SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

29 kg w 1.5roku jak schudnac pomocy !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Cześć. Nie wiem w sumie jak mam zaczac, poniewaz to ciezki temat. Ale zaczne od poczatku. Przez cale zycie bylam szczupla, wazylam gdzies 54-56 kg gdzie mam 162 cm wzrostu. Jadlam to co chcialam od duzych ilosci slodyczy codzienne po kebaby, pizze inne różności. Nie jadlam sniadan poniewaz nigdy nie mialam na to czasu duzo podjadalam w nocy. Nigdy nie prowadzilam jakiegos tam zdrowego trybu zycia. Nie pilam alkoholu, jedynym moim uzaleznieniem byly papierosy i zawsze bylam szczupla.Gdy skonczylam 21 lat wyprowadzilam sie do chlopaka i sie zaczelo. Jadlam wieksze porcje obiadow, doslownie takie same jak on. Jak zwykle slodycze codziennie, doszlo wino i piwko co jakis czas. I zaczelam tyc jak swinia:/ dokladnie 5 kg na miesiac czasami mniej czasami wiecej. I nie wiem sama gdzie popelnilam blad w tym wszystkim. Bo w ciagu 1.5roku przytylam 29 kg! I dalej tyje, nie wiem jak to zatrzymac ograniczam spozywanie jedzenia slodyczy itp jem od jakiegoś czasu ryz brazowy z warzywami czasami z kurczakiem. Ale waga nie spada a dalej rosnie. Mimo ze jem mniej. Biegac nie mam sily, kondycje mam straszna od zawsze przy bieganiu sie mecze, samo wchodzenie po schodach jest meczace .Moze moglby mi ktos doradzic jak rozkrecic metabolizm co zrobic zebym zaczela chudnac . I czy mial moze ktos diete od czarnego furiata. Czy jest skuteczna. POMOCY smutas.gif
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Przytyłaś 29kg w 1,5 roku, szukasz pomocy, opisujesz swoją sytuację i ludzie o diametralnie większej wiedzy starają się Ci pomóc, a Ty nadal brniesz w swoje. Rozumiem co przeżywasz, bo podczas końcówki swojej pierwszej redukcji miałem wyrzuty sumienia po żuciu gumy orbit... aspekt psychologiczny. Najpierw ukierunkuj się mentalnie, a potem bierz się za wagę... bo w takim tempie wylądujesz w szpitalu z niedoborami, doprowadzisz do katabolizmu mięśni (organizm nie będzie miał źródła energii więc będzie brał je z mięśni skutecznie je paląc) no i zaburzysz gospodarkę hormonalną prowadząc do nieodwracalnych (tak... zrzucisz 20kg i stracisz zdrowie) zmian w tarczycy.

Przytyłaś 29kg w 1,5 roku, to teraz będziesz długo pracować żeby je zrzucić. To nie jest tak, że przytyjesz prawie 30 kg przez prawie 2 lata i zrzucisz je w krótkim czasie. Daj temu czas, podejdź do tego z głową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Cześć pisze z profilu chlipaka.I nie wiem w sumie jak mam zaczac, poniewaz to ciezki temat. Ale zaczne od poczatku. Przez cale zycie bylam szczupla, wazylam gdzies 54-56 kg gdzie mam 162 cm wzrostu. Jadlam to co chcialam od duzych ilosci slodyczy codzienne po kebaby, pizze inne różności. Nie jadlam sniadan poniewaz nigdy nie mialam na to czasu duzo podjadalam w nocy. Nigdy nie prowadzilam jakiegos tam zdrowego trybu zycia. Nie pilam alkoholu, jedynym moim uzaleznieniem byly papierosy i zawsze bylam szczupla.Gdy skonczylam 21 lat wyprowadzilam sie do chlopaka i sie zaczelo. Jadlam wieksze porcje obiadow, doslownie takie same jak on. Jak zwykle slodycze codziennie, doszlo wino i piwko co jakis czas. I zaczelam tyc jak swinia:/ dokladnie 5 kg na miesiac czasami mniej czasami wiecej. I nie wiem sama gdzie popelnilam blad w tym wszystkim. Bo w ciagu 1.5roku przytylam 29 kg! I dalej tyje, nie wiem jak to zatrzymac ograniczam spozywanie jedzenia slodyczy itp jem od jakiegoś czasu ryz brazowy z warzywami czasami z kurczakiem. Ale waga nie spada a dalej rosnie. Mimo ze jem mniej. Biegac nie mam sily, kondycje mam straszna od zawsze przy bieganiu sie mecze, samo wchodzenie po schodach jest meczace .Moze moglby mi ktos doradzic jak rozkrecic metabolizm co zrobic zebym zaczela chudnac . I czy mial moze ktos diete od czarnego furiata. Czy jest skuteczna. POMOCY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Opisałaś szczegółowo co robiłaś źle, więc zdajesz sobie sprawę w czym problem. Zappmniałaś jeszcze wspomnieć o braku aktywności. Nie pozostaje nic innego, jak wprowadzić solidne treningi siłowe i poprawić błędy żywieniowe. Zacznij od wypełnienia ankiety działu.

