SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 miesiące ćwiczeń i brak rezultatów

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Witam,
Od 12 listopada zaczęłam chodzić regularnie na siłownie 3-4 razy w tygodniu. Niestety ostatnio były święta i nie do końca udało mi się w tym czasie zachować regularność.
Każdy trening zaczynam rozgrzewką na bieżni minimum 10min, czasami nawet 40min, wtedy biegam interwały 2 x 2min.
Dalsza część treningu to w zasadzie wielka improwizacja, czasami robię trening z piłką szwajcarską, z piłką bosu, trening siłowy, przysiady, tricepsy, brzuszki itd. Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam trening crossfit (20min). Wszystkie moje pomysły na trening biorą się z Women's Health.
Staram się odżywiać zdrowo, pilnować 5 posiłków i nie podjadania między nimi.
Niestety mimo, że zaraz upłyną 2 miesiące ćwiczeń moja waga ani rusz, może raz pojawiło się o 1 kg mniej na wadze. Co prawda moje ciało trochę się ujędrniło i w niektórych miejscach zarysowały się mięśnie jednak nadal nie schudłam, ani z wagi, ani z obwodów.
Mam 23lata, 69kg i 175cm. Docelowo chcę schudnąć 6kg. Bardzo proszę o wskazówki co robię nie tak i co powinnam zmienić, albo zacząć robić :)

Pozdrawiam
Kasia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Katelynakasia - jesli masz ochotę podziałać z nami, to zawsze jak najbardziej możesz wypełnić ankietę działu, zacząć ćwiczyć, a my pomożemy

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 92
Witam
Myślę, że to wina diety, skoro treningi są regularne. Proszę o podanie jak mniej więcej wyglądają posiłki w ciągu dnia i z czego się składają?

Zmieniony przez - Fit kot w dniu 2015-01-11 10:12:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Witam,
Moje posiłki mniej więcej wyglądają tak:

SNIADANIE: chrupki pełnoziarniste z mlekiem lub
2 kanapki:1 z masłem serem żółtym szynką i pomidorem + 1 z białym serem i pomidorem lub miodem

PRZEKĄSKA:
czasami kolejna kanapka, czasami jakiś serek i owoc, albo wcale nie jem

OBIAD:
to bywa różnie, czasami zupa/ kurczak z ziemniakami/ kaszą/ ryżem + sałatka ze świeżych warzyw z oliwą/ ryba z ziemniakami/ jak się zdarzy to kebab lub sałatka z SaladStory, czasami nie mogę zjeść obiadu to piję maślankę i jem jakąś sałatkę albo suszone owoce i orzechy

PRZEKĄSKA
maślanka lub coś słodkiego- czekoladowego, czasami nie mam wyjścia (niezręczna sytuacja ...) muszę zjeść ciastko francuskie lub pączka lub coś w tym stylu

KOLACJA
jeżeli wracam późno i nie zjadłam obiadu to zjadam obiad na kolację, a jeżeli normalnie jem kolacje to zazwyczaj jedna kanapka z serem żółtym albo białym i z pomidorem

*w ciągu dnia piję ze 2-3 kawy rozpuszczalnej lub kakao z mlekiem słodzone 1,5 łyżeczki cukru lub miodu, zielone herbaty i mate, woda
*zdarza mi się pójść spać po śniadaniu, a chyba nie powinnam tego robić
*do tej pory na kolacje zjadałam 2 a nawet 3 kanapki i to było rozciągnięte w czasie np od 21 do 23. Teraz zaczęłam jeść jedną o 20, a kładę się spać o 24:00.
*czasami też w ciągu dnia zjem 2-3czekoladki, albo mała paczkę chipsów - to są moje świadome grzechy, ale nie robię tego codziennie

* mam też problem z jedzeniem przed i po treningu. Czytałam gdzieś, że nie wolno jeść na 2h przed treningiem, jeżeli mój trening trwa około 2h ze wszystkim (ćwiczenia, sauna, mycie) to wypada mi kolejny posiłek i zamiast jeść co 3h to po śniadaniu jem od razu obiad.

Zmieniony przez - katelynkasia w dniu 2015-01-11 15:36:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 532 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9347
Wrzuć to w jakiś kalkulator kalorii, nie podałaś ilości, także może być tak, że albo się głodzisz, albo jesz za dużo.
Kiedy chcesz ćwiczyć i mieć efekty, trzeba przyłożyć się do diety, komponować posiłki tak, żeby możliwie w każdym było dobre (!) źródło węgli, tłuszczy i białka. Dodatkowo, unikać cukrów prostych, białego pieczywa i jeść w miarę możliwości regularnie ;) Zajrzyj sobie do tematu "Co jedzą lejdis" ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 92
Kanapki.. ehh pewnie białe pieczywo..poza tym kanapki kilka razy w ciągu dnia, to błąd. Druga rzecz ziemniaki i inne zapychacze. To powinien być dodatek a nie podstawa. Podstawą powinnien być nabiał, warzywa, mięso, owoce i woda. Poniżej opracowane przez mnie podstawy diety na redukcję, ważne żeby nie oszukiwać i nie nagradzać się za trening słodyczami czy fast foodami. Słodycze ale oczywiście tak dla smaku (mała porcja) to można raz w tygodniu i najlepiej lody mleczne bo znacznie lepsze od czekolady.

Podstawa diety się zmienia: wykluczamy lub zastępujemy zapychacze (jako dodatek tylko):
• Białe pieczywo –> pełnoziarniste
• Ziemniaki –> inne warzywa
• Ryż, makaron, kasze-> pełnoziarnisty
• Płatki kukurydziane, smakowe->owsiane lub musli

• Posiłki mają być zróżnicowane, czyli nie najadamy się jednym typem jedzenia

• Nie najadamy się do syta, tylko żeby zaspokoić głód

• Małe porcje ale często ( nie dopuszczamy do ssącego głodu, max 3 godz odstępu)

• Sycące śniadanie (do godziny po przebudzeniu) OBOWIĄZKOWO!

• Posiłki tylko do 18stej (skrajna wersja do 15stej) jednak jeśli trening odbywa się wieczorem i nie chcemy już redukcji to po treningu trzeba zjeść pełnowartościowy posiłek

• Podstawą staje się nabiał, jaja, mięso, warzywa, owoce, zioła, woda

• NABIAŁ to ser biały, jogurt naturalny, kefir naturalny BEZ DODATKÓW SMAKOWYCH

• MIĘSO głównie grillowane, duszone, gotowane, UNIKAMY SMAŻENIA

• WARZYWA jako podstawowy dodatek do mięsa, najlepiej 5 porcji dziennie

• OWOCE jako alternatywa dla słodyczy

• ZIOŁA jako alternatywa dla mieszanek przyprawowych oraz SOLI

• Składniki jak najmniej przetworzone (brak zup z paczki, sosów z paczki, kostek rosołowych, mieszanek przyprawowych, Vegety, dań gotowych czy to fresh czy mrożonych itp.)

Picie dużej ilości wody oraz herbat ziołowych, zielonej itp. (czarna herbata nie)

REZYGNACJA

• Słodycze (lody mleczne lepsze od czekolady ale oczywiście od święta)
• Margaryna, olej, na rzecz oliwy z oliwek
• Majonez, sosy tłuste itp., tylko ketchup
• Soki gotowe (zastąpić warzywnymi lub świeżymi domowymi)
• Alkohol
• Kawa
• Napojów gazowanych, słodzonych itp.
• Cukier (zastąpić naturalnym miodem lub stewią)
• Sól (zastąpić ziołami, pieprzem itp.)


Zmieniony przez - Fit kot w dniu 2015-01-11 21:26:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Dziękuję za wasze odpowiedzi.
Nie jem białego pieczywa zawsze ciemne i płenoziarniste, a te nieszczęsne ziemniaki nie stanowią bazy moich obiadów. Ale faktycznie może powinnam jeść więcej warzyw i pełnoziarnistych dodatków do posiłków.
A co do jedzenia po 18:00, czy nie jest tak, że jeżeli kładę się spać około 24:00 to mam 6 godzinną przerwę + 8h na spanie czyli razem 14h bez jedzenia. Słyszałam, że nie wolno robić tak długich przerw w jedzeniu, bo organizm szybko się nauczy, że ma taką długą przerwę i zacznie magazynować po ostatnim posiłku. Czy nie jest tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Autorce wątka sugeruję przeczytanie: https://www.sfd.pl/-t752315.html (jak również innych tematów podwieszonych w regulaminie działu)
A pani Fit... o nieszerzenie głupot typu: jedzenie do 18-ej, potępianie ziemniaków czy smażonych potaw itp.

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2015-01-11 21:47:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Ok, poczytam strony z podesłanych linków. Moim problemem głównie jest to, że znam zasady zdrowego żywienia, mniej więcej rozumiem co można jeść, a co nie. Tylko, że tym razem to zawiodło i nie wiem dlaczego, stąd ten temat ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 532 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9347
Znać zasady zdrowego żywienia a stosować się do nich, to dwie różne sprawy. Od tego, że wiesz, że nie powinnaś zjeść drożdżówki - nie schudniesz. Schudniesz, kiedy faktycznie jej nie zjesz, a zastąpisz ją zdrową przekąską.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 92
Panie Koko... to nie głupoty, tylko zasady sprawdzone nie tylko przeze mnie ale przez wiele innych osób. Oczywiście wiadomo, że każdy dostosowuje je do siebie a to co zaproponowałam to przykład. Poza tym to jest forum i każdy może się wypowiedzieć. Co do ziemniaków, które zajmują pół talerza, objadania się przed snem oraz ociekających tłuszczem potraw (dodatkowo tym trans) to chyba nie ma wątpliwości, że to nasze narodowe nawyki, wpływające na to jak większość narodu wygląda. Nigdzie nie napisałam że zrezygnować tylko że unikać albo stosować jako dodatek. Pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na siłowni - raz w tygodniu. Dobrze czy źle?

Następny temat

IF opinie

WHEY premium