SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

30lat - Suplementacja

Wysłana -
Czesc

Potrzebuje malej pomocy z doborem suplementow. Na silownie wczesniej chodzilem ale nie zawsze bylo to systematycznie a najczesciej bez diety, oprocz tego jeszcze na rowerze szosowym(rekreacyjnie) i czasem plywam. Teraz cwicze drugi msc spadlem, dzieki cwiczeniom i rowerowi z 98/99kg na 92kg przy 194cm wzrostu. Chce teraz odtluscic sie (klatka, brzuch - nie mam go wystajacego ale widze ze moge zlapac palcami spora tkanke) i budowac miesnie

obecnie mialem biotechUSA bialko (WPI) i jakies BCAA, dieta to glownie:
sniadanie jajka/twarog
obiad jakies mieso czesto indyk/piers kurczaka + pomidory lub pieczarki papryka cebula
na kolacje juz malo co jadlem, niestety przez prace nie moge jesc 100x dziennie

co radzicie? cel po prostu wygladac fajnie, chodze 2/3 razy w tyg na silownie + dodatkowe sporty
zastosowac teraz jakies spalacze? a potem wrocic do biala a po jakims czasie kreatyna?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Odżywka białkowa to jedzenie w prochu wiec tak musisz do niej podchodzić . Uzupełniasz braki dietetyczne . Masz nadmiar tkanki tluszcOwej to układaj diete z ujemnym bilansem kalorycznym i rób redukcje
Wysłana -
Podstawa to dieta i bez niej żadne suple nic nie dadzą - białko jak już kolega wyżej napisal to jedzenie w prochu więc stosuje się wtedy gdy normalnego bialka nie mamy jak dostarczyć . O spalaczu na razie nie myśl .

Dietę daj w formie zrzutu żeby było przejrzyście
Wysłana -
monkey22
Podstawa to dieta i bez niej żadne suple nic nie dadzą - białko jak już kolega wyżej napisal to jedzenie w prochu więc stosuje się wtedy gdy normalnego bialka nie mamy jak dostarczyć . O spalaczu na razie nie myśl .

Dietę daj w formie zrzutu żeby było przejrzyście

nie ma za bardzo jakiego zrzutu robic, nikt mi diety nie ukladal tak jak pisalem

sniadanie: jajka ( jajecznica/jajecznica na bekonie/jajka na twardo/pasta jajeczna) lub twarog ( poltlusty +smietana18 +cukier + szczypior)
obiad: piersi z kurczaka robione na patelni z olejem z pestek winogron (przyprawa losowa) + papryka/pieczarki/cebula lub sam pomidor + czasem salata maślana
lub filet z piersi indyka + dodatki jw
czasem dla urozmaicenia wybieram inne mieso bardziej tluste jak karczek/zeberka/lopatka wieprzowa
kolacja: raczej cos malego, nie mam sprecyzowanego co

co do samego bialka to mi sie skonczylo to co mialem i stoje teraz przed wyborem czy cos zamawiac, kiedys chodzilem na silownie bez niczego a teraz z tym bialkiem ( ktore tak jak mowie juz skonczylem mimo ze bralem tylko w dni treningowe 2270g) i efekty sa lepsze.

a i co bardzo wazne - jestem bardzo zmeczony po silowni, w takim sensie, ze czesto do wieczora odczuwam mocno trening - podejrzewam, ze mam braki witaminowe, wiec tez by sie dobre przydaly

to co Panowie? pomozecie? CO kupic i jak dzialac?
Wysłana -
skup sie na diecie bo tu pewnie lezy probldm zmeczenis
cukier?
na kolacje nie masz sprecyzowanego co jesc?
obliczales zapotrzebowanie ksloryczne czy strzelasz co jesc i w jakiej ilosci?oblicz zapotrzebowanie?odejmij ze 300kalorii i na tej podstaeie uloz diete z podzialem makro 2gr bialka,1gr tluszczu reszta wegle
zrob zrzut diety i wrzuc ponownie
Wysłana -
Oczywiście zrzut diety do poprawy wstaw w dziale odzywianie
Wysłana -
fajnie by bylo jakbys podliczyl to co zjadasz na co dzien i trzymal sie wszystkich wartosci mniej wiecej tak, aby codziennie wpadalo podobne makro, co pozwoli CI na ocene pposteppow
Wysłana -
Panowie a jak to liczyc? i gdzie tego szukac
Wysłana -
Załóż temat w dziale odzywianie .Na głównej stronie działu masz tematy podwieszone - przejrzyj je
Wysłana -
Dobra zaloze, a co z tymi suplami? Co kupic?

Bialko? Witaminy? Kreatyne?
Wysłana -
bialko bedzie uzaleznione od tego, jakie braki beda w diecie
z witaminami bedzie podobnie
kreatyna dopiero sie przyda jak jjuz dluzszy czas potrenujesz na dobrej diecie i zlapie Cie zatoj
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź