SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

25 kilo do stracenia - pomóżcie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7376

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94
Witam. Jeszcze niedawno, bo 3 lata temu ważyłam 66kg. Dziś waga osiągneła apogeum, bo wynosi 90kg! Jestem w soku, Staram się analizować, co się stało, że tak przytyłam - jadłam tak samo, fakt, niezdrowo, nie wiem więc czy metabolizm się zmienił, ćwiczę nawet więcej. Ale przyjmuję hormony antykoncepcyjne (nie tylko w formie zabezpieczenia) i nie mogę ich odstawić, zmieniałam na 4 różne, dopiero po tych, które ostatnio przyjmuję zaczęłam po mału chudnąć więc przy nich muszę zostać.
Potrzebuję porad, gdyż wychodzi według BMI (wiem, że nie jest on doskonałym wyznacznikiem, ale jakimś jednak jest), że mam I stopień otyłości. Chcę wrócić do wagi 65kg, aby mieć normalną).

Od 2 miesięcy chodzę 2x2h w tyg na ćwiczenia rowerkowe dla średniozaawansowanych - podobno szybka redukcja tkanki tłusczowej, ale zeszło mi tylko 3kg, więc myślę, że to wina diety.
Aktualnie chcę ćwiczyć w poniedziałek 2h basen, wtorek towerki godzina, godzina jogi, środa basen 2h i czwartek godzina rowerków.
Co do diety to na obiady tylko pierś z kurczaka ugotowana plus usmażone (bez tłuszczu) warzywa na patelnię, na uczelnię (studiuje medycyne i spędzam tam czas od 8- 17) pozostaje mi tylko nosić kanapki.
Proszę o jakieś komentarze, porady, zalecenia.
Proszę też wziąć pod uwagę, że w wakacje będę 3mies nad morzem w pracy ok 12h poza hotelem więc nie będę mogła trzymać się diety w sensie godzin posiłków - raczej będzie to jeden syty przed pracą i coś po niej - co wtedy najlepiej jeść żeby wyszło tanio, zdrowo i syto?

Aha, u dietetyczki też byłam, niby ułożyła mi nieskomplikowaną dietę, ale przez 3tyg nie schudłam nic i wcale nie pasowało mi noszenie na uczelnie orzeszków laskowych razy 10 czy innych rzeczy.

Proszę o pomoc!

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 90

Wzrost: 167

Obwód klatki: 115

Obwód ramienia: nie wiem

Obwód talii: 96

Obwód uda: 63

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: średni - mam dość dobrze rozbudowane mięśnie, ale mam za dużo tkanki tłuszczowej by ładnie je wyeksponować

Aktywność w ciągu dnia: studia, ale pon i wt wolne

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 2x w tyg 2h rowerków na siłowni (różne poziomy intensywności, pompki, wstawanie, pół godz na macie ćwiczeń siłowych) + 1h jogi + od jutra 2x 2h basenu

Odżywianie: nie lubię grejphrutów i mięsa innego niż drób lub ryba. Lubię sałatki typu grecka itd, niestety, chipsy, słonecznik, tosty, parówki, jajecznicę i sos czosnkowy. Nie ciągnie mnie do słodkiego

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: uczulenie na Paracetamol w lekach.

Stan zdrowia: nadciśnienie (ale biorę leki, ćwiczę dużo i nie stanowi dla mnie przeciwskazań), zespół jelita wrażliwego

Preferowane formy aktywności fizycznej: j.w

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Thermo Speed
Zelixa, Meridia - zalecenie lekarza, nic nie pomogły!


Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie, chyba, że jakieś shake białkowe

Stosowane wcześniej diety: Dukan przez ok, miesiąc (-8kg, ale wróciło), głogówki, 800kcal (spadało fajnie i szybko, ale wiadomo, szybko wracało i odkryłam, że nie tędy droga)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
"średni - mam dość dobrze rozbudowane mięśnie, ale mam za dużo tkanki tłuszczowej by ładnie je wyeksponować"

To albo poziom jest średni, widać 50% tłuszczu 50% mięśnia, albo jest wysoki, i mięśnie są nim zalane z każdej strony. BMI wyliczyło otyłość i przy takiej wadzę/wzroście sądzę że ma w 100% rację. Zresztą nadciśnienie samo się nie wzięło.

https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html
https://www.sfd.pl/[art

%5D_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

Miłego czytania. Wylicz swoje zapotrzebowanie, ułóż dietę i wstaw do oceny.
Posiłków musi być min. 4, zaleca się spożywanie 5-6, można rozbudować na 8-9 małych, wtedy metabolizm zacznie pracować jak należy.
Przy 2 posiłkach jednym nażresz się do upadłego, a potem (zakładam że przed snem) wciągniesz kolejną mega dawkę żarcia i nici z odchodzania. Zamiast rowerka wybierz bieżnię lub orbiteka, spalasz wtedy 2-3 razy szybciej tą samą ilość kcal.



"nie lubię grejphrutów i mięsa innego niż drób lub ryba"
Powiem Ci coś w tajemnicy - ryba to nie jest mięso
A tak w ogóle kurczak, indyk i ryby są mile widziane na redukcji.

Zmieniony przez - AnonimBS w dniu 2011-05-03 14:54:50

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94
wiem, że ryba to nie mięso...
Nikt nie powiedział też, że jem 2 syte posiłki i ostatni to niby zaraz przed spaniem.
Jem zawsze kolacje o 18-19, a chodzę spać 23-0.
Widzę nie pracowałeś też nigdy nad morzem, skoro pracujesz tam 12h robiąc gofry, lody, kawy itd i nie masz żadnej przerwy to niby jak miałabym coś zjeść? Logiczne jest, że zjem śniadanie, jak wrócę kolację jakąś, coś porobię i pójdę spać. Wiadomo, że bardzo zależy mi na schudnięciu, ale nie zrezygnuję z dobrze płatnej pracy tylko dlatego, że nie ma opcji bym mogła zrobić z 3-4 przerwy na przekąskę.
Trochę mniej jadu, uszczypliwości i łapania za słówka proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94
A! I mięśni nie mam z każdej strony zalanych tłuszczem, bo biceps, barki i ramiona mam ładnie umięśnione, na pupie nie da się złapać za tłuszczyk, klatkę piersiową też przez 10lat pływania rozbudowałam. Problem stanowią masywne uda (choć nie mam na nich cellulitu ale są zbite i na pewno sporo można by z nich zrzucić), oponka na brzuchu, boczki i plecy od zapięcia stanika w dół - fałdki. Myślę, że mam problem z otyłością typu brzuszną - brzuch nie jest galaretowaty tylko raczej twardy, odstający, bardziej piłeczka, a boki i plecy to problem bardziej "trzęsący się" ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12056
''Ryba to nie mięso, teściowa to nie rodzina'':D Niby dlaczego ryba to nie mięso? Jest pochodzenia zwierzęcego i zawiera białko (baa, niektóre ryby mają go więcej niż czerwone mięso), więc w tej klasyfikacji jest mięsem. Jeśli zastosujemy klasyfikację ''religijną'' to wyjdzie, że ryba nie jest mięsem. Zależy kto jakie kryteria stosuje.

Załóż temat na tutaj ---> https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f403.html . Panie lepiej znają kwestię zażywania hormonów i na pewno pomogą.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94
Dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
przeniosłem Twój temat, nie ma potrzeby zakładania drugiego.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94
Temat przeniesiony na damski i nikt już nie odpowiada :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie wiem czy dzisiaj ale jutro na pewno ktos sie toba zajmie

a na razie polecam dzinniki dziewczyn shrimp i dorothy77, jako lekturę do łózka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypełnij naszą ankietę, której wzór znajdziesz w Regulaminie działu.

Do tego napisz nam swój przykładowy jadłospis
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przeziębienie a ćwiczenia?

Następny temat

Szukam pomocy i porady - loseit

WHEY premium