SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

AFTY!!! PLEŚNIAWKI!! BÓL

Wysłana -
Witojcie ponownie ;) Jeśli ktoś to jeszcze czyta.
Siarczan miedzi cudów nie zdziałał. Zdziałały cud... płukanki z roztworu doksycykliny.

A tak przy okazji, jak ktoś się uprze, dorwie dobrego lekarza, wybłaga skierowania na badania specjalistyczne, ma lekarza w rodzinie, wręczy wysoką łapówkę, ma mega pakiet prywatnego ubezpieczenia itd... (ewentualnie wyemigruje do kraju, w którym system służby zdrowia jest jeszcze zdrowy i lekarze sami postanowią zareagować na hasło "afty" pakietem skierowań do specjalistów wszelkiej maści, co serdecznie polecam... sorry, za ironię i brak poprawności politycznej, ale jak pomyślę, że przez 10 lat mi Aphtin przepisywali a mnie choroba gnębi od środka to mnie szlag trafia)

Afty występują często przy następujących schorzeniach:
- zespół Behceta (90 - 100% pacjentów ma afty)
- toczeń rumieniowaty układowy
- choroba Leśniowskiego - Chrona
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego...

Szukajcie, a (niektórzy pewnie) znajdziecie.
Wysłana -
To ja wam teraz powiem sposób który działa natychmiastowo, darmowy i gdzieś to wyczytałem że lekarz tak polecił i sam wypróbowałem bo dostałem pierwszą w życiu aftę - nie pomylcie tego, to jest trochę białe i jakby lekko wgłębione.

Wywalamy aftę na zewnątrz przed lustro przy dobrym świetle, to w moim przypadku bo miałem ją na dolnej wardze przy dziąśle.
Bierzemy patyczek do uszu, możemy go polać ciepłą wodą i pocieramy mocno aftę w różne strony aż wyleje się trochę krwi.
Sposób bardzo bolesny, dla ludzi z jajami ale po kilku przerwach można to zrobić.

Ulga jest natychmiastowa, już po 5 minutach mogłem normalnie zjeść posiłek a afty nie było już w ogóle czuć, jedynie dyskomfort z powodu podrażnienia tego obszaru. Ciesze się jak komuś pomogłem z tym dziadostwem ;).

Zmieniony przez - Addamek w dniu 2014-02-08 04:52:07
Wysłana -
Moim dobrym sposobem na afty jest ,pół szklanki wody do tego łyżka wody utlenionej,łyżeczkę sody i łyżeczkę soli,dobrze wymieszać ,i co jakiś czas przemywać afty ,woda utleniona działa odkażająco, mi pomogło myślę że i wam pomoże.

Zmieniony przez - joanna05o4 w dniu 2015-03-19 23:28:32
Wysłana -
Czy jest możliwe, że bardzo często pojawiające się afty (średnio co 2-3tyg) są powiązane z problemami żołądkowymi?
Wysłana -
Ogólnie z przewodem pokarmowym jak najbardziej, może to być jeden z symptomów nieswoistych zapaleń jelit, zaburzeń wchłaniania itp.
Wysłana -
Z samym układem pokarmowym (głownie jelitami) jak najbardziej , wymaga to dalszej diagnostyki, na początek lekarz internista i podstawowe badania.
Strona 12 z 12
Dodaj odpowiedź