SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

168 I 49kg. Co robić ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Mam 18 lat 168cm wzrostu I ledwo waże 49kg. Rok ćwicze na siłowni. Normalnie jeszcze przed siłownią jadłam 5000kcal zdrowego jedzenia. Z początku byłam pod okiem trenera, ale po kilku miesiącach sama sobie radze. Od tego jak ćwicze na siłowni zdarza się, że dobijam w dni treingowe do 10 000 kcal (nietreningowe ok. 7000kcal), a waga I tak stoi w miejscu. Próbowałam nawet jeść według obliczenia zapotrzebowania, ale byłam bardzo słaba, głodna I w dodatku chudłam. Miałam wszystkie możliwe badania robione I wszystko gra. Specjalista powiedział, że mam bardzo szybką przemianę materii I nic na to nie poradzę. Po roku ćwiczeń mam fajnie umięśnioną sylwetke. Tylko, że wyglądam na mniej niż waże, a ludzie są podli. Nie raz na siłowni słyszałam głupie I wredne komentarze. Nawet w szkole miałam problemy, że niby anoreksja, ale dostali kartki od lekarzy I już mam spokój w szkole. Niby zaakceptowałam swój wygląd, bo serio mi się podoba. Nie widać mi tak kości jak kiedyś. Ręce I ramiona wydają się większe. Na brzuchu nie widać żeber, ani dolnych kości. Nogi za to są chudsze, ale podobają mi się. Tyłek mam za to trochę większy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Niemożliwe, by kobieta jadła w ciągu dnia taką ilość kcal. Najwięksi kulturyści na dopingu ważący po 130-140kg mają w dietach 7-8 tys kcal a i tak już niektóre posiłki wciskają. Zatem domyślam się , iż ten temat to żart. Jednak, by wynieśli z niego coś inni użytkownicy napiszę pokrótce, co winna uczynić kobieta chcąca poprawić swoją sylwetkę.

Po pierwsze należałoby skupić sie na obliczeniu swojego zapotrzebowania kalorycznego. I nie jedna kobieta potrzebuje tych 10 tys kcal...ale na tydzień. Tutaj instruktaż jak obliczyć nasze zapotrzebowanie:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Jeśli zas chodzi o trening siłowy to dla początkującej kobiety polecam proste FBW:

1.Wykroki bądź przysiady ze sztangą 4 x 10
2.Ściąganie drązka wyciągu górnego 4 x 10
3.Wyciskanie sztangielek na lekkim skosie 4 x 10
4.Wyciskanie na barki siedząc 4 x 10
5.Uginanie ze sztangielkami 3 x 12
6.Prostowanie z liną wyciągu 3 x 12
7.Plank 4 x max


Taki program 3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
O ile t nie jest jakaś prowokacja, to poproszę o opis tej diety na 10 0000 kcal. Bo jakoś mi się wierzyć nie chce. Nie ma zdrowych ludzi, o takiej wadze i wzroście, którzy przy takiej podaży kalorii nie nabieraliby masy.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
ekhmm..... wklej ankiete działową, zdjęcia sylwetki i zrzut z potreningu co jesz, jestem bardzo ciekawa

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
I czemu mnie wasza reakcja nie zdziwiła. Napisze wam moje jedzenie, ale jutro wieczorem, bo nie licze, ani nie waże codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ile kolwiek byś nie ważyła jadła i ćwiczyła i tak byśmy poprosili o ankiete zrzuty miski i dopisz jeszcze jak dokładnie wygląda u Ciebie trening. Wszak tytuł ankiety brzmi "obowiązkowa ankieta" więc nie ma co wzdychac, że chcemy zobaczyć
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale dziś tez jesz, wiec możesz napisać, co jesz dziś. Zgłaszasz się problemem, potrzebujemy danych by problem rozwiązać.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
może chodzi o kj, a nie kcal? 1 kilokaloria (kcal) = 4,184 kilodżuli (kJ)- to miało by sens

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Mozesz tez wrzucic zdjecie sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 817
Chodziło mi o to, że nie wierzycie mi w to, że tyle jem I nie tyje. Skoro nawet trener liczył mi te kcal I sprawdzał czy faktycznie tyle jem to na pewnno nie pomyliłam tego z kilokaloriami :D zdjęcia nie wstawie. Jadłospis z dzisiaj nie dam razy, bo już jest połowa dnia I nie ma to najmniejszego sensu. A obiad już się robi I nawet nie wiem ile czego jest, bo nie tylko ja jem w domu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
to skąd wiesz ile jesz skoro nie liczysz? to jakas podpucha

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Zdjecia nie wstawi , jadlospiu nie da i wszystko w temacie. Nie ma sensu sie tutaj wdawac z tym kims w jakakolwiek rozmowe widze. Bo wszystko jest jasne. Tak nie zachowuje sie osoba ktora szuka pomocy .


Zmieniony przez - Amg27 w dniu 2018-02-09 13:14:49
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki mam typ sylwetki?

Następny temat

ODŻYWKI BIAŁKOWE – SERWATKA I KAZEINA – KIEDY, PO CO I DLA KOGO?!?

WHEY premium