http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-01-07 22:11:25

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
6 miesięcy temu zrobiłem sobie dietę Dąbrowskiej czy jak niektórzy to nazywają detoxem. W ciągu 4 tygodni zgubiłem 17kg sporadycznie jeżdżąc na rowerku, Max 2x w tygodniu po 30 minut. Waga do tej pory się utrzymuje jak po skonczeniu diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
MadKing, takie diety często niosą za sobą konsekwencje zdrowotne, polecam się przebadać oczywiście jeżeli nie jest to durna prowokacja.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Jedynymi konsekwencjami zdrowotnymi bylo wyleczenie wszelkich moich problemów z żołądkiem i jelitami. Lekarze stwierdzili po badaniach że muszę brać tabletki do końca życia. Po zakończeniu diety nie wziąłem ani jednej. Poza tym przestałem mieć migreny, problem z zatokami zniknął, przez spadek wagi kręgosłup który też sprawiał problemy przestał boleć. Tą dietą to najlepsze co mi się przytrafiło w zeszłym roku, badania też wyszły mi bardzo dobre 3 miesiące temu i nie jest to żadna prowokacja. Zanim zacznie zarzucać się komuś kłamstwo warto trochę zgłębić temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdajesz sobie sprawę z tego, że tego typu diety nie są zalecane osobom aktywnym fizycznie? warto żebyś zagłębił się w biochemie człowieka zanim zaczniesz wierzyć w ''detoks'' poprzez koktajle warzywne. Okresowo takie systemy mogą zdać egzamin bowiem jedynie w określonych przypadkach - NIE są jednak wskazane dla WSZYSTKICH.

Jak myślisz, dlaczego Twój stan zdrowia się poprawił? ja wiem - odrzuciłeś śmieciowe żarcie, poprawiłeś higienę stylu życia, dostarczałeś dużej dawki witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika, zwiększyłeś aktywność fizyczną etc.. nic zatem dziwnego, że parametry metaboliczne jak i inne dolegliwości uległy poprawie. Niemniej, dieta oparta jedynie na warzywach i owocach nie może trwać długo, gdyż tego typu praktyki mogą doprowadzić do wielu negatywnych następstw.

@autorka - jeśli wybierzesz dietę czarnego furiata to najpewniej wylądujesz w szpitalu. Priorytetową kwestią są tutaj badania, musisz sprawdzić jak wygląda Twój stan zdrowia. Poza tym musisz przestać użalać się nad sobą i zmienić tryb życia na zdrowszy, mowa tutaj o wprowadzeniu aktywności fizycznej jak i zmianie diety, to są podstawy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ponadto nie bez kozery dr. Dąbrowska zaleca detoks tylko pod opieką jakiegoś lekarza, na własną rękę można sobie zrobić krzywdę. Ponadto "efekty" takich diet (mówię o negatywnej stronie) często wychodzą po latach, było tak z wieloma innymi dietopodobnymi kombinacjami.
Pozytywne skutki, są zazwyczaj podyktowane tym, o czym wspomniał wyżej Marcin, zmiana trybu życia, higieny życia etc ma największy wpływ.

Warto dodać, że wiele witamin i minerałów wchłania się TYLKO w tłuszczach, więc ciężko mówić, że przy Dąbrowskiej nie ma się niedoborów.

Ale uważam, że krótkie posty są wskazane, w wielu przypadkach i udokumentowane pozytywnymi wynikami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
@dude
Autorka/:Jak wspomnialam zaczelam odzywiac sie w inny sposob. Ryz warzywa ograniczenie slodkosci itp. Badania mam w porzadku miedzy innymi chodzi mi o cukier,w badaniach wyszedl prawidłowy, tarczycy nie mam. Mozliwe ze roztroilam metabolizm i wystarczy jeść czesto w malych ilościach. Co do aktywności fizycznej chodze na spacery gdzies w granicy 9-10km dziennie mam nadzieje ze cos to pomoze. Przy bieganiu bola mnie stawy. Ostatnio zostal zakupiony drazek do domu więc powoli zaczynam sie uczyc na nim podciagac a jak na narazie zaczepiam na nie TRX lub gumy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rozumiem bowiem ryż i warzywa to nie zawsze znaczy zdrowe odżywianie, gdyż jest to szerokie pojęcie. Dieta ma być bogato odżywcza, musi dostarczać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, nie powodować problemów trawiennych, głodu czy ospałości, w dodatku ma korespondować z potrzebami fizjologicznymi organizmu, mowa tutaj o odpowiedniej ilości kalorii względem jego zapotrzebowania . Robiłaś profil lipidowy jak i hormony tarczycy? t3, t4. Dobrze by było jeszcze nadnerczy się przyjrzeć. Niemniej, nie chce szukać problemu na siłę.

Wstaw w jaki sposób się odżywiasz? warto byloby wprowadzić treningi całego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2071
Rano 30gram owsianki+cieple mleko bez dodatku cukru slodzikow itp.
Obiad 25g ryzu pol mieszanki warzyw na patelnie smazone na masle.
Obiad II tak samo jak poprzedni.
Podwieczorek: Salatka z pomidorami rukola i ogorkiem zielonym a na kolacje prawie nic nie jem bo mi sie nie chce.

W sumie czuje sie syto. Jem co 2-3 godz dziennie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tragiczny wpływ węglowodanów na moją sylwetkę i organizm co zrobić? CZEMU tak źle je przyjmuje

Wiecej