SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACTIVLAB Mass Up ? Teraz, czy później ? Ta odzywka, czy inna ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 238
Kończę właśnie siódmy tydzień ćwiczenia na siłowni. Zastanawiam się czy, dobry pomysłem byłaby mała odżywka w ramach uzupełnienia diety. Nie żebym narzekał na brak progresu, bo jest progres i to duży, po prostu dobija mnie, że kumple z którymi ćwiczę już wpieprzają Kreatyny, HMB, Gainery itp. a ja dalej wale na sucho i staram sie trzymac tylko diete. Moze sam fakt, że oni biorą te prochy by tak nie dołował, jak to, że mają większe postępy niż ja. Więc pytam was czy ta odzywka byłaby dobrym uzupełnieniem diety ? przykładowo gdybym ją brał sobie między posiłkami w szkole i po południu, po obiedzie. Co wy na to ?

Przy okazji, 2 cm w bicepsie w 7 tyg. tu dużo, czy mało ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
2cm to dużo, sam bym chciał tyle zrobić w trzy miesiące.

Co odżywki typu "Gainer" to myślę, że będzie dobry pomysłem wspomóc się nią do diety. Mass Up akurat zawiera kreatynę, więc jeśli chcesz coś na pierwszy raz bez kontaktu z kreatyną popatrz za innym gainerem. Ogólnie zastanów się czy są Ci potrzebne suplementy skoro jesteś w stanie utrzymać dietę i jest stały progres.
Gainer na pewno by nie zaszkodził, szczególnie po treningu, ale zwróć uwagę aby nie miał w składzie kreatyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 238
No właśnie z tą dietą to momentami jest problem, bo mam tylko 15 lat i dziennie na obiadek sobie mięso załatwić nie jest mi najłatwiej. W każdym razie się staram i właśnie dlatego myślę nad odżywką typu właśnie Gainer, żeby uzupełniać te wszelkiego rodzaju braki. Jeśli nie ta odzywka która wczesniej podałem to jaka ? Mógłbyś podać jakąś konkretną i najlepiej nie drogą ? ps. 2 cm w nie całe dwa miesiace a nie jak pisałeś 3. ; P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Bo tylko na diecie i treningu są odpowiednie treningi, bez dobrej diety woda z mieśni nawodnionych kreatyną zejdzie, a HMB nie działa;) Opisz swoją diete, może pozmieniamy coś, co do gainera polecam Activlaba, mass up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 238
Hmm więc dieta, jest to przykładowa rozpiska dnia:
1. śniadanie: 400 ml mleka + płatki owsiane(szklanka) + kilka rodzynek do smaku.
2. drugie śniadanie w szkole, czyli od godz. mniej wiecej 10 do 14: 5 kromek chleba z szynką, serem, majonezem, słatą itp.
3. Obiad: Kotlety sojowe mniej wiecej 100 gram + torebka ryżu białego.
4. Po siłowni: Koktajl z sera białego i mleka (tylko w dni treningowe. Normalnie o tej porze zjadam jakieś owoce, ewentualnie warzywa.)
5. Kolacja: 3 jajka na twardo, chleb, szynka + Mleko(300 ml)

Może ciężko to nazwać dietą, ale naprawdę w moim wieku i przy codziennych domowych obiadach ciężko mi jest trzymać się diety. W każdym razie jem na pewno więcej niż kiedyś jadłem.

Zmieniony przez - KuzKo w dniu 2011-12-14 22:46:53

Zmieniony przez - KuzKo w dniu 2011-12-14 22:48:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Ciężko stwierdzić czy to odpowiednia dieta czy nie, oblicz zapotrzebowanie kcal, do tego białka/węgle/tłuszcze. Więc zacznijmy od początku, oblicz zapotrzebowanie i wklej ankiete działu
ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek :
Waga :
Wzrost
:
Staż treningowy:
Obwód pasa
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często):
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) :
Stan zdrowia:
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:
Wrażliwość na stymulanty:
Możliwosci finansowe:
Cel/problem/opis:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 238
obliczyć zapotrzebowanie ? jak ? Wydaje mi się, że jest dobrze, skoro ćwicze, jem to co jem i mam efekty tylko boje sie ze mam braki i dlatego zdecydowalem sie na odzywke.

Zdjęcie sylwetki (mile widziane): Jesli będzie potrzeba to mogę wrzucić ale puki co sobie odpuszczę.
Wiek : 15
Waga : 65 (ważyłem się ponad tydzień temu)
Wzrost : 179
Staż treningowy: 7 tyg.
Obwód pasa : brak.
Obwód klaty: 98 cm
Obwód uda: 58 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): Siłownia 3 x w tyg
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : Brak.
Stan zdrowia: Zdrów jak ryba.
Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia. ewentualnie bieganie.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak.
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak.
Wrażliwość na stymulanty: brak.
Możliwosci finansowe: małe
Cel/problem/opis: Masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Masz mocną niedowagę widzę, jak już musisz możesz dać tego gainera w posiłku po treningowym. Na noc daj twaróg z oliwą, ewentualnie warzywa do tego. Śniadanie w szkole, daj chleb razowy + np szynka z indyka/kurczaka, ser zółty + kefir. Obiad daj kurczaka pierś, ewentualnie inne mięsa, kotlety sojowe ok, ale nie codziennie, dawaj ryby chude, kurczaka, wołowine.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ogarnij diete
a zobaczysz dopiero jak masa bedzie szla
koledzy na kreatynach tak nie zrobia jak ty na dobrej misce
wklej to ocenimy
kalorie daj na plus 300-400 od zapotrzebowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 238
Ok obliczyłem współczynnki BMR :

Współczynnik BMR 1754.59
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3026.67
Węglowodany 55% 1664.67kcal = 416.17gram
Białko 15%% 454kcal = 113.5gram
Tluszcz 30% 908kcal = 227gram

Do zapotrzebowania doliczam te 400 i wychodzi mi 3400 mniej wiecej, ale zastnawiam się czy to nie byłoby za dużo bo mam skłonnośc do odkładania na brzuch a zależy mi tez na sześciopaku. Oczywiście zastosuje się do twoich rad peepeek. Kotlety sojowe zjadam, jeśli na obiad mam w domu tylko zupę. A co go Gainera to co ty na to, żebym brał go w szkole razem z posiłkami tymi co normalnie w szkole i po treningu, albo ewentualnie w dni nietreningowe między obiadem a kolacją ? Jesli Gainer to może byc ACTIVLAB Mass Up ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żadnych odżywek!
Ćwiczysz dopiero 7 tygodni.
Na razie ogarnij dietę.

https://www.sfd.pl/Plan:_masa._Jak_zabrać_się_z_układanie_diety_ukierunkowanej_na_przyrost_mięśni.-t815987.html
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
https://www.sfd.pl/Rola_diety_w_osiąganiu_celu._Poradnik_początkującego_sportowca-t815982.html
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
http://potreningu.pl/kalkulatory/
https://www.sfd.pl/Robimy_wypiski,_liczymy_kalorie__OBOWIĄZKOWO!!!-t818373.html

Tutaj masz potrzebne linki, czytaj i postaraj się coś wywnioskować. Co do odkłądania tłuszczu na brzuchu etc... to dodaj na początek 200kcal na plus.
Pamiętaj żeby białka było minimum 2g a tłuszczy 1g na kg masy ciała
Spróbuj po przeczytaniu art ułożyć dietkę, taką prowizoryczną i damy rade.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta

Następny temat

szukam odpowiedniej dla mnie diety

WHEY premium