SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ADMF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10492
Cześć. Chciałem się dowiedzieć trochę więcej o tym systemie. Nurtuje mnie kwestia ustalenia kaloryczności, jeśli celem jest redukcja jaką kaloryczność ustalić w dni jedzenia ? Bo skoro będę pościł co 2 dzień to przez to wytworzy się spory deficyt kaloryczny więc w dni jedzenia dać kcal na + ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
KiroiSenko
Dobra zakupiłem olej mct. Ale mam pytanie do osób które stosowały ADMF. Czy nie leci na tym systemie mięcho bo jeżeli np. w ciagu 2 tyg mamy 7 dni żarcia na "0" kalorycznym powiedzmy a w pozostałe dostarczamy jedynie 25% zapotrzebowanie to jeżeli to podsumować to wyjdzie nam potężny minus kaloryczny. faftaq leciał tym systemem , ale niestety nie napisał swoich odczuć jak i efektów.


To już zależy w dużej mierze od danego organizmu. Jedna osoba będzie miała zawsze większe spadki niż inna, wiec nie da co patrzeć jakie wynik miał ktoś tylko przetestować na sobie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Tak na prawdę w praktcye istnieje wiele możliwoście wprowadzenia kalorycznych pułapów. rozumiem że interesuje Cię ADMF a nie ADF, czyli co drugi dzień będziesz wprowadzałpost częsciowy (redukując spożycie energii do 20 - 25% dziennego zapotrzebowania)? Jeśi tak możesz spróbować w pozostałe dni skoncentrowac się jedynie na jakościowym doborze pokarmów i nie liczyć kalorii, lub zliczać je na koniec dnia zapisując w dzienniku i odnosząc do uzyskiwanych efektów. Jeśli nie inetersuje Cię takie rozwiązanie, możesz zaleznie od poziomu zatłuszczenia zacząc od neutralnego lub lekko dodatniego bilansu energetycznego (+10 - 15%).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10492
ok dzięki za odpowiedź. jeszcze chciałbym sie zapytac odnośnie diety wrzucam 2 zrzuty który wydaje się lepszy ? Szczerze trochę jara mnie paleo co o nim sądzisz. Warzywa wpisałem , ale nie sugeruj się wagą.
Wzrost 176 cm
waga 86
brzuch 101
staż- 0
spore odtłuszczenie na pewno koło 25%.
W dni jedzenia chciałbym trenowac siłowo, zaś w dni postu lekkie biegi.
I jeszcze jedno pytanie jakie produkty oprócz oleju mct i oleju kokosowego nasilają ketogenez ?









Zmieniony przez - KiroiSenko w dniu 2013-07-11 07:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
To już zależy czy wolisz low carb, do którego drugi plan jest podobny czy może trochę inaczej zbilansować składniki odżywcze. Wtedy możesz zmniejszyć trochę tłuszcze z peirwszego planu zwiększająć węglowodany. Możliwości jest wiele.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10492
Ogólnie zastanawiam się czy jest sens na samym początku już tak ostro obcinac węgle tym bardziej, że na tym systemie polepsza się wrażliwość insulinowa . Myślałem jeszcze nad rozkładem b 2,2 ww 150-200 i reszta fat. Jestem po kontuzji i nie mogę za bardzo ćwiczyć siłowo narazie więc narazie głównie bieganie i basem a siłka na rózowych hantlach. Jak myślicie dodam, że sporo mnie zalało a nie chciałbym stracić mięśni jakichś tam i wyglądac jeszcze gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
W mojej opinii ze względu na wysoką podatność kwasów tłuszczowych omega-3 na utlenianie, codzienne przyjmowanie takiej ilości oleju rybiego w kapsułkach jaką przyjmujesz może przynieść więcej szkód niż pożytku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10492
Nie, nie narazie tyle nie jem dopiero układam dietę jak widzisz :) A spożyciem omega-3 sugerowałem się testom na sfd w których osoby jadły ogromne ilości omegi. To jak byś sugerował jeśc omegę-3 ograniczyć ją do 4-5 g ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
W takich testach zmianie ulega często więcej niż 10 czynników w obrębie diety, treningu i suplementacji, a potem efekty przypisywane są jednemu z nich. Dodatkowo jeszcze dochodzi efekt placebo.

Wyszukiwanie możliwie najtańszych na rynku suplementów omega-3 i przyjmowanie ogromnych dawek, to naprawdę słaby pomysł.

Zazwyczaj nie polecam więcej niż 1-2 g na dzień, a często proponuję jedynie zwiększenie spożycia tłustych ryb, bez suplementacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Rzeczywiście sporo tego wychodzi.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-07-12 13:53:42

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10492
Jeszcze mam pytanko. Czy mleczko kokosowe lub orzech kokosa to dobry wybór w dni postne. Zamierzam kupić olej mct ale póki co mam to mleczko na stanie i czy to jest to samo co olej kokosowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Olej będzie lepszy. Z mleka zrób sobie sos do np mięsa z warzywami.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy aeroby na IF najlepiej?

Następny temat

Rozpoczęcie IF bardzo proszę o pomoc przy diecie

Wiecej