SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 archaiczny trening u prof Attili-Bent Press

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
Dzis prof Attila jakis nieswój....
może to pogoda,może zmęczenie po podrózy?

prof Attila:bylem wczoraj znów zaproszony na przyjecie u cesarza.....
- był jakis zmartwiony....
nadchodza zmiany,madrzy ludzie wspominaja o wojnie,rewolucjach,zamieszkach,ba ,nawet o wojnie obejmujacej caly swiat,choc ja sobie tego nie wyobrażam
.......

Hack filozoficznie stwierdził:
- da,da...budiet wajna....wsje umierajut....
a ktos z nas na to:
-ty to akurat przezyjesz te wsystkie wydarzenia....,tylko uważaj na kolana....
Hack na to pokiwal zrezygnowany głową....i rzekł:
-lepiej nie znat buduszczjie....

milczacy jak zawsze Cyklop tez sie odezwał:

-nu,nu ale pewnie panocki wicie,co z bedzie z Polska? I ciekawe,czy ktoś bedzie o mnie pamietał?Przegrywam w zapasach z chudzinkami ale naprawde jestem bardzo silny...

I to mówiąc wział leżący obok metalowy pret grubości kciuka i fantazyjnie wygiął go w dwóch miejscach......


odezwał się też po polsku Bobby Pandour(to nam przypomniało jest przeciez też jest naszym rodakiem..)

-właśnie,własnie,jeżeli jesteście z przyszłości to wiecie co bedzie z nami,a Polską,z Wiedniem,cesarzem ..Mam nawet kiedys zamiar zamieszkać we wielkim ksiestwie poznańskim,konkretnie w Poznaniu....


ktos z nas odpowiedział cicho,bo miał w pamieci jego krótkie życie...

-uda się Tobie ten zamiar...

Troche jesteśmy skonsternowani....próbujemy robic madre miny ale poczatki XX wieku ,historia Polski i Europy słabo nam sie kojarzy(pamietam słowa babci,jak opowiadała jak to bylo w Poznaniu za Wilusia-zostawił nam zresztą fajny prezent w samym centrum-Zamek-potezny budynek)...moze nie uważalismy na lekcjach historii,może tego nie nauczano....pamietamy o I i II wojnie swiatowej,o dacie niepodległosci Polski,ale co się działo wtedy w Wiedniu z cesarzem Franciszkiem Józefem??
Niektórzy obiecali sobie,ze zainteresuja się tym okresem po powrocie do naszych czasów...


Pandour od razu poweselał....
-świetnie,bardzo się cieszę... i dziekuje...nie chce juz nic wiecej wiedziec..

Ten nostalgiczny nastrój próbuje przerwac Cyklop:

-to mose panoczki jesce powicie,ze w wasych casach trenować bedzie sie takimi ksywymi kulolaskami.....

i to mówiac wykonał kilka ugiec ramion na biceps,wygietym uprzednio pretem przypominajacym es sztange i jak miał zawsze w zwyczaju,mrugnął znaczaco do nas okiem,że to nieprawda...


Wybuchnelismy śmiechem i równo przytakneliśmy

-a żebys chciał wiedzieć-będzie to bardzo modny sprzt do cwiczen ramion....


Prof Attila takze się usmiechnał...o to bede musiał nad tym pomyslec....

Ale wracamy do treningu....

Jak pamietacie pewnie z dziecinstwa,oznaka siły był też cieżar podniesiony jedna reką......ktos z siłaczy podniósł beczółkę,ktos inny mniejsze kowadło,kamień itp....

Nauczycie się teraz sposobu i techniki podnoszenia duzych ciężarów jedna reka:to cwiczenie nazywa się Bent Press.

Wasze zadania:

1.opisac wykonanie cwiczenia
2.jakie miesnie sa rozwijane?
3jakie sa rekordy w tym cwiczeniu?na których olimpiadach w podnoszeniu ciezarów je stosowano?
4.wykonać to ćwiczenie z ciężarem(sztangielka,odważnik-ze sztanga lepiej nie próbować)25 % masy ciała.
5.Dodac zdjecia lub video własnej próby


Znów wyjeżdzam do Brukseli,wiadomo wystepy i moja największa siłownia-trzeba pilnować biznesu,bo Sandow jest bardzo rezolutny ale jak to się mówi:Pańskie oko konia tuczy....
Zadanie do zrobienia: do soboty do godz 21:00

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
aktualne wyniki po łakociach:

Przepis tajny ale jednak dostepny-moze niedokładnie ale pewnie bardzo podobnie.
Miałem okazje jesc te dwa ciasta we Wiedniu-nie wiem czy oryginały -ale bardzo dobre....:).

moze moje panie spróbuja to upiec? :).


