SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

94Maly - "Bo wojownik ciągle ćwiczy aż do zapalenia zniczy..."

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Postanowiłem założyć własny dziennik treningowy (tak, kolejny ale ten będę prowadził). Dla tych którzy nie wiedzą, nazywam się Mateusz. Mam 18 lat. Od 10 roku życia zajmuję się sportem (głównie sportami walki). Od 12/13 roku życia do teraz regularnie trenuję kalistenikę. Można by powiedzieć, że od tego czasu trenuję "na poważnie". Coś o mnie:
Wiek: 18 lat (rocznik 94)
Wzrost: ok. 160 cm
Cel: treningi pod sporty walki (ogólna poprawa cech motorycznych). W drugiej kolejności poprawa sylwetka (ale od tego dieta, a trening będzie bodźcem.) Sylwetka sama się poprawi jak będę trenował

Wracam do treningu po jakiejś 3 tygodniowej przerwie (kilka czynników się nałożyło na to). W następnym tyg zaczynam z powrotem treningi, na razie ten tydzień delikatnie, trochę pistoletów i żurawia. Bieganie i rower. Od pt zacznę trenować wcześniej ułożonym planem ale pierwszy tydzień jeszcze lekko i bez statycznych. Za jakieś 2 tyg lecę już pełną parą z treningiem

Moja dieta: https://www.sfd.pl/Dieta__pytania,_korekty-t863293.html

Dobra przewidywany plan na następne tygodnie myślę, że do końca tygodnia będą mógł nim ruszyć(od 13) (jeszcze przez najbliższe niecałe 3 tyg treningi będą nieregularne ale później zawsze z rana):
plan A(pon,pt), pod wytrzymałość, do 30 powtórzeń serie:
1) planche (jeszcze nie full ale myślę, że do następnych wakacji do tego dojdę) 1 min w seriach
2) front lever (tak jak planche) 1 min w seriach
3) pistolety 4x
4) wspięcia na palce(każda noga oddzielnie) 2x
5) muscle up + podciąganie (kończę serie podciąganiem) 4x
6) wspinaczka na linę 2x7m
7) pompki na uchwytach 4x
8) pompki w staniu na rękach/rozciąganie expandera przed sobą 3x
9) pompki na poręczach 3x

Plan B(śr)-tutaj siła, żadne ćwiczenie(z wyjątkami, nogi i młot) powtórzenia 3-5:
1)planche 1 min
2)front lever 1 min
3)żuraw 6x
4)podciąganie z obciążeniem/podciąganie na jednej ręce/z klaśnięciem/coś innego 4x
5)pompki na jednej ręce(różne opcje) 4x
6)uderzanie młotem w oponę 4x30
7)różne ćwiczenia plyometryczne 4-5x

Plan C(wt,czw) nie mogłem się powstrzymać, nigdy nie robiłem oddzielnego treningu na brzuch, jak będzie źle działać to zmienię, lubię nowe rzeczy próbować:
1)handstand (jeżeli barki nie będą przeszkadzać, boleć czy cokolwiek innego) 10-15 min treningu
2)Brzuch:
-wznosy nóg 3x
-ab wheel 3x
-widshield wipers 2x
-spięcia na drążku 4x
3)szurgsy 4x15-30 (progresje planuje w pow)
4)akrobatyka, dla przyjemności

Po treningach rozciąganie całego ciała. W pon-śr-pt mocniejsze niż we wt i czw ale w sumie to będzie 5 razy w tyg według książki "Rozciąganie odprężone, lekko zmodyfikowany plan Pavla, bardziej pod siebie ułożyłem, myślę, że dość dobrze swój organizm znam). W pon-śr-pt interwały. W wt-czw dłuższy dystans (4-5 km).


Dobra teraz to co powinno być na początku, czyli jak będę prowadził dziennik. Postaram się w miarę regularnie (2-4 razy w tyg) dawać wpisy z treningów. Jak sobie wygotuję coś smacznego, zdrowego i ciekawego to też podrzucę. Po powrocie do treningów mam nadzieję, na w miarę szybkie odzyskanie suchej masy. Przez ostatnie 3 tyg bez treningów spadło 7-8 kg. Dużo tłuszczu ale po mięśniach też niestety poszło. (udo -8 cm O.o)

Dobra, czas z powrotem wziąć się do ćwiczeń od jutra. Nie mogę się doczekać

Zmieniony przez - 94Maly w dniu 2012-07-08 21:50:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Wróciłem, był mały wypadek nie byłem w stanie ćwiczyć teraz trzeba wrócić do formy. Odezwę się na weekendzie teraz trzeba wszystko ogarnąć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Powodzenia , przynajmniej widac że cos sensownie zaplanowane Faktycznie sporo spadło , udo 8cm to tyle co musze robic przez pół roku albo dłużej. Ale szybko odrobisz

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Wszystko pospadało, aktualne wymiary(i mierzone ok. 2 miesiące temu) mierzone wczoraj:
waga: 56(64) kg
łydka: 36(39) cm
udo: 52(59-60) cm
pas: 72(75) cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1429
Rozkręcasz sie


Zmieniony przez - fajfus9705 w dniu 2012-07-08 22:00:37

Zmieniony przez - fajfus9705 w dniu 2012-07-08 22:00:53

ALBO PODNOSZĘ ALBO GINĘ W WALCE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Sorki, dokończę:
klatka: 89(97) cm
barki: ?(?) cm
ramię: 32(35) cm
Jak widać dużo spadło. Wizualnie też niestety. Głównym celem jest poprawa sprawności fizycznej ale przydałoby się odzyskać dawną wagę (oczywiście jak najmniej tłuszczu przy tym) do końca września bo się dość ważne zawody szykują do 65 kg. Ważne dla mnie bo to będzie pierwszy start w kat 18-21(35) lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4402
Przecież to nie możliwe żeby bez treningów spadło ci w 3 TYGODNIE 8cm w obwodzie... itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1429
Pudzian też odrazu miszczem nie został

ALBO PODNOSZĘ ALBO GINĘ W WALCE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Jeśli chodzi o nogi to trochę więcej. O ogólne treningi jakieś 3 tyg. Miałem zszywane ścięgno pod łydką. Ponad 2 miesiące temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Powodzenia !

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Dzięki chłopaki. Znudziły mi się spacerki. Czas z powrotem wziąć się w garść i odzyskać dawną formę. Za niecałe 2 tyg wraca moja luba a ja suchy, chudy i bez siły. Wczoraj bawiłem się trochę na placu zabaw. Forma kiepska:
muscle up 8x3
nachwyt 4x12
dipy 8x15
pompki w staniu na rękach 5x3
wznosy nóg 4x25
A dzisiaj ledwo rękami ruszam. Zakwasy wszędzie gdzie się w górnych partiach(oprócz brzucha). A jeszcze mnie czeka za półtorej godzinki 6 godzin w aucie z czego 3 będę jeździł. Lubię to ale w takim stanie ciężko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
O to widzę że po parkach również latasz świetna forma rozrywki, ja póki co nie mam gdzie nawet ;/

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny i korekty.

Następny temat

gryfy +stojaki

WHEY premium