SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 pytania...........

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Mam 14 lat 180cm i jakies 52kg.Wiadomo chcial bym zwiekrzyc mase ciala. Niedawno(jakis miesiac) zaczalem cwiczyc. Sa to wylacznie cwiczenia ogolno rozwojowe, robie: pompki, brzuszki, przysiady, wspiecia na palcach, zamiezam rowniez cwiczyc ze sztangami i ekspanderem(czy jak to sie nazywa, w kazdym razie to do rozciagania:)No i teraz mam kilka pytan zwiazanych z moimi cwiczeniami:
1.Problem dotyczy brzuszkow. Po kilku, kilkunastu brzuszkach zaczyna mi sie po prostu krecic w glowie!!! Najprawdopodobniej jest to od ciagleko podnoszenia i opadania glowy, ale i tak jest to dziwne! Pozatym przy wykonywaniu brzuszkow strasznie boli mnie najbardziej wystajacy kreg kregoslupa w odcinku krzyzowym(chyba:) czy moge sobie przy wykonywaniu tego cwiczenia polozyc pod siebie jakas poduszke? Pytam bo kiedy tak robie duzo latwiej jest mi robic kazdy sklon.
2.Ten problem dotyczy mojego treningu. Czy mogl by mi ktos poradzic ile powturzen i po ile serji mam cwiczyc? i wogole ile razy w tygodniu. Poniewaz ostatnio po wykonaniu jakis 10 pompek lapie mnie skurcz i nie moge robic dalej. Pozatym kiedy zaczne cwiczyc z chantlami to czy moge wsyzstkie cwiczenia wykonywac (mowie o cwiczeniach z chantlami) w jeden dzien czy powinienem jakos to rozlozyc? A cwiczenia jak narazie wykonuje takie:(sorry ze podaje opis ale nie znam ich nazw:)
-zwyczanie podnoszenie chantli do gory(na biceps)
-podnoszenie chantli zza glowy do gory(nie wiem czy kojazycie o co chodzi ale mam nadzieje ze tak:)
-podnoszenie chantli na przemian do przodu
3.Problem dotyczy spiec. Chodzi o to ze chociaz robie je tak ze zatrzymuje sie przed podloga(co zwiekrza wyskilek) i tak robie ich jakies 80 powtorzen. Jak zmniejszyc ilosc powtorzen do np 20-30 a zarazem zwiekrzyc wysilek?

To tyle, Dziekuje za kazda pomoc!!
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Witam!
Mam 14 lat 180cm i jakies 52kg.Wiadomo chcial bym zwiekrzyc mase ciala.

Masz spora niedowagę, w pierwszej kolejnosci DIETA, zapraszam do lektury na stronie glownej WSZYSTKICH artykolow dotyczacych diety.



Niedawno(jakis miesiac) zaczalem cwiczyc. Sa to wylacznie cwiczenia ogolno rozwojowe, robie: pompki, brzuszki, przysiady, wspiecia na palcach, zamiezam rowniez cwiczyc ze sztangami i ekspanderem(czy jak to sie nazywa, w kazdym razie to do rozciagania:)No i teraz mam kilka pytan zwiazanych z moimi cwiczeniami:
1.Problem dotyczy brzuszkow. Po kilku, kilkunastu brzuszkach zaczyna mi sie po prostu krecic w glowie!!! Najprawdopodobniej jest to od ciagleko podnoszenia i opadania glowy, ale i tak jest to dziwne! Pozatym przy wykonywaniu brzuszkow strasznie boli mnie najbardziej wystajacy kreg kregoslupa w odcinku krzyzowym(chyba:) czy moge sobie przy wykonywaniu tego cwiczenia polozyc pod siebie jakas poduszke? Pytam bo kiedy tak robie duzo latwiej jest mi robic kazdy sklon.


Nie ma odcinka krzyzowego, sa ledzwiowy, piersiowy i szyjny. Ktory boli ? Jezeli poduszka niweluje bol to nie ma przeciwskazan. Trening brzucha wykonuj dwa razy w tygodniu. Jezeli kreci ci sie w glowie od brzuszkow to jeszcze sprawdz czy kreci Ci sie od sklonow, oraz czy sprawia Ci problem zrobic sklon z zamknietymi oczami. Jezeli tak to prawdopodobnie masz problemy z blednikiem i nic na to nie poradzimy. Mozna to troszke reperowac ale to inna bajka.
Ponadto zwroc uwage by przed treningiem (ok 1h) zjesc weglowodany zlozone (ryz, platki owsiane) bez tluszczu i zwyklego rafinowanego cukru.



