SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

3000kcal na redukcji? Czy to możliwe?

Wysłana -
Witam,

Jakiś czas temu obliczylem sobie zapotrzebowanie kaloryczne, z ktorego odciąłem 20% żeby redukować.

Wyszło mi, że aby utrzymać wage musze dostarczać 3700kcal dziennie - czy to nie za duzo?

Wydaje mi się, że musze cos źle policzyć bo po odjęciu 20% nadal mam 3000kcal i wcale nie chodze głodny albo zmeczony przy takiej ilości.

Mam 25 lat , ware 104kg przy 192 cm wzrostu.. Pracuje 5-6 dni w tygodniu (fizyczna praca)
Aktualnie trenuje 4 razy w tygodniu (klasyczny SPLIT) aczkolwiek planuje przejsc na push pull legs ( 3 x na tydzien ) - ponoć lepiej na redukcji
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
to mozliwe, nawet prawidlowe, masz wymiary zblizone do mnie a ja juz po dluzszej redukcji zjechalem dopiero na okolo 2700-2800 kcal, wiec 3000 na poczatek przy twoich wymiarach bedzie ok.
Wysłana -
FullVolume dzieki za szybką odpowiedź!

A tak z ciekawosci to ile wegli jesz? bo ja wyliczylem ze mam jeść około 280g dziennie a to prawie 400g ryźu na dzienv

Wszystko jest ok jezeli jem wegle z prawie kazdym posilkiem, ale co jesli nie mam ich jeść w środku dnia?

Zmieniony przez - Marcherino w dniu 6/18/2017 10:41:24 PM
Wysłana -
Ja trzymam sie diety ketogennej CKD wiec wegle prawie calkowicie wyrzucilem z menu, bazuje na duzej ilosci bialka 2.5g/kmc, wegla tyle o ile z warzyw 30-50g a reszte bilansu uzupelniam tluszczem.
Wysłana -
Wrzuć może dietę do wglądu, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć, być może, można podbić tłuszcze.

http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
zrzut 2-3 dni wraz z pełną ankietą z działu.
Wysłana -
Możesz upychac wegle do każdego posiłku, chociaż ja osobiście fanem takiego rozwiązania nie jestem. No i na pewno urozmaicac źródła, a nie upychac ryż w postaci rozłożonej 400g porcji ;)
Wysłana -
Nie musisz, ale możesz uwzględnić ww w każdym posiłku, oczywiście nie muszą być rozłożone równomiernie.
3000kcal wydaje się być rozsądnym pułapem bowiem mało informacji ujawniłeś na swój temat.
Wysłana -
Witaj,
Przy takiej wadze 3000 kalorii powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
Wysłana -
wojo zmc
Witaj,
Przy takiej wadze 3000 kalorii powinno wystarczyć.
Pozdrawiam

Dokładnie, nie ma co kombinować :)
Wysłana -
blue_hope
Wrzuć może dietę do wglądu, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć, być może, można podbić tłuszcze.

http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
zrzut 2-3 dni wraz z pełną ankietą z działu.

Zrzut mi nie działa .. nie wiem czy to kwestia tego, że korzystam z Maca czy co ale jak klikam w prawym gornym na strzalke w dół przy profilu to nie mam dziennika do wyboru..

Generalnie to jem tyle macro na kg mc:

Białko : 2,8 g
Węgle : 2,8 g
Tłuszcz : 0.7 g

Przykladowy dzień:

07:00 - mleko 100ml, płatki owsiane 50g, 30g serwatki, banan
10:00 - jajecznica z 5 na maśle
13:00 - 200g piersi, 50g ryżu, warzywa
16:00 - 200g piersi, 50g ryżu, warzywa
19:00 - po silwoni BCAA + 70g carbo
20:00 - wołowina/kurczak/ryba( okolo 40g bialka zeby bylo), slodki ziemniak ( 100/150g), warzywa
23:00 - serwatka przed snem

bialko:286 węgle:293,8 tłuszcz:78 kcal:3021,2

3 tydzien na silowni po rocznej przerwie.. nabralem ponad 10kg tluszczu i czuje sie obrzydliwie wiec redukuje :)

Jak wspomnialem aktualnie SPLIT 4 dniowy ( bo lubie ) ... Ale przejde chyba na push pull legs 3 dni bo wsyscy mowia, że lepiej na redukcji.. chce sie przekonac
Wysłana -
Nie wiem po co to carbo, na redukcji lepeij mozna zagospdarować miejsce na węgle.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź