SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15lat początki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 884
witam jestem na tym forum pierwszy raz ,więc proszę,nie mieć mi za złe za wszelkie błędy(kategoria itp.) Mam 15 lat waże 54kg i mam 175cm wzrostu. Jestem chudy i trudno mi o przybranie masy. Mam kilka pytan,ponieważ zaczolem chodzić na siłownie od 2 tygodni. Staram się trzymać dietę oraz biorę białko.Na klatę biorę tylko maksymalnie 40kg. Co polecacie na przybranie masy oraz,siły? zastanawiałem się nad kreatyna..Chciałbym też dowiedzieć się ile seri i powtórzeń mam robić podczas tzw.masowce..czy 6serii po 2 powtórzenia będą ok?? .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Kreatyna ma wpływ bezpośrednio na mięśnie którymi ćwiczymy i które mają tendencję do rozrostu (szkieletowe, poprzecznie prążkowane). Kreatyna działa na przemiany ATP w mięśniach, co w mięśniu sercowym poniekąd nie zachodzi, przynajmniej nie tak, jak ma to miejsce w szkieletowych. Stosowanie DOPINGU może mieć takie skutki, jak przerost mięśnia sercowego.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Póki co sama dieta (+ uzupełnienie jej białkiem), żadna kreatyna nie jest Ci potrzebna. Zauważ jednak, że powinieneś się skupić na węglowodanach, a nie na białku :)

Napisz jakie ćwiczenia wykonujesz w siłowni. Zdecydowanie 6x2 to nie jest trening dla Ciebie. Powinno być standardowo:
Tygodniowo
10-15 serii na uda, plecy
8-12 serii na klatkę, barki
6-10 serii na biceps, triceps
wedle innych aktywności 0-8 serii na łydki, brzuch i inne

W większości serii zakres powtórzeń 6-15. Nie schodź poniżej 5-6 powtórzeń w jednej serii.

Napisz trochę więcej jak ćwiczysz, jakie ćwiczenia, jak mniej-więcej ta dieta wygląda.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 884
Moja dieta mniej więcej wygląda tak:
1posiłek - owsianka
2posiłek- 2kanapki z serem zółtym i chlebem pełno ziarnistym ( w szkole)
3posiłek - serek wiejski + białeczko ( jak przyjdę do domu)
TRENING
4posiłek - tutaj już nie zależy ode mnie
5posiłek - kilka kanapek z twarożkiem/serem zółtym i ewentualnie serek wiejski

Jeżeli chodzi o kreatynę to słyszałem ,że daje dużo więcej siły niż po białku i też trochę masy.Chciałbym spróbować przez miesiąc brać..słyszałem ,że CM3 jest dobre dla początkujących.Czekam na poprawki w diecie oraz opinii co do kreatyny:)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 452
Wydaje mi się, że za szybko na kreatyne. Też chciałem kupić na początek krete żeby szybciej zobaczyć efekty, ale dziękuje tym, którzy mi odradzili, bo na tym etapie wystarczy dobrze jeść i już po kilku tygodniach zobaczysz efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1504
Dokładnie tak. Kreatyne sobie odpuść. Z twoja że tak powiem "dietą" też jest nie za świetnie, tak jak kolega FanC napisał, skup się bardziej na węglowodanach i na podwyższonej ilości kalorii. Jesteś chudy jak na swój wzrost i zamiast tego białka na sam początek poleciłbym ci jakiegoś gainera tylko nie typu allegrowego "gainer767" czy takie tam podobne, ułóż dietę na tyle ile możesz i dobry trening bo w tym wieku micha i trening to podstawa potem według braków możesz wybrac białko lub gainer ale ja bym wybral gainera raczej. Efekty napewno sie pojawia bez kreatyny. Jak coś to PW. :)

DO SUKCESU
"Nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 884
W tym sęk ,że ja jem dużo i staram się żeby zawierało to dużo węgli a waga nadal ta sama. Wcześniej brałem gainera i przez miesiąc przytyłem 3kg. Wiem ,że kreatyna w tym wieku to nie dobry pomysł ,ale np. mój kumpel przez 2miesiace stosowania kreatyny naprawde poprawił swoje wyniki w wyciskaniu itp.. a jest w moim wieku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
a gdzie jest źródło zdrowego tłuszczu w postaci np oliwy z oliwek, orzechów włoskich, siemienia lnianego
tłuszcze pełnią rolę w polityce hormonalnej organizmu, a dodatkowo spowalniają przemianę materii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
Też jestem początkujący uwierz mi dobra dieta i waga leci w górę trening też ciągu 4 tyg widzę efekty tak samo ja moi rówieśnicy przybrałem ponad 4kg i widać bo mnie zmianę ułóż dobrą diete ja swoją ciągle dopracowuję aby była coraz lepsza no i się cieszę bo są efekty : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1504
4 tygodnie 4 kg? Napisz tu swoją dietę.

DO SUKCESU
"Nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1504
Napisałeś dokładnie cos takiego:
Moja dieta mniej więcej wygląda tak:
1posiłek - owsianka
2posiłek- 2kanapki z serem zółtym i chlebem pełno ziarnistym ( w szkole)
3posiłek - serek wiejski + białeczko ( jak przyjdę do domu)
TRENING
4posiłek - tutaj już nie zależy ode mnie
5posiłek - kilka kanapek z twarożkiem/serem zółtym i ewentualnie serek wiejski

Jeżeli chodzi o kreatynę to słyszałem ,że daje dużo więcej siły niż po białku i też trochę masy.Chciałbym spróbować przez miesiąc brać..słyszałem ,że CM3 jest dobre dla początkujących.Czekam na poprawki w diecie oraz opinii co do kreatyny:)

Pozdrawiam


I gdzie ty tu niby skupiasz się na węglach?
Chcąc nie chcąc, możesz kreatynę kupić, ale też możesz w późniejszym czasie spodziewać się mniejszych efektów na suplach nie których.

DO SUKCESU
"Nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 901
nie chce mi się teraz wypisywać 6 posiłków dziennie +600 kalori do tego co potrzebuję dobry tening i gainer po treningu :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CO MOŻE POMÓC W REDUKCJI

Następny temat

trening a bezsenność

Wiecej