SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

01.05.2017 start z siłownią- co tydzień przed?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2601

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1665
Siema,

mam na imię Konrad, mam 26 lat(rocznikowo) i postanowiłem spróbować swoich sił z siłownią. Moje doświadczenie jest równe zeru. Kiedyś w ogólniaku(dekada do tyłu) chodziło się troszkę, ale to było dla zabawy- 50'tka miętówki żołądkowej na rozgrzewkę i wiadomo- biceps i klata ;). Ale żadnych "dysproporcji" nie mam. Na chwilę obecną czekam na sprzęt, który dziś zamówiłem. Jestem na etapie układania diety i FBW, który raczej już prostszych i ogólnorozwojowych ćwiczeń nie może zawierać. Z racji tego, iż biorę się za to z jajem zastanawiam się na czym mogę się skupić tzw. "tydzień przed"? Zwiększam od dziś poziom magnezu oraz redukuję ilość kofeiny. W tym tygodniu wypada mi nocna zmiana także najgorzej będzie z papierosami. Z piwami hamuję ostro. Postanowiłem trochę wprowadzić sobie dyscypliny i zredukować też sen nie zależnie od zmiany. Będzie boleć, ale chcę spać po 6,5-7h plus 15min drzemki w domu. Z dietą i ilością posiłków nie ma problemu. Do pracy mam 10 min na pieszo- także kończąc zmianę o 14.00 często o 14.20 siedzę u siebie w mieszkaniu na klopie ;). Jakieś porady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najważniejsze to zabrać się za ogarnięcie prawidłowego odżywiania oraz treningu , poniższy link będzie pomocny:
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 

dlaczego chcesz zredukować ilość snu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Koncówka wypowiedzi rozwala
Jak już będziesz miał ułożoną tą diete to wrzuc tutaj do sprawdzenia

BPL - ja podejrzewam że po nocnej zmianie np często wydłużał ten sen, ja rownież tak miałem i też starałem się nie spać więcej niż 7h żeby nie tracić dnia - ale to tylko moje podejrzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1665
Problem polega na tym, iż całymi dniami chodzę "nabity" kofeiną przez co pod koniec dnia jestem na kofeinowym podrażnieniu i bezsenności. Co na logiczny tok myślenia muszę zamaskować 2-3 browarami. Z kolei to ma wpływ na długość snu. Średnio śpię po 10-12h przez co potem jestem nieprzytomny- przez co znów faszeruje się kawą. A uważam, że 7h to bardzo dobra ilość jak dla mnie.

A nocki jak nocki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
ile dziennie spozywasz tej kofeiny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1665
5-6 kaw po turecku. Każda po 2,5 płaskiej łyżeczki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
za duzo:)
ogranicz koniecznie, bo nadnercza pewnie juz leżą i kwiczą

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1665
Jestem wysoki i chudy- czy na start BTW 2/1,5/3 starczą? Ewentualnie potem podnosić węglowodany o 1g na kmc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
Wysoki i chudy wiele nie mówią, wypelnij ankietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokładnie za dużo 2 kawy dziennie wystarczą , co do ilości snu optymalnie mniej więcej 7-8 h indywidualna sprawa, powyzej 10 to juz za duzo nastepny dzien wtedy zamulony rowniez mozesz byc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
zacznij od wyliczenia kaloryczności ile powinieneś dostarczyć https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy i dieta

Następny temat

Obwisła skóra po odchudzaniu, co dalej?

Wiecej