SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Źle rozpoczęta redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Witam, mam 22 lata waga na początku redukcji 109kg przy wzroscie 187. Trenować zacząłem 9 lat temu, miałem drobne przerwy wakacyjne, poza jedną konkretną, ale ją później opiszę.Wymiary: Biceps:48,5-49 Klatka:123, talia: 94,pas 104, udo 75. (wymiary zaraz po 6tyg na kreatynie więc troche wody było). Redukcje rozpocząłem ponad 4 tyg temu. Waga zeszła na 103, biceps na 47, pas na 98cm. Efekty niby okej, ale za szybko obciąłem kcal, bo zszedlem na 2700 kcal B:224g Ww:275 g t:74,5 g. To jest moja 1 redukcja, bo nigdy się nie zalewałem, tylko w styczniu ubiegłego roku dopadła mnie kontuzja kregosłupa, praktycznie 8 miesięcy zero aktywności, łóżko i spacery. Przyszło sporo tłuszczu, we wrześniu wróciłem powoli do treningów, odrobiłem masę mięśniową i siłę. Teraz pytanie czy zwiększać co tydzień o te 100kcal żeby rozruszać metabolizm czy może zostać już na takiej kaloryce jaka jest i jak waga stanie to dorzucać "cardio"? Cardio w cudzysłowiu, bo nie moge biegać ani wykonywać gwaltowynych ruchów z moim kregoslupem więc chodzę na bieżni pod górę. Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne wg wzoru :
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
Wstaw zdjęcie poglądowe sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zdjęcie sylwetki będzie niezbędne do tego, aby określić jaki dokładnie obrać cel treningowy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 54 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10814
Jaki jest cel tej redukcji? Ile chcesz czasu na nia przeznaczyc? Jaki BF?
Od ilu kcal zaczales redu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jaki może być cel redukcji redukcja noo redukuje się do "poprawnego" bf, nie zakłada się raczej czasu, bo to może frustrować.
3

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Kaloryczności* nie kaloryce.

Wstaw zdjęcie sylwetki + obecny model żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9031 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699307
john4everr
Jaki jest cel tej redukcji? Ile chcesz czasu na nia przeznaczyc? Jaki BF?
Od ilu kcal zaczales redu?


Poleciałeś grubo z pytaniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pierwsze jest najbardziej istotne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 54 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10814
flex1976
john4everr
Jaki jest cel tej redukcji? Ile chcesz czasu na nia przeznaczyc? Jaki BF?
Od ilu kcal zaczales redu?


Poleciałeś grubo z pytaniami


Biorąc pod uwagę, że jest to jego pierwsza redukcja, wypadałoby postawić sobie jakiś realistyczny cel. Biorąc pod uwagę wagę, wzrost i obecną podaż kalorii dojście do niskiego BF trochę zajmie, i żeby fajnie to szło niewykluczone, że musiałby to zrobić etapami, wliczając w to jakiś diet break, żeby nie skończyć na '1500 kcal' i w dodatku bez pola manewru. W przeszłości sam robiłem redu na wariata i potem miałem problem z odbudową metabolizmu.
A odnośnie 'celu redukcji", mam na myśli efekt końcowy, który go zadowoli. Dla jednego będzie to 8% BF, mocne docięcie a dla innego zejście do 14-15% BF, żeby tylko dobrze wyglądać, każdy ma inaczej dlatego też pytam :) Trzeba myśleć w dalszej perspektywie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Teraz ma to sens, wcześniej nie miało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Cel to mniej wiecej 12%bfa. Zacząłem drastycznie z tą redukcją. Wiedziałem, że to błąd, ale jak wyliczyłem sobie przed redukcją na kalkulatorze ile mam jeść no to ze zdrowego żarcia musiałbym się po prostu opychać. Przesyłam zdjęcia













Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowe odżywianie w pracy

Wiecej