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 491 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7371
1. -Stajemy wygodnie i twardo na podłodze
- ciężar zarzucamy na ramię ( sztanga, hantla kettlebell itp)
- kiedy ciężar trzymamy obok głowy nad ramieniem, zaczynamy robić skłon w bok w strone gdzie nie ma ciężaru
- w momencie opuszczania tułowia prostujemy ręke z ciężarem w ramieniu
- po wyprostowaniu ręki i zrobieniu skłonu lekko uginamy gogi i podnosimy się ale ręka nadal wyprostowana
- po pełnym wyproście uważnie spuszczamy ciężar na ziemię, (lub wszystko robimy w odwrotnej kolejności do stadium początkowego, lecz to już naprawde ciężko i wymaga odpowiedniej techniki)
Następnie zmieniamy rękę, ilość serii i powtórzeń dobrać samemu niżej przykładowy filmik




2. główny mięsień - brzuch
- mięśnie na 2 planie - pośladki i ścięgna podkolanowe , dolna część pleców i mięsień czworogłowy , barki, triceps

3. 370 lbs Arthur Saxon, z nieoficjalnych źródeł podają, że wykonał to ćwiczenie na rekord 385 lbs

4,5. dodam zdjęcia jak zajdę na siłownie, będą zdjęcia bo na filmie za ciemno wychodzi

jak pomogłem, daj SOG'a :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”
"Znawca Praktycznej Anatomii"

moja siłka http://www.youtube.com/watch?v=cBArpchKJdY 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318


Bent Press powszechnie praktykowany był wiek temu, dziś jet rzadko spotykany. Dlaczego? To surowe ćwiczenie dalekie jest od dzisiejszych wymuskanych, kolorowych hantelek i skomplikowanych maszyn. Jednak jeżeli mamy aspiracje stania się prawdziwym oldshoolowym siłaczem powinniśmy zapoznać się z tym ćwiczeniem.
Aby przenieść każdą znaczną ilosć masy w ten sposób, musimy posiadać dobry stopień wytrzymałości, równowagi, koordynacji i elastyczności. Jednak to ćwiczenie równomiernie, w miere postępowania progresu będzie nam rozwijało wyzej wymienione elementy charakterystyczne dla skończonych atletów. Dla tego jest to jedno z ćwiczeń które warto umieścić w swoim planie treningowym.

Wykonanie w teorii:





Zaczynamy od pozycji wiatraka. Zarzucamy ciężar na ramie, blokujemy kolano nogi po stronie ciężaru, zaś przeciwną odsuwamy w bok ze stopą skierowaną o około 45stopni na zewnątrz.



Następnie trzymając oczy cały czas zwrócone w kierunku ciężaru- proponuje kettle, lepiej lezy w dłoni oraz dołku stworzonym prze zgięta rękę- co pozwala na lepsze skupienie co jest bardzo wazne w tym ćwiczeniu. Wypychamy biodra do tyłu jednocześnie pochylając się w przód i do boku- napięte mięśnie i ścięgna pomogą nam powrócić do pozycji pionowej. Tutaj możemy wykonać podrzut z przysiadu lub zrobić to w sposób opisany dalej. Wiatrak, pomoże nam rozwinąć elastyczność i dostosować bilans ramion.



Kolejnym elementem jest wykonanie wycisku bocznego- ramie w końcowej fazie znajduje się prostopadle do podłoża- po zblokowaniu wyprostowujemy się i opuszczamy ciężar do pozycji początkowej by wykonać następne powtórzenie bądź odłożyć ciężar i zrobić to samo ćwiczenie z wykorzystaniem drugiej ręki.



Dla obserwatora ciężar powinien być niemal nieruchomo zawieszony nad naszą głową, podczas gdy ciało porusza się w zgiętej pozycji. Dodatkowym atutem tego ćwiczenia jest to że aby wyszkolić prawidłową technike potrzeba duzych ciężarów, jednak przeceniajac nasze możliwości możemy zrobić sobie krzywdę. Więc zaleca się wykonywanie go w miejscu gdzie możemy swobodnie upuścić nasz odważnik na ziemię.



Rekord należy do Artura Saxona który wykonał to ćwiczenie z ciężarem 370 lbs. Nieoficjalne źródła wspominają jednak o 385 lbs. Nie znalazłem zawodnika który pobił by ten rekord.

Pracujące mięśnie:
główny: brzuch
wspomagające: pośladki, ścięgna podkolanowe, dolna część pleców, czworogłowy, łopatki, triceps.

Na dzisiejszy wieczór jest to pierwsza czesć zadania, od jutra rozpoczynam próby z techniką. Pocieszającym jest fakt że można wykorzystać rożne rodzaje obciążenie, łącznie z „żywym” więc ze zrobieniem tego ćwiczenia oraz zdjęć nie powinno być problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853




Główny mięsień - brzuch
Wspomagające - czworogłowy,ścięgna podkolanowe,pośladki, dolna część pleców, łopatki, triceps.
Ćwiczenie te poprawia stabilność całego ciała i siły, szczególnie w obrębie barku, kręgosłupa i miednicy.


Stań z nogami na szerokość barków . Zarzuć ciężar na ramie (sztanga, hantla kettlebell ) Cieżar trzymaj obok głowy ,robimy skłon w bok .

Podczas skłonu prostujemy ramie z ciężarem ,po całkowitym wyprostowaniu ręki podnosimy się ale ręka nadal pozostaje wyprostowana .


Rekord należy do Artura Saxona który wycisnął cięzar o wadze 370kg,to jest oficjalny rekord.














"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
Profesorze, dzisiaj pierwsza próba zakończyła się wynikiem 25kg czyli o 2,5kg mniej niż wynosi moje 25%mc. Musze przyznac że ćwiczenie wymaga ogromnego skupienia i dobrej koordynacji. żeby umieścić sztangielkę w odpowiedniej pozycji musiałem wykonać wybicie z kolan. Oto zdjęcie z dzisiejszej próby, jutro spróbuje podejść do 30 kg co bedzie przekraczało moje 25%. Ale tylko takie ciężary mam do dyspozycji obecnie. Przepraszam też za niewyraźne zdjęcie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
czyli juz blisko.....ciszy mnie to ,bo juz czasu niewiele zostało...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1838 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21318
Tak jak obiecałem dzisiaj ostateczne podejście, krótka rozgrzewka. Wykonanie ćwiczenia na sucho oraz z hantlem 17 kg. Nastepnie trzeba było skompletować sprzęt, poniżej, od lewej hantle 25, 27,5, 30kg.


25kg zaliczone, nastepnie podejście do 25%mc czyli hantelek 27,5kg



i...



Zaliczone!
dla czystej satysfakcji spróbowałem jeszcze z hantlą 30kg, jednak podczas schodzenia w dół zacząłem tracić stabilność ręki i odpuściłem sobie, bo przeciez zadanie wykonałem

Zmieniony przez - NomenNescio w dniu 2012-02-24 12:27:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Jest to podobne cwiczenie do wyciskania stojac ktore wykluczono z bojow olimpijskich. Mocno odradzam wykonanie, zabojcze dla kregoslupa!

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
to jest dokladnie to cwiczenie....dla kregosłupa to mogło szkodzic,gdy hantla wazyla powyzej 100 kg,tu sa ciezary niewielkie..mniejsze obciazenie niz w podporze bokiem na jednej rece...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
jeszcze do dzis wieczor mozna zaliczyc powyzsze cwiczenie......licze na reszte adeptów...

W niedziele bedzie ostatnie zadanie,bo czasoprzestrzen zaczyna robic sie niestabilna-mozna miec tylko nadzieje,ze rzuci nas w nasze czasy.....:)

W epoce rzymian,greków,czasu wojen-chyba dlugo nie przetrwalibysmy...:)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 491 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7371
oto zdjęcia z wykonywania zadania








jak pomogłem, daj SOG'a :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”
"Znawca Praktycznej Anatomii"

moja siłka http://www.youtube.com/watch?v=cBArpchKJdY 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Z archiwum sportów siłowych

Następny temat

Weekendowa masakra: Trening dla zapracowanych

WHEY premium