SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat martwy ciąg

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 198
Cześć. Mam pytanie, jak wyszedł martwy ciąg na filmiku? Pytam o technikę, czy tak ujdzie? Mam zamiar dodać jeszcze klatkę 120kg, bary 84 i przysiad 110, ale nie wiem czy techniki nie trzeba poprawić.

Wiek: 16 lat
Staż: 5 miesięcy
Waga: 75kg
Wzrost: 175 cm



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Senegroth
Chodziło mi tylko o fakt, że ktoś powiedział, że wynik się nie liczy Z resztą jak najbardziej się zgadzam

PS A paski moim zdaniem bardzo kontuzjogenne szczególnie podczas maksów, gdzie jesteśmy w stanie utrzymać większy ciężar niż nasz przechwyt/zamek a co za tym idzie targamy się na większy ciężar niż w rzeczywistości.

Pozdro

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2013-08-09 16:00:05

Zgadzam się
Być może ale czasami przedramię nie wytrzyma utrzymać sztangi a ciało ciężar da radę podnieść. Myślę, że kwestia taka - że jak ktoś ewidentnie przesadza z ciężarem to odpuścić ale jeżeli komuś brakuje tych "kilku kg" chwytu to można by się wspomóc
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za bardzo wyginasz sie do tyłu, to chyba sprawa zbyt dużego ciężaru..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j/w nie wyginaj się tak do tyłu, staraj się trzymać pion.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 198
Chodzi o tą fazę końcową tak? Ee... to nie wina ciężaru xd Znajomy co mi pokazywał mówił, że dobrze się odgiąć (może wziąłem zbyt dosłownie), na necie też połowa się odgina, połowa do pionu ciała.

Czekam na jeszcze czyjąś opinię, wtedy będę mógł nagrać od nowa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Nie rób przeprostu, bo za kilka lat wózek ciebie czeka. Podczas odginiania do tyłu ze sztangą są potężne obciążenia na kręgosłup - odcinek lędźwiowy też ma swoją wytrzymałośc. Pas cię przed tym nie ochroni. Ciągniesz do prostej sylwetki i koniec.

Zmieniony przez - PakerZbreslau w dniu 2013-08-02 10:58:36

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odginając się jesteś w stanie większy ciężar utrzymać, ale nie służy to za dobrze Twojemu kręgosłupowi. Jeżeli znajomy tak Ci pokazywał to i on powinien się dokształcić w kwestii techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 198
Dzięki za podpowiedzi. Widać już, że połowa filmików z yt szczycąca się profesjonalizmem nie koniecznie ma rację. Będę robił do pionu, dzięki. Czyli filmik mogę chyba usunąć hiehie. Co do ułożenia nóg, może być taka szerokość? Widziałem przy wyciskaniu jeszcze szerzej niż barki (chyba, żeby mniejszy ruch) i stopy lekko na zewnątrz, co o tym powiecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Szeroko nogi to jest technika trójbojowa - im szerzej nogi ustawisz, tym krótszy ruch(obniża się sylwetka). Na niższą wysokość musisz podciągnąć sztangę.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 198
To tak jak myślałem. No nic, pozostaje odpocząć, nagrać nowe filmiki i coś tam zacząć działać :) Dzięki i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obejrzyj sobie jak to robi Jan Łuka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 198
Oglądałem go, to fakt, nie wiem skąd mi utkwiło by się odgiąć. Za dużo oglądam, ha!

Teraz już wiem dokładnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Skazany na trening" czyli trening siłowy + kratyna

Następny temat

Masa z głową czyli Installing Muscles

WHEY premium