SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1x judo i 3x mma czy 2x judo i 2x mma. W ciągu dwóch tygodni.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Wracam do treningów po długiej przerwie. Pracuję w systemie zmianowym od poniedziałku do piątku. Więc co drugi tydzień wypadają mi treningi.
Mam do dyspozycji:
Środa-judo
Czwartek-MMA (gównie parter)
Piątek-MMA (gównie parter)
Niedziela-judo / MMA (gównie parter)

Pytanie dotyczy niedzieli, judo i mma jest w tych samych godzinach. Więc w ciągu dwóch tygodni mogę zrobić:
-1x judo i 3x mma
lub
-2x judo i 2x mma

Ja mam frajdę z obu rzeczy, dlatego z wielką ochotą przeczytam waszych wypowiedzi.

Minusy judo (moim zdaniem):
Ogólnie judo jest teraz strasznie słabe... wszystko zabronione, nawet łapać za nogi nie można. 80% judo jest nieprzydatne po za walką na zasadach judo. Dużo słabszy parter. Muszę za nie dodatkowo dopłacać.

Plusy judo (moim zdaniem):
O ile w walce na zasadach MMA judo jest nieprzydatne, to w samoobronie już jest trochę lepiej. Ludzie przez pół roku noszą kurtki/bluzy. Podcinki wchodzą całkiem fajnie. Do tego od judo zaczynałem, więc mam sentyment jakiś tam. Parter niby gorszy, ale czasem warto też w GI się pokulać bo rozwija.

Tak jak pisałem, mnie cieszą obie rzeczy. Więc chciałbym wysłuchać waszych opinii.

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze gdybyś napisał co jest Twoim celem, co chcesz osiągnąć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Cel - sportowy to żaden.
Najbardziej mi się podoba grappling. Lubię się w tym rozwijać. Ale podoba mi się taki grappling, który można wykorzystać w innej walce. Zarówno w samo obronie jak i MMA.
Więc cel to doskonalenie się w walce z naciskiem na grappling. Zawody w judo mnie kompletnie nie interesują, ponieważ uważam przepisy za beznadziejne.


Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2018-01-13 22:37:26

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136805
MMA/judo nie ma porannych treningów? Bo wtedy mógłbyś ćwiczyć bez przestojów

Ja bym wziął 2 opcję: 2x judo i 2x MMA ale to dopasuj bardziej pod swoje zdolności regeneracji i możliwości organizmu

Z przymrużeniem oka traktuję takie rozpisywanie, w życiu i tak Ci wyjdzie różnie, nie ma co rozpisywać

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Niema porannych sesji.

"Z przymrużeniem oka traktuję takie rozpisywanie, w życiu i tak Ci wyjdzie różnie, nie ma co rozpisywać"
To prawda, ale akurat w tym przypadku judo i mma - niedziela 16:00-18:00. Więc mogę być tylko na jednym.


Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2018-01-13 22:54:31

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Beny 179
Więc cel to doskonalenie się w walce z naciskiem na grappling. Zawody w judo mnie kompletnie nie interesują...
Opcja 1.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC on Fox 27: Jacare vs. Brunson 2

Następny temat

UFC 223: Nurmagomedov vs Iaquinta

WHEY premium