SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 tygodniowy PLAN WYCISKANIA LEŻĄC

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
Wzorek- mial pan racje co do rozgrzewki dzis zrobilem wiecej seri i w drugiej roboczej byl zapas kilku powtorzen :)

A wygladalo to tak
Rozgrzewka
10-10
20-10
30-8
40-8
Robocze
70-8
80-8
90-8! :)

No i teraz mam problem, mialem zrobic za 2tyg 90-6 a poszlo szybciej i brakuje mi obciazenia na 2ostatnie tyg fbw na 6p. Obciazenie dokupie (2 x20kg) ale za 2tygodnie-po wyplacie.
pomyslow mam kilka
1 zrobic te dwa tygodnie lekkie
2 zaczac robic 4serie zasadnicze po 3p i starac sie dokladac powtorzen
3 robic zaplanowany trening "6" z tym ze zrobic przeskoki co 2,5kg czyli 4serie od 80-90kg i starac sie ew maxowac 90z
4.zrobic jeden tydzien lekki i zaczac jakis konkretny plan na sile np Bill Star 5 x 5

porosze o pomoc jak to rozwiazac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Proponuję zostać na 90kg i zrobić zamiast 70,80....3 serie 90kg x 8 a jak będzie siła to jeszcze doładuj czwartą taką serię.
Jak uda Ci się to zrobić , to pomyślimy nad kolejnymi treningami i obciążęniach..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
Ja za miesiac jeszcze nie zrobie 3s po 8 na 90kg.
Moze zeby utrzymac sie na "8" a za 2tyg przejsc na "6" to zejsc na 80kg i robic 3s po 8 progresujac co trening po 1kg?

Dzisiejsze obciazenie robocze lacznie 1920kg a 3s po 8 na 90 to 2160kg wiec nie wyczaruje 240kg z treningu na trening w tylu samo seriach ;)
wiec albo przyjme ze zostaje na "8" i zejde z ciezaru
albo przyjmuje ze zostaje na 90kg i schodze z powtorzeb zaczynajac od 3s po 3p i bede staral sie dolozyc powtorzen bo jak zrobie w pierwszej 8p 90 to w drugiej juz bd klapa nie mowiac w 3... Ja dopiero 4tygodnie przetrenowalem i to fbw na roztrenowanie wiec nie mam tak dobrej wytrzymalosci miesniowej
ew juz zejde na poczatek na 3s po 6 na 90 a z czasem doloze 4s o to mi soe najbardziej wydaje realne 2s powinienem dac razde zrobic na 6p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
Dobra zamowilem 2 x 5kg na szybko. Udalo mi sie wykabinowac 91kg wiec przechodze na "6" pierwszy trening w niedziele i progresujmy dalej. Cel 100kg x6. Mam duzo drobnego nominalu 0.5 do 2kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Czyli decyzja jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
Mam 2pytania.

1 wyczytalem gdzies ze jezeli sztanga przy najciezszym powtorzeniu ucieka.tak jak by pod kontem nad glowe a nie w lini prostej to ze barki silniejsze niz triceps czy jakos tak... Klasc wiekszy nacisk na triceps czy jest ok i najwazniejsze ze sie "daje rade"?

2. Tez czytalem ze sprawdzanie rekordu czyli ciezar maxymalny raz na 4-6tyg dobrze wplywa na uklad nerwowy. Faktycznie tak jest i podchodzic regularnie co 6tyg do maxa? Czy nie ma to znaczenia i mozna raz na pol roku sprobowac "ile pojdzie"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Zbyt częste sprawdzanie maksów , nie ma sensu...najlepiej sprawdzać się na zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
Rozumiem na razie jednak nie przewiduje zadnych zawodow.
Lubie miec zawsze trening zaplanowany z wyprzedzeniem przede mna ostatni tydzien fbw na "6"
Pytanie co dalej?
Pomysly mam dwa

1.
Ciagnac fbw dalej schowac w WL kolejno na 4s x 5p, 4s x 3p i 4s x2p

Pomysl 2
To rozpoczac trening Bill Starr 5x5

Doszlo juz obciazenie 2x20kg wiec ocenie nie mam problemu z obciazeniem.
Prosze o pomoc moze ktos ma inne pomysly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211


udało mi się zrobic filmik prosze o ocene lewej reki czy to jest do zaliczenia czy jej niedoprost. dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
00PiotR00 o jakie zawody Tobie chodzi czy na jeden ruch maks czy na wielokrotne.

gregorterm

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybkie opuszczanie sztangi :(

WHEY premium