SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

.Military press

Wysłana -
Witam jakim innym ćwiczeniem można zastąpić .Military press ponieważ ćwicze w pomieszczeniu o wysokości 205cm i nie mogę pełnego wyprostu zrobić
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wyciskanie hantelek w siadzie lub jak masz stojaki które mozesz dowolnie ustawiać i ławke to też przed sobą możesz ustawić sztangę i w siadzie wyciskać
Wysłana -
Dokładnie. Najbliższe będzie wyciskanie sztangi siedząc
Wysłana -
Wyciskanie sztangi siedząc nie jest do końca dobrym zamiennikiem, jeżeli już to zrób arnoldki lub wyciskanie sztangielek.
Wysłana -
Tzn co masz na myśli pisząc nie do końca dobry zamiennik?
Wysłana -
To dość niefortunne ćwiczenie, tak bym powiedział .

Ta wersja mocno będzie obciążała dolny odcinek kręgosłupa ze względu na samą pozycję, szczególnie przy większych ciężarach.
Stabilizacja jest bardzo słaba, "wyłączona" zostaje praca bioder, rdzenia czy pośladków.
Ciężar będzie z reguły mniejszy przy wyciskaniu siedząc niż stoją.
Zauważ również, że większość osób, która wykonuje to ćwiczenie musi wygiąć głowę do tyłu aby w ogóle wykonać ten ruch bo jeżeli tego nie zrobią sztanga ląduje im na nosie co już samo w sobie nie jest zdrowe.

To tak jak z wyciskaniem zza karku - jest świetnym ćwiczeniem, ma swoje zalety ale u większości osób powoduje wcześniej lub później problemy.
Moim zdaniem ćwiczenie warte uwagi ale nie jako główne ćwiczenie barkowe, wprowadzane okresowo jako dodatek na niskich ciężarach może faktycznie dobrze się sprawdzić.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2017-06-14 17:02:46
Wysłana -
Zgodzę się z tobą Natomiast jak nie ma możliwości wykonania MP to jest to jakieś wyjście. Wiadomo gorsze pod względem zdrowotnym, ale mogace być równie skuteczne
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź