SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

13 latek zaczyna

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Witam was, jest to mój pierwszy post w tym dziale, przede wszystkim chodzi mi najpierw o redukcje.
Do dyspozycji jak na razie mam: dwie hantle 2kg każda(regulowane), 16kg obciążenia, drążek rozporowy i własne chęci. W najbliższym czasie zamierzam dokupić gryf prosty 160cm.
Wszelkie wskazówki zaczynając od treningu kończąc na sprzęcie, mile widziane. Poza tym wszystkim trenuję boks w poniedziałki, środy i piątki.
Moje parametry:
Wiek: 13lat
Wzrost: 171cm
Waga: 73kg
Trening:
1.Rozgrzewka
2.Przysiady z hantlom na szyi 3 serie 14 pow.
3.Wspięcia na palce z hantlami np. na barkach 3 serie 10 powtórzeń
4.Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 4 serie 11 pow.
5.Wyciskanie sztangielek 4 serie 12 pow.
6.Skłony w leżeniu płasko 5 serii 10pow.
7.Unoszenie nóg w leżeniu 5 serii 5pow.
8.Przenoszenie sztangielki w leżeniu 4 serie 10 pow.
9.Młotkowanie 3 serie 12 pow.
10.Wyciskanie francuskie 3 serie po 11 pow.
Możecie mi doradzić jeżelibyście chcieli ćwiczenia na drążku, ale jak na razie podciągnę się tylko ze 2 razy, więc szału nie ma i jeśli moglibyście to też możecie zaproponować obciążenie do poszczególnych ćwiczeń, a nie które z nim powymieniać lub całkowicie zmienić plan.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Interesuje mnie na wstępie przyczyna Twojej nadwagi? Wejdź na www.potreningu.pl i oblicz ze szczegółami Twój całodzienny jadłospis. Poszukamy problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Mój problem nadwagi wynika z nie do końca prawidłowego odżywiania, do wieku około 10-12lat dość często różnego typu chipsy, czekoladki, lizaki, cukierki itp. Lecz od 12-13 roku życia wykluczyłem całkowicie te rzeczy i waga mi spadła i dość dobrze się utrzymuje. Praktycznie dietę jako taką mogę ułożyć oprócz obiadu bo w tej kwestii jestem uzależniony od mamy.
Staram się odżywiać z 10 wskazówkami zdrowego żywienia, jem ciemne pieczywo, owoce, warzywa(warzyw trochę mniej). Czasami zdarzy mi się
wyskok na coś niezdrowego, bardzo przetworzonego, lecz już praktycznie w ogóle. Cały problem polega na tym że prowadzę dość zdrowy typ życia ale nie mogę zredukować tłuszczu, na kondycję, siłę oraz inne sprawności nie narzekam, ponieważ pomimo to że mam nadwagę i bagaż w postaci tłuszczu to w sprawnościach większość moich rówieśników prześcigam i jestem na bliskiej równi z tymi sprawnymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odwrotnie - więcej warzyw, mniej owoców.
Aeroby jakieś robisz? Tj. biegi, etc?
I jak BULL, rozpisz jadłospis.
Potem się lekko plan zmieni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
napisz co jadłeś przez ostatnie 3 dni, posiłek po posiłku ze szczegółami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Mogę rozpisać co jadłem dzisiaj, bo najzwyczajniej reszty nie pamiętam .
Ostrzegam dzisiaj był taki dzień, że miałem mało czasu na wymyślanie sobie posiłków :D
1. 2 jajka na twardo, 3 kromki chleba, na każdą trochę masła
2. Płatki owsiane 80g, 430ml mleka
3. 1,5 gołąbka, 240g ziemniaków(może trochę więcej)
4. 70g płatków owsianych, 400ml mleka
5. 1 Bułka Kajzerka, 1 Jogurt Bakoma 7 zbóż MEN
Podsumowując jedzenie nie było jakieś chyba wygórowane dietetycznie , czy było dobre czy nie sami oceńcie.
Jeszcze mówię wam że mogę sobie ustalić posiłki na dzień oprócz obiadu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli twoje posiłki wyglądają w ten sposób jak tutaj, to jest źle. Nawet jeśli jest zbliżonego do tego to jest źle.
Wypełnij ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
Nie jest to menu pro-sportowe ale nie jest to też żadna patologia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336125
W żadne diety precyzyjne nie ma się co w tym wieku bawić. Nie przejadaj się i trzymaj te ilość posiłków, nie dojadaj się też do syta. Zrezygnuj z cukru, słodzonych napoi, coli itp. Możesz tez trochę pobiegać by balast zleciał, pograc z 2-3 razy w tyg konkret w piłkę z chłopakami. Trening raczej z wykorzystaniem wagi swojego ciała plus ewentualnie hantle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 466 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28547
Ankieta:
Wiek : 13
Waga : 72kg
Wzrost : 171cm
Staż treningowy: 0
Obwód pasa : 95cm (na pępku z boczkami)
Obwód uda w najszerszym miejscu: 58
Obwód łydki : 40(bez napinania)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: w-f(poniedziałek, wtorek, środe, czwartek), boks(poniedziałek, środa, piątek), capoeira(środa), po za tym na tygodniu wychodzę grać w piłkę itp. gry ale coraz rzadziej, bo koledzy całymi dniami są na mieście z innymi itd.
Ograniczenia żywieniowe : jeżeli chodzi o uczulenia, to nie ma
Stan zdrowia: bardzo dobry-można powiedzieć świetny
Preferowane formy aktywności fizycznej: gry zespołowe(typu piłka nożna), ćwiczenia itp.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie było
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: nie było
Wrażliwość na stymulanty: nie chce używać
Możliwosci finansowe: średnie
Jeżeli chodziło o jedzenie dzisiejsze to mój jadłospis zwykle się różni od tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp
Wystarczą ci (jak nie masz to dokup sobie ekspander)
1. Pompki klasyczne
2. Pompki w podporze tyłem
3. Rozciąganie ekspandera za plecami
4. Drążek (podchwyt, nachwyt).
5. Rozciąganie ekspandera przed sobą
6. Rozciąganie ekspandera nad sobą
7. Przysiady!!!
8. Wspięcia na palce
9. I na brzuch dajmy na to tzw. 'Nożyce'

Sporo tłuszczu do palenia. Więc tak - ten trening, który podałem ci wyżej z początku rób sobie przy tej aktywności tj wf i boks tak 3 razy w tygodniu. Co do sposobu żywienia - diety może nie ale postaraj się zachować 10 wskazówek żywieniowych.
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc przy wyborze i starcie.

Następny temat

Jakie proponujecie mi odżywki

WHEY premium