SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

135kg? Tragedia... - proszę o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4357
Witam
Myślę że lepszego momentu nie będzie i nie ma co dłużej czekać z napisaniem tego postu , i rozpoczęciem nowego rozdziału w Moim smutnym jak pisda życiu Mam 20 lat , od zawsze byłem 'większy'
od innych , wiadomo na początku Mi to nie przeszkadzało , prowadziłem aktywny tryb życia grałem w piłkę spędzałem całe dnie na dworzu ogólnie bawiłem jak każdy dzieciak , przyszły czasy szkoły średniej , tam już zaczynały się problemy w stosunku do Mojego wyglądu , spojrzenia , głupie komentarze i zachowania...
Wtedy już wiedziałem że nie jest tak różowo i fajnie jak się wydawało , wtedy przestałem już uprawiać jakikolwiek sport przestałem trenować boks ,i ogólnie tu się zaczęło totalne tycie , siedzenie godzinami przed komputerem , jedzenie mnóstwa fastfoodów pizzy i zapijanie pepsi... od dwóch lat praktycznie waga moja wachała się 140~ kg. Cztery miesiące temu kumple wzięli Mnie na siłownie i tak już tam zostałem Zleciałem do 128 kg ogólnie byłem zadowolony. Niedawno miałem przykry wypadek czego wynikiem była złamana noga , dużo siedzenia w domu i ciach 135 kg wróciło. To tyle z mojej historii wcześniejszej , aktualnie postanowiłem zejsc z wagą obwodami , i zmienić Swoje dotychczasowe życie na zdrowsze , i zdecydowanie bardziej wypełnione sportem który kiedyś był dla Mnie czymś ważnym. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie finansowo utrzymac dietę redukcyjną mam dostęp do siłowni oraz posiadam rower , i w ten sposob mam zamiar zejść z wagą do 100kg i wkońcu wyglądać jak człowiek a nie jak kaleka , bo tak właśnie się teraz czuję.
Spędziłem wiele godzin czytając posty podwieszone , wiele już rozumiem wiele się dowiedziałem i nie jestem z tych co myślą że w miesiąc zejdą 30kg , mam świadomość że będzie to długi rok i czeka mnie dużo pracy , oczekuję od was kilku porad jak i korekty diety. Gdy uzyskam wszelakie informacje , myślę aby utworzyć dziennik treningowy gdyż jak zauważyłem masa osób pomaga i motywuje do dalszej pracy.

Co do treningów , zamierzam ćwiczyć 3x w tygodniu oraz w dni nie treningowe jezdzic na rowerze okolo 2h gdyz poprostu lubie i kazdy wysilek jest na wage zlota. Trening jaki mam zamiar stosowac to split czyli kazda partia raz w tygodniu:)
Mam pare pytań i odnośnie treningu i diety i obliczeń
- Jaki trening byście proponowali , czy split będzie ok w stosunku do Mojej redukcji? Czy zastosować trening FBW?
- Obliczyłem NIBY Swoje zapotrzebowanie kalorii , wyszlo Mi 3945 myślę że popełniłem błąd i powinienem najpierw obliczyć suchą masę mięsniową ?
Mam nadzieję że uzyskam porady i odpowiedzi na Moje pytania , za około 2 tygodnie zamierzam zmienić już totalnie Swój tryb życia i chciałbym aby było mi wszysto jasne i żebym miał świadomość że robie to dobrze.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 135 około~

Wzrost: 184

Obwód klatki: 134

Obwód ramienia: 47

Obwód talii: 137

Obwód uda: 69

Obwód łydki: 48

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: okolo 36~

Aktywność w ciągu dnia: cały dzień wolny , dużo czasu do zagospodarowania

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 3 razy w tygodniu , rower, spacer

Odżywianie: bez komentarza :/

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: nadciśnienie tętnicze , o innych Mi nie wiadomo gdyż u lekarza byłem 6 lat temu

Preferowane formy aktywności fizycznej: mam dostep do siłowni , roweru , czasu multum , i jestem gotów go poświęcic naprawde dużo

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: myślę że poza witaminami nie potrzebne jest to na początku mojej przygody

Stosowane wcześniej diety: brak

ride it ~aaa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 335 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4589
witam
mój rekord 128 kg /181cm wiec podobnie miałem jak Ty

udało mi się zjechać do ok 78 kg, teraz wróciło ze 20 i znów jest walka :) ale to moja wina (piwko, pizza, itp)

generalnie trzeba radykalnie węgle obciąć, dużo trenować i biegać i da się wszystko

powodzenia życzę i upartości.

d*****, koks, firefox!

mPCs.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
IMO lepszy będzie FBW. Można fajnie ustawić ten trening tak, by mocno dawał w kość.
Co do jazdy na rowerku - tylko niech to nie będzie swobodne tępo, ale ostrzejsze jeżdżenie. Tętno w granicach 125.
A zapotrzebowanie pewnie dobrze wyliczone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4357
gdybym zjechał przykładowo do 3000 kalorii na początku? wiem że 200-600 optymalnie , no ale na 3300 to niektorzy robia mase
co do roweru , mieszkam dosłownie obok lasu są tam ciekawe scieżki , są co jakiś czas górki wymagajace dużego wysiłku po czym 10 minut spokojnej jazdy , więc myślę że bedzie ok
co do treningu możesz polecić temat jakiegoś konkretnego użytkownika?

