SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat, problem z kręgosłupem??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 368 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
W domu ćwiczę sobie około dwa razy w tygodniu uderzenia na worku, uderzenia w powietrze, rozciąganie i ogólnorozwojowy trening. Do tego w szkole ostro się rozciągam na wfie i chodzę 3 razy w tygodniu na siłownie. Od jakiś dwuch tygodni stopniowo ból kręgosłupa w części lędźwiowej stawał się coraz mocniejszy i nie wystepował tylko po ćwiczeniach, ale cały czas tj. gdy biegłem, czy szedłem lub się po coś schylałem (tak samo był intensywny). W poniedziałek poszedłem na siłownię. robiłem klatkę i triceps... Po klatce plecy bolały mnie mocno, a to dziwne, bo robiłem na leżąco ćwiczenia (oczywiste..), podszedłem do wyciągu górnego, zrobiłem dwie serie na trip i zaczęło mnie miażdzyć w lędźwi. To było palenie i ucisk kręgosłupa na raz. Nie mogłem siętam dotkjnąć wogóle, o schylaniu nie było mowy. Poszedłem do domu wziąłem 1aspiryne, dwa ibupromy i nic mi to nie dało. Lekarz przepisał mi ketonal. Dziś jest czwartek i już lepiej... ale boli tak jak w ponedziałek przed treningiem.
Czemu mnie boli? mogłem sobie tymi szybkimi uderzeniami w powietrze na chacie coś zepsuć? Przejdzie to? Iść na jakieś badania czy nie warto? Może na rehabilitację...?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Chyba raczej mgr Zenon Balik i za kręgarza się powinien obrazić . Czy on nie mówił o tym, abyś robił systematycznie jakieś ćwiczenia? I raczej nie chodziło o to, co wykonywałeś z kolegą . Nie sądzę, aby Cię na dyskopatię akurat leczył, także Twoje pytanie może być źle postawione i nie ma sensu na nie odpowiadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Może na początku na RTG A Ketonalu lepiej nei nadużywaj! Lepiej odstaw go jak najszybciej!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 631
rtg moze wogole nic nie wykazac, mialem podobnie, okazalo sie ze przesunal mi sie krag, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale jesli masz to samo, to nie pomoze Ci zaden lek ani lekarz, mi pomogl kregarz, poustawial i jest w miare ok, teraz cwicze juz normalnie, i nauczylem sie robic rozgrzewke :) cwicze dosyc uwaznie, kladac najwiekszy nacisk na prawidlowa technike i krzywizne kregoslupa

odpowiedz:
1 - jak Cie ktos lekko puknie w okolice tego miejsca to boli? jesli tak to jak mocno? mozesz wstac?
2 - mozesz sie wyprostowac?
3 - dretwieja Ci nogi?
4 - jak naciskasz na poszczegolny krag kregoslupa to boli?

i staraj sie dogrzewac tamte okolice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dokładnie, RTG ma większe znaczenie w wyszukiwaniu przeciwskazań do "nastawiania" niż samej diagnozie.
Fachowo nazywa się to "zablokowaniem stawu" i jego odblokowaniem.
Załóżmy, że odpowiedzi sią
1. Tak, niezbyt mocno, mogę.
2, Tak.
3. Nie
4. Tak
To co wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 631
wiec nie jest tak źle

a powaznie mowiac, jak poszedlem do lekarza rodzinnego, popukal w okolicy ledzwiowej i na haslo boli powiedzial: nerki no***** co ma byc to bedzie, mam dopiero 20 ale spoko, mialem 2 razy usg robione i nic nie wykazalo, wiec nerki odpadly, ale jak mnie opukal to po doslownie 2/3 minutach nie ledwo wychodzilem z gabinetu
druga sprawa mialem ograniczona ruchomosc, nie wiem jak to sie nazywa, ale nie moglem sie wyprostowac schylic obrocic glowy kompletnie nic, ledwo chodzilem, noga dretwiala, czyli tzw rwa kulszowa dawala mi o sobie znac, poczatkowo nie wierzylem w tego typu rzeczy, jednak moje objawy sprawdzaly sie z objawami ksiazkowymi dotyczacymi przesuniecia sie kregow, u ich ucisku na nerw, no i ostatnie moim zdaniem to dokladne zdiagnozowanie miejsca bólu, jezeli lezy sie na plecach a druga osoba naciska na kazdy krag pokolei i nie czujemy bolu to jest ok, natomiast kiedy "przelecimy" wszystkie a jest jeden wyjatek, tzn jeden krag boli no to już jest duze prawdopodobienstwo ze cos sie usunelo,
ja nie wierzyle mw kregarza dopoki nie pojechalem, za***ista kobitka (jak ktos chce namiar to piszcie) na pierwszej wizycie powiedziala ze mam przesunietych 7 kregow (kurva, toc mnie tylko dol boli :/) a ona do mnie ze najbardziej bola ledzwiowe, pytala czy nie cierpla mi szyja, czy mialem bole glowy itd i po kolei dotykala kazdego kregu, po pierwszej wizycie nie moglem sie ruszyc taki bylem obolaly, masowala bolacy krag ktory o dziwo przestawal bolec i nagle mowila nie ruszamy sie i wciskala i juz nie bolalo, jak by reka odjal

jezeli zobaczysz ze boli Cie jakis krag to niech Ci go ktos dokladnie i mocno masuje, po chwili bol powinien ustapic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 368 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5290
1. Tak, niezbyt mocno, mogę.
2, Tak.
3. Nie
4. Tak

dokładnie tak somo jak wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 81 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11617
A nie pomyslałes, ze to moga byc nerki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 631
wiec faktycznie nie jest tak źle, poszukaj na necie cwiczeń rehabilitacyjnych na odcinek ledzwiowy, mysle ze jak nie jest zle to powinno pomoc

powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Przy gotowym zestawie powodzenie się przyda.
...
Napisał(a)
Usunięty przez kradam za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 85
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 143 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2055
sb20 i jak jestes juz zdrowy, ile czasu sie leczyles?? ja mam wypukline przepukline i costam jeszcze ale tylko miedzy 2 kregami wiec moze mam szanse hehe. wczesniej dretwiala mi noga teraz juz prawie nie bylem u kregarza w wawie dr. balik za***isty gosc nastawil mi dysk i prawie nie bolalo juz, niedlugo znow do niego jade bo na ostatniej imprezie kumpel skoczyl mi na plecy i znow mi mocniej boli:/. mam pytanie przy dyskopatii mozna wykonywac cwiczenia ktore nie powoduja nacisku na kregi(np wyciskanie sztngi lezac)?? Aha i mieliscie cos takego ze niemozecie sie normalnie schylic bo w plecach cos niepozwla ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból serca i pleców co mi dolega pomocy??

Następny temat

jezyk

Wiecej