiać, że konsumpcja jedzenia staje się ogromnym wyzwaniem. W przypadku kiedy pojawiają się u osób dorosłych, mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. Lokalizują sie najczęściej na języku.

Przyczynami często są :

-kiepska dieta

-słaba odpornośc

-niedobory witamin i minerałów (np. żelazna, wit.b12)


Leczenie najczęściej polega na stosowaniu do miejscowo leków przeciwgrzybicznych. Ulgę może również przynieśc płukanie buzi środkami odkażającymi, np. naparami z ziół. Najlepiej udać się do specjalisty, który już wybierze drogę leczenia. W przypadku diety mogę polecić więcej posiłków w formie płynnej, chociażby szejki.Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
ja raz jeden jedyny mialam to, sacholu przyznam sie nie stosowałam, mialam taki płyn w buleteczce, tam zanurzałam czysty wacik i smarowałam tym afte, niestety to było tak dawno temu ze nie jestem w stanie przypomniec sobie jak sie to nazywało.
Wysłana -
Na całe szczęście nie wiem co to pleśniawka, ale szczerze współczuję Moja mama miała kiedyś coś niezidentyfikowanego koło ust i dermatolog kazał kupić jej to:

Nazwa łacińska: Argenti nitras
Nazwa polska: Srebra azotan
Synonimy: Argentum nitricum, Lapis infernalis, Argentum nitricum crystallisatum, Argentum nitricum fusum, Azotan srebrowy, Azotan srebra, Lapis, Kamień piekielny
Opakowanie: 5g, 10g, 25g, 100g
Numer pozwolenia: IL-4303/ChF
PKWiU: 24.42.2
Stawka Vat: 7%
Kod Ean: Brak
Wymagania: FP V
Opis: Bezbarwne, przezroczyste kryształy, biały, krystaliczny proszek lub białe laski o krystalicznym przełomie. Substancja ciemnieje pod wpływem światła lub w zetknięciu ze związkami organicznymi.

Zastosowanie: Azotan srebra, zwany także lapisem jest nieorganicznym połączeniem srebra, który posiada zdolność wyjątkowo łatwej rozpuszczalności w wodzie, zwłaszcza gorącej ( 1024 g / 100 g wody !). Historyczna nazwa „kamień piekielny” – Lapis infernalis pochodzi od właściwości ciemnienia kryształów związku w obecności światła.

Lapis wykazuje działanie bakteriobójcze, ściągające, nieco złuszczające, w większych stężeniach przyżegające, nekrotyzujące. Roztwory wodne lapisu bardzo łatwo dysocjują, przy czym jon srebrowy reaguje z białkiem i chlorkiem sodowym natychmiast po zetknięciu się z tkankami lub płynami tkankowymi.

Azotan srebra jest stosowany w lecznictwie od ponad stu lat. Początkowo był podawany doustnie jako środek przeciw padaczce, wrzodach żołądka i dwunastnicy oraz zaburzonej pracy jelit.

Obecnie związek stosowany jest zewnętrznie jako środek odkażający w dermatologii (skóra, błony śluzowe, leczenie trudno gojących się ran i owrzodzeń – np. przy tzw. „stopie cukrzycowej”, ranach odleżynowych), okulistyce (ropne stany zapalne spojówek, w zabiegu Credego), w urologii (do przepłukiwania pęcherza moczowego), niekiedy w ginekologii do płukania pochwy.

W większych stężeniach wykorzystuje się także do przyżegania brodawek skórnych, tkanek patologicznych i do hamowania nadmiernego ziarninowania oraz w stomatologii.

Związek jest stosowany także w innych (indywidualnych), rzadziej stosowanych formach zastosowania, np. jako płyn do płukania jamy ustnej (collutorium), który zmienia smak tytoniu u osób odzwyczajających się od nałogowego palenia wyrobów tytoniowych.

Argentum nitricum jest najczęściej stosowaną solą srebra w praktyce receptury aptecznej. Surowiec służy głównie do sporządzania roztworów do użytku zewnętrznego (solutiones) 0,1 –1 %, stosowanych także jako collutorium, w których rozpuszczalnikiem (menstruum) może być np. Aqua Menthae piperitae. Do pędzlowań jamy ustnej roztwory do 2 %. Wykonywane są także krople do oczu (guttae ophtalmicae) 0,1 – 1 % ; (maści do oczu z azotanem srebrowym z reguły nie wytwarza się). Roztwory do stosowania w ginekologii 0,05 – 0,5 %, jałowe roztwory (solutiones sterilisat.) do płukania pęcherza moczowego 0,01 %. Roztwory do przyżegań na skórę i w stomatologii 10 – 20 % (wyjątkowo do 50 %).

Lapis infernalis jest składnikiem maści Mikulicza – Unguentum nigrum, syn. Unguentum Argenti nitrici comp., czyli 1% maści lapisowej z dodatkiem balsamu peruwiańskiego. (Maść tą, wykonywaną w aptekach do obecnych czasów wprowadził wybitny wrocławski chirurg Jan Mikulicz-Radecki /1850-1905/).

http://www.pharma-cosmetic.com.pl/?strona,doc,pol,glowna,0,0,143,1,0,ant.html


Zeszło bez problemu

Zmieniony przez - maluda82 w dniu 2007-03-11 10:49:33
Wysłana -
hmmm, będę musiał spróbować, w sumie to czemu nie? może mi wyżre połowę tego gó***a
Wysłana -
niestety tez mialam kilka razy to badziewie, tak jak wspominales pojawia sie co jakis czas i tylko wkurza czlowieka bo bol jest okropny i przeszkadza we wszystkim ja mam na to takie jakby krople nazywaja sie Aphtin , kropelka na szpatulke i sie co kilka godzin smaruje. Chyba ze to nie jest mozliwe bo czasami sa w takich miejscach ze ciezko tam dostac.
Wysłana -
no ja nakładam na patyczek kosmetyczny. łatwo dosięgnąć.
Wysłana -
no ja tez szpatułka to wlasnie tez patyczek. ale czasami jak jest z tylu jezyka to ciezko nalozyc
Wysłana -
Możesz również stosować Dentosept-A - znieczuli i odkazi.
Wysłana -
U mnie to dziadostwo pojawia się średnio co jakieś 2 miesiące i wyskakują przeważnie 2, 3 sztuki, czasami jak znikną pojawiają się nowe :( i w dodatku są duże. Smaruję je Dentoseptem-A, (próbowałem też Sacholem) ale on tylko znieczula, nie likwidując ich i "siedzą" u mnie średnio 2-3 tygodnie, więc mam pytanie:
Czy Aphtin jest skuteczny? I w jakim czasie znikają te pleśniawki
Wysłana -
tez czasami takie cos miewam, ale mam na to dobry sposob, bierzemy wacik i nasaczamy go w spirytusie i przytykamy do afty, strasznie boli, ale jest owiele lepiej
Wysłana -
ja zawsze uzywałem aftinu (nie wiem czy to tak sie pisze)

zawsze pomagało, sproboj
Strona 1 z 12
Dodaj odpowiedź