ride it ~aaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Ja mając koło 100 kg zaczynałem redukcję na 2600 kcal. Myślę, że Twoich 35 kg zasługuje na więcej niż 400 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
Maiłem podobny problem i z wagi 140 kg zjechałem do 110 w 8 miesięcy. Obecnie waże 120 kg(ale to po zmianie treningu nabrałem jeszcze mięcha i przybyło 10 kg z czego połowa to fat a druga to mięcho). a po skończeniu aktualnego cyklu wchodze na nastepny, który bedzie trwał 3 miechy i mam nadzieje zjechać z BF obwodami i wagą do ok 105kg.
Co ci moge doradzić to napewno to że silna wola to podstawa. Dieta absolutnie najważniejsza a na mnie bardzo dobrze działa low carb tylko trzeba dużo sie dowiedzieć na jej temat zanim zaczniesz i to nie tylko z forum. poszukaj mojego dziennika treningowego może ci pomoże na początku (przestałęm go prowadzić po pewnym czasie nie wiem nawet dlaczego).
Jezeli chodzi o trening to FBW 6-7 (ciężkie wielostawowe) ćwiczeń po 3-4 serie po 6-8 powtórzeń. Ja zrobiłem błąd i robiłem treningi z powt. 15-20 i g**** z tego miałem tylko popaliłem mięcho delikatnie.
Absolutnie odradzam bieganie narazie tylko rower i staraj się dochodzić do tętna 60-75%HRMAX. Na początku to będzie trudne. Ja też ledwo dochodziłęm do 50-60%HRMAX na początku a teraz 80-90 to już nie problem.
Mi to forum bardzo pomogło więc jeżeli masz wątpliwości lub pytania szukaj na forum a jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi pytaj.

Mam nadzieje ze troche chociaż ci pomogłem. Jeżeli masz zpytania chętnie odpowiem.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4357
czytałem właśnie Twój dziennik , zauważyłem jednak te 1800kalorii nie sprawdziło się u Ciebie i musiałeś podnieść ?
Z tym rowerem to jest tak że praktycznie jestem na nim 7 dni w tygodniu jeżdze na zakupy itd. więc myśle że będzie ok dając co 2 dni ostry wycisk , na siłownie też będę rowerkiem dojeżdzał. Zastanawiam się jednak nad tym zapotrzebowaniem nie czuję tego że będę musiał wszamać te 3300~ , wiem ze zdecydowanie bym nie czuł głodu jakiegoś wielkiego nawet przy 2500kal. Bo już miałem krótki epizod na takiej diecie , tyle ze co na to organizm ? Wtedy ładnie poleciało w ciągu miesiąca więcej nie dałem rady niestety finansowo teraz sytuacja finansowa zdecydowanie polepszona więc o to się nie boję. Druga sprawa , mam zamiar zakupić omega -3 wapń oraz magnez czy coś jeszcze z witamin jest mi potrzebne podczas redukcji ? Nie jestem zwolennikiem szczerze mówiac spalaczy itd.

ride it ~aaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 838 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4042
Wpadnij do mojego dziennika, jesteśmy w podobnej sytuacji, może znajdziesz jakiś pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1295
wojtas napisz do mnie na gg 6733688 mam pare pytan bardzo wazne ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4357
sciągnełem dziennik posiłków , nigdy nie miałem styczności z exelem ogólnie , ale udalo sie mniej więcej. Postanowiłem zacząć od 3200kal , myślę że to nie będzie ani blędem ani głupotą.
Wyliczylem że muszę dostarczyć

Kalorie: 3200
Białko: 280
Tłuszcze: 130
Węglowodany: 220

że jestem totalnie zielony w sprawach układania diet to nie wyszło na początku chyba za fajnie , zapotrzebowanie białka wykorzystuje tylko 67% i tłuszczy 83% , z czego białko mam zamiar zastąpic odżywką białkową a tłuszcze mam nadzieję że wy mi pomożecie gdzieś wstawić , o ile to co napisałem w ogole sie nada do czegoś


------- 9:00 po przebudzeniu -------
płatki owsiane 100g
3 jajka 180g
mleko 0,5tłuszczu - 70ml
miód - 20g
oliwa z oliwek - 10
jakieś owoce

B: 26 T: 27 W: 82 Kalorie : 677

----------- 12:00 -----------
pierś z kurczaka 100g
bułki grahamki 100g
oliwa z oliwek 15
duzo warzyw gotowanych -
B: 30 T: 18 W: 52 Kalorie : 489

-------- 15:00 przedtreningowy -----
pierś z kurczaka 150g
ryż brązowy 50g
oliwa z oliwek 10
B: 39 T: 14 W: 34

16:00 trening 1,5H

-------- 18:00 pół godziny po treningu ------
pierś z kurczaka 200g
ryż brązowy 50g
oliwa z oliwek 15g

B: 48 T: 17 W: 34 Kalorie: 491

----------21:00--------
twaróg półtłusty
orzechy włoskie
oliwa z oliwek
jakiś pomidorek ;)

B: 34 T: 43 W: 7 Kalorie: 549


Łącznie 2605 - brak 600kal
Białko - 63%
Tłuszcz - 83%
Węglowodany - 97%

ride it ~aaa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 838 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4042
Bułkę grahamkę zastąp makaronem razowym, jest tani i smakowity, nawet jak dla mnie odrobinę lepszy od zwykłego
No i dodaj koniecznie więcej białka w pierwszym posiłku, ponadto czemu w ostatnim masz orzechy włoskie i oliwe z oliwek w jednym posiłku? Za dużo tego tłuszczu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4357
te białko myślałem aby dostarczyć z odżywki , dużo miejsca zostaje w każdym bądź razie na tłuszcze i nie mam pojęcia czym to wypełnic bo już czuje że tą oliwą będę rzygał po paru tygodniach :P

ride it ~aaa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dobra dieta ?

Następny temat

zapotrzebowanie kaloryczne 18-latka?

WHEY premium