SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

6000 kcal i waga stoi w miejscu / TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Wysłana -
Witam, od około 2 miesięcy zacząłem mniej więcej liczyć kalorie i wynika z tego, że spożywam około 6000 kcal dziennie, a mimo tego nie przytyłem ani kilograma, nie chodzi mi nawet o mięśnie, wystarczył by tłuszcz, żeby nie wyglądać jak wieszak. Ważę 75kg i mam 180cm wzrostu, 21 lat.

Przykładowa dieta
śniadanie jajecznica z 6 jajek i pieczywo jasne - 1000kcal
dwa filety z kurczaka w panierce - ok 600-700 kcal
duża paczka chipsów - 900kcal
pół kilo kiełbasy z grilla - 1500kcal (zjadam tyle około godziny 18-20 i wieczorem znowu jestem głodny)
8 piw - 2000 kcal (w południe z 3 do obiadu lub chipsów, do grilla 5)

Tak wygląda każdy dzień mniej więcej, choć w sumie nie licząc chipsów i piwa to spożywam samo mięso i nabiał, do filetów nie jem ani ziemniaków ani surówek bo nie lubię. Aktywności fizycznej raczej nie mam wcale, może zrobię w ciągu dnia łącznie z 5 podciągnięć na prawej i 5 na lewej ręce, to wszystko, tak to komputer i tv tylko.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Napisanie tego prowokującego posta to też aktywność fizyczna! Musiałeś paluszkami pomachać!
Wysłana -
znajac realia i to jakie pytania zadaja pacjenci, isnieje ryzyko sądzić ze to nie wiedza a nie żart. Włacz do diety produkty zbożowe pieczywo,ryze ,kasze makarony, piwa i chipsy pozegnaj
Wysłana -
Spróbuj zamienic 8 piw na pól litra, wtedy pobudzisz mocniej metabolizm. Moim zdaniem rowniez kiełbasa jest niezbyt dobrym zrodlem bialka, sprobuj z 5 big macami lub 20 cheeeburgerami. Pozdrawiam
Wysłana -
Bo jak się G**** je to i efekty sa G**** warte - na koniec dnia popij olejem z frytownicy a na pewno masa wystartuje
Wysłana -
To nie jest żadne prowo, tak wygląda moje codzienne odżywianie. Czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? NIE CHCĘ budować masy. Masa jako skrót myślowy od masy mięśniowej. Wystarczy mi, że przybędzie mi 15kg tłuszczu i będę zadowolony, bo nie będę wyglądał jak wieszak. Propsy dla Tomasza, że podszedłeś do tego normalnie. Tylko patrząc na zawartość kalorii w ryżu, czy kaszy to jest ona dość mała i nie wydaje mi się, że zamieniając powiedzmy te 3000 kcal z piwa i chipsów na 500-1000kcal z kaszy czy ryżu przybędzie mi więcej tłuszczu. Choć może się mylę. Od dziecka zawsze miałem problem z przytyciem, jako 17 latek ważyłem 50-55kg a jadłem 2x tyle co koledzy.
Wysłana -
No to zrób podstawowe badania, w tym tarczycowe, hormony, pasożyty - bo to normalne nie jest. I warto zastanowić się nad ilością spożywanego alkoholu, bo codzienne upijanie się tez normalne nie jest. 8 piw dziennie, to nie jest norma.
Wysłana -
Nie upijam się, przy obiedzie w ciągu 3 godzin 3 piwa to jest tyle co nic, mam alkomat, bo jestem kierowcą i sprawdzam to dość często. Wieczorem 5 piw to upijanie się? Zależy jaką kto ma głowę. Apropo dziś miałem wyniki badań wątroby i wszystko w normie :)

Co do tarczycy, może faktycznie warto się zastanowić nad tym, bo w rodzinie występuje dość często


Zmieniony przez - Ancymon3 w dniu 2018-07-04 16:02:54
Wysłana -
Nie będę się wdawać w dyskusje o alkoholizmie, syndromie mocnej głowy itp objawach i fazach. 8 piw dziennie to nie jest norma. Picie codziennie to tez nie jest norma. Negowanie problemu to tez jego objaw. Domowe alkomaty-- bywają zawodne.
Wysłana -
Niestety musze zgodzic sie z poprzednikami. Hormony tarczycowe, pasożyty, piwa koniecznie do wyrzucenia ,tylko sobie zaszkodzisz. Nie wiem jak "mocno zaawansowany " w tym jesteś,ale zwróc uwagę na panów "żulów "spod sklepu. Ilu widziales otyłych? Przeważnie są bardzo chudzi. Ponieważ alkoholizm powoduje hipermetabolizm , przez zmiany w wątrobieZmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2018-07-04 17:02:10

Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2018-07-04 17:03:26
Wysłana -
Skoro 6000kcal nie daje oczekiwanego efektu, to należy zwiększyć ilość. Tutaj nie ma cudów. Odnośnie do pytania o ilość piwa w ciągu dnia to, według mnie tak. Jest to alkoholizm.
Strona 1 z 5