SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15 lat, kupno hantli, mogę już?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Dziś przeglądajac allegro natrafilem na dosc ciekawa oferte, a mianowicie : http://allegro.pl/item300807121_super_hantle_chromowane_2x5_kg_wysylka_kurierska.html
Czy oplaca sie je kupic? Czy moge juz w tym wieku(15 lat/30.04 bedzie 16) cwiczyc z hantlami?.
Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie : bylem ostatnio u pediatry, ktory stwierdzil ze mam okragle plecy, dal mi skierowanie do jakiejs poradni rehabilitacyjnej(ide tam w marcu). Zastanawiam sie, czy moge kontynuowac a6w czy musze zaprzestac ze wzgledu na ta kifoze piersiowa?. Dodam, ze po feriach bede staral sie systematycznie uczeszczac na basen(2 razy w tyg.). Czy a6w bedzie mialo jakis niekorzystny wplyw na moja postawe? czy wrecz przeciwnie?. Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi.

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Napisalem ile ma. Powinno byc ok, bo ma dosc duzy zakres "rozciagania" i "zwężania". Dzięki chłopaki !

Zmieniony przez - 3120 w dniu 2008-02-04 18:18:39

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Poczekaj do konsultacji z rehabilitantem/lekarzem.

Do tego czasu biegaj, pływaj, rób pompki, brzuszki...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Mam poczekac z kupnem hantli czy z a6w? bo nie do konca zrozumialem. Ale chyba chodzi o kupno hanli tak? bo skoro polecasz mi zebym robil brzuszki pompki, to znaczy ze chyba moge robic a6w?

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do wieku to 15-16 lat to wiek dobry aby rozpocząć swoją przygodę z siłownią... Oczywiście na początek drobne ćwiczenia hantlami i podobne które nie obciążają za bardzo kręgosłupa... A co do drugiej kwestii to zgadzam się z moim poprzednikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Ok, czyli na razie mam sie wstrzymac z a6w. A co sadzicie o hantlach, ktore zmiescilem w pierwszym poscie na tej stronie? oblecą? :D. Co do biegania to bede to robil, gdy sie troche ociepli bo nie chce sie rozchorowac.

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Nie wiem jak sie edytuje posty, wiec pisze pod(z gory przepraszam). Jeszcze jedno pytanie : czy musze zachowac jakas specjalna diete? czy w tym wieku jeszcze nie musze?. Jesli tak to prosilbym o linki do jakichś tematow z poradnikami, jak samemu ulozyc, a spobuje to wykonac. Pozniej oczywiscie skonsultuje sie ze specjalistami(czyli z wami ;D).

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1034
Ja teraz pakuje sobie hantelkiem :D
A6W zaczynałem od poniedziałku mam 5 dzień :D widzę że mam inny bruszek :D hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
a więc tak...

co do tych hantli - nic specjalnego ;P w kazdym supermarkecie takie coś kupisz i to nawet w podobnej cenie ;)

co do a6w - na razie przestań i poczekaj na opinie lekarza, tak samo jak z innymi ćwiczeniami... zapytaj go czy mozesz ćwiczyc, czy są jakies przeciwwskazania ;)

co do diety - owszem, dieta zawsze jest ważna :) zajrzyj do działu "Odżywianie" tam Ci pomogą :) masz posty powieszone itp ;)

Pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1034
A jaką masz wage ? Wzrost ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 554 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15470
Pamietaj zeby dodac te ok 20 zl za wysylke. To bedzie blisko 90 zl za 2 5-tki. Poszukaj po sklepach kupisz taniej. Wogole wedlug mnie nie oplaca sie kupowac na allegro nowych obciazen,hantli cena troszke nizsza niz w sklepie a trzeba duzo zaplacic za przesylke ze wzgledu na wage... Takze oplaca sie kupowac raczej tylko uzywane obciazenie.

Zmieniony przez - Adas007 w dniu 2008-02-03 12:10:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711
Waga: ~60 kg(sierpien)
Wzrost: 179(moze juz 180).
Lekarz na koncu wizyty powiedzial : " siedz mniej przed komputerem i CWICZ".
Co do tej wagi to nie jestem pewien, wazylem sie jakis czas temu(teraz nie dziala, trzeba bedzie kupic nowa). Siedzac przed komputerem chudne dosyc mocno, czasami mialem tak, ze zjadlem sniadanie a przez reszte dnia KOMPLETNIE mi sie nie chcialo jesc. Macie na to jakies rady? nie mam apetytu, czuje wrecz hmm jadlowstret...Teraz(luty) wydaje mi sie, ze waze ~58 kg, albo troche mniej/wiecej. Jednak czuje, ze dosyc sporo stracilem na wadze. Chce jesc, ale jakos nie moge...

"Before we find a world peace, we gotta find a peace in that war on the streets". - Tupac Shakur

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACT by Kamiona91

Następny temat

MASS - djmca <

WHEY premium