2.Ten problem dotyczy mojego treningu. Czy mogl by mi ktos poradzic ile powturzen i po ile serji mam cwiczyc? i wogole ile razy w tygodniu. Poniewaz ostatnio po wykonaniu jakis 10 pompek lapie mnie skurcz i nie moge robic dalej. Pozatym kiedy zaczne cwiczyc z chantlami to czy moge wsyzstkie cwiczenia wykonywac (mowie o cwiczeniach z chantlami) w jeden dzien czy powinienem jakos to rozlozyc? A cwiczenia jak narazie wykonuje takie:(sorry ze podaje opis ale nie znam ich nazw:)
-zwyczanie podnoszenie chantli do gory(na biceps)
-podnoszenie chantli zza glowy do gory(nie wiem czy kojazycie o co chodzi ale mam nadzieje ze tak:)
-podnoszenie chantli na przemian do przodu


Jezeli dopiero zaczynasz cwiczyc (i nie mozesz uczeszczac do klubu) to najlepiej zaopatrz sie w laweczke regolowana lub chociaz plaska. wtedy mozesz bardzo kompleksowo cwiczyc swoje miesnie.
Co do planu treningowego to moge Ci cos rozpisac ale napisz wiecej, czy masz laweczke lub mozliwosc w najblizszym czasie ja posiadac, czy masz drazek do podciagania. Ile czasu cwiczysz swoimi sposobami.


3.Problem dotyczy spiec. Chodzi o to ze chociaz robie je tak ze zatrzymuje sie przed podloga(co zwiekrza wyskilek) i tak robie ich jakies 80 powtorzen. Jak zmniejszyc ilosc powtorzen do np 20-30 a zarazem zwiekrzyc wysilek?


O jakie Ci spiecia chodzi ? Pompki ? Wczesniej pisales ze nie mozesz zrobic wiecej niz 10 nie wiem o co chodzi, wyjasnij to troszkę.



Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest odcinek krzyżowy (5 zlanych ze sobą kręgów) i może boleć. Lepiej podłożyć koc(chodzi o to żeby go rozścielić, a nie podładać tylko pod bolące miejsce), jeśli boli Cię kręgosłup przy ćwiczeniu brzucha, a może, bo przy małej masie mięśniowej kości lubią "wystawać"... Poduszka moze tworzyć uwypuklenie, a powinieneś mieć kontakt z równym podłożem. Więc jak będzie Cie boleć nawet przy kocu - pościel na nim następny...

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema
To odrazu przejde do rzeczy:
Zaczne od brzuszkow a wiec nie mam problemu ze sklonami i ze sklonami z zamknietymi oczami a same brzuszki na poczatku (jakies pierwsze 2 tygodnie) robilem bez problemu. A wogole co to jest ten blednik???

Co do laweczki to nie mam i raczej miec nie bede a podciagac sie na drazku moge na podworku :) zreszta juz tak robilem. Acha..."swoimi sposobami"(jak napisales:) cwicze 4 razy w tygodniu okolo godziny.

No i na koniec w trzecim pytaniu chodzilo mi o wspiecia na palcach a nie spiecia:) sorry. Bo robie ich ponad 100 i jest to poprostu nudne stac w miejscu i 100 razy powtarzac to samo.Czy nie ma jakiegos sposobu zeby miec wiekrzy wysilek ale mniej powturzen? Prubowalem juz trzymajac chantle(kazna 5 kg) ale to nie pomaga. A wogole nie wiem gdzie pisalem ze moge zrobic 10 pompek, az tak zle nie jest:) robie okolo 30 a co do dziesiatki to pisalem ze po 10 brzuszkach zaczyna mi sie krecic w glowie
To tyle POZDRAWIAM i dzieki za pomoc!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
"Poniewaz ostatnio po wykonaniu jakis 10 pompek lapie mnie skurcz i nie moge robic dalej"


Paziuu - gdzie jest krzyzowy ?

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra sorry mala pomylka:) ale to bylo wtedy poprostu miesien mnie bolal, teraz jest spox. A normalnie to robie kolo 30...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blisko dupki...

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Pod ledzwiowym ? To jego czescia jest kosc ogonowa ?


Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lędźwie,kość krzyżowa(zrośnięte 5 kręgów),i kręgi guziczne(kość ogonowa) 5 czy 4, jak dobrze pamiętam, wszystko wlicza się do kręgosłupa. Kość ogonowa szczególnie utkwiła mi w pamięci, bo miałem przyjemność ją złamać...

among the blind a one-eyed man is king
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie klatki - masa czy modelowanie ?

Następny temat

ILE CWICZYC ???

WHEY premium