SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ściskacze jak ćwiczyć

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 73802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez W Z O R EK z działu Aktualności - Sporty Siłowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
witam. Zakupiłem 3ściskacze heavy grip o oporze 70, 90 i 115kg.
70 zamkne 25x
90 zamkne 5x
115 zamkne 1x
jak najlepiej niby ćwiczyć aby wyrobić silny uścisk i ile dni w tyg. Ma mi to pomuc również w utrzymaniu ciężaru podczas martwego ciągu. Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj



Trening ze ściskaczami może być bardzo efektywny a jeśli trenujemy na siłowni to będzie stanowił dobre uzupełnienie samego treningu siłowego. Od razu warto wspomnieć iż warto zakupić ściskacze regulowane, dzięki którym będziemy mieli możliwość progresowania. Wówczas ów ćwiczenia mają sens.
Jakie zalety płyną z treningu, w którym używamy tych akcesoriów ?


1.Poprawiamy dzięki nim siłę chwytu, dzięki czemu możemy utrzymać w dłoniach większe ciężary. Osoby wykonujące ćwiczenia takie jak martwy ciąg czy wiosłowanie ze sztangą/sztangielką na pewno wiedzą, iż słaby uchwyt w dużym stopniu ogranicza nasze postępy.

2.Możemy dzięki nim w pewnym stopniu poprawić mięśnie przedramion, które biorą czynny udział podczas tego ruchu. Traktujmy je wtedy jako uzupełnienie treningu bicepsów i przedramion.


Jeśli trenujemy na siłowni to polecam wykonywać ćwiczenia z użyciem ściskaczy na koniec treningu siłowego, najlepiej po treningu bicepsów czy mięśni grzbietu. Myślę, iż 2-3 sesje w tygodniu w zupełności wystarczą, bo mięśnie muszą mieć też czas na regenerację. Przedramiona najlepiej trenować w zakresach powyżej 10-12 powtórzeń.


Pozdrawiam


1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 166
witam ja kiedys sie uparlem i jechalem sciskaczem 6 miesiecy codziennie po 30 minut efekt byl taki ze przybylo mi 2cm w przedramieniu a uscisk mialem jak imadlo mysle ze sciskacze to super sprawa zawsze mozna znalezc na nie czas nawet ogladajac tv wieczorem mozna pocwiczyc a silny uscisk w sporcie jest wazny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dziwne masz proporcje tego wszystkiego, ja 115 ścisnąłem dopiero jak 90 scisnąłem 15 razy! A ty jak 5, dziwne Lewą ściskam 7 razy 90 kg i za c.h.u.j.a nie scisne 115 A prawą ścisne 8 razy( a 90kg 30 razy)


Ja ćwiczę w ten sposób, że co drugi dzień robię 6 serii, pierwsza rozgrzewkowa, a kolejne na maksa. Przerwy około 3 minut, i często robiłem 2 ostanie serie w inny sposób, to znaczy ściskałem i próbowałem wytrzymać w uścisku jak najdłużej, wychodzi około 45 sekund.

W moim wypadku wygląda to tak (na prawą rękę),

90*5 (rozgrzewka)
115*8 (na maksa)
115*5 (na maksa)
115*4 (na maksa)
90*1*45 sekund
90*1*40 sekund

Na Twoim miejscu robiłbym podobnie, tylko że 115 tylko na pierwszą serie, a potem 90.

I naprawdę polecam ostatnie serie ( wytrzymywanie w uścisku) bo jak zacząlem je robić to od razu mi skoczyła siła w 115 (mimo że robiłem je na 90)

Mam nadzieję że zrozumiałeś coś z moich wypocin

Pozdro
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
kolejne ćwiczenie nad którym nie ma się co zastanawiać i wystarczy robić- "smarowanie gwintów"-rób serie po 5p,kiedy tylko masz na to czas,cały dzień,cały tydzień,cały rok ;]

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
smarowanie gwintów?
Może i dziwne proporcje ale z klata mam na odwrót. Z kumplem robiliśmy klate i różnica była taka, że ja kończyłem 80kg 11x a kumpel 80kg 12x. Za to mój max to były 93kg a jego 107kg. To jest dopiero dobijające.
Dzięki za wskazówki, też chce uścisk jak imadło;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
jedno mnie ciekawi. wierzycie w to, że te ściskacze heavy grip mają naprawde opór jak podaje producent 70kg 90kg 115kg itd? Może to mało znaczące bo mają one dawać siłe ale to zawsze jakiś wyznacznik siły.
Ile macie w wyprostowanym przedramieniu? Ja jedynie 32cm a w bicu 40.5cm chyba marnie z moim przedramieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3792
Osobiscie cwicze do wyczerpania miesniowego:) Efekty widze i czuje^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3472
Schadow89 ja sprawdziłem na własnej skórze że te dane które są zamieszczone przez producenta są zawyżone dwukrotnie. Otóż kupiłem ściskacz 50kg myślę że jak 50 kg to 50 kg czyli powinno być dwa razy ciężej niż te ze sklepów sportowych bo one mają 25kg. wcześniej ćwiczyłem sobie takim właśnie 25kg ale miałem tez taki 20 kg wiec jak przybyło siły sklepiłem taśmą izolacyjną oba xD ściskacze wyszło niby 45 kg nie mogłem teko ścisnąć więc go tak męczyłem że aż miałem zakwasy na przedramieniu ściskałem go coraz więcej razy i cieszyłem się bo nikt nie mógł tego ścisnąć :D w końcu przyszedł z niecierpliwością oczekiwany POTĘŻNY ściskacz 50 kg odpakowałem ściskacz umieściłem go wygodnie w dłoni niczym zawodowiec napiąłem m się jak kogut i trach poszło!! zacisnąłem go do końca jakiż ja byłem zdenerwowany gdy okazało się że ten oto mocarny ściskacz ma opór równy ściskaczowi 25 kg ze sportowego;/
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3472
jeśli was to ciekawi to mogę opowiedzieć moją dalszą przygodę ze ściskaczami:)
wiem że trochę późno ale może ktoś zagląda jeszcze ;p

Zmieniony przez - marco118 w dniu 2011-12-12 20:12:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1087 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13949
To podziel się z nami być może do tych słabszych sie producent nie przykłada ale już w 115kg i 135kg czuc różnicę miedzy nimi i to masakra w sile. Ja mam i ten 115kg sciskam ile razy chcę ale ten 135kg to już trza mieć naprawdę nieprzecietną siłę żyby to scisnąć na upartego to raz dam radę, ale mam przerwę od treningów już 3 tydz.

Zmieniony przez - 87Brad87 w dniu 2011-12-12 22:15:07
2

***Nikt Nie mówił, że będzie Łatwo!***
*** W Treningu liczy się SYSTEMATYCZNOŚĆ!***
http://www.youtube.com/watch?v=_ieSbXFh6d4

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3472
dobrze że jest możliwość wymiany jeśli coś nie tak.Wysłałem wiadomość z pytaniem czy mogę wymienić ściskacz i na jakiej zasadzie się odbywa wymiana. Musiałem zapłacić drugi raz za przesyłkę i od razu zamówiłem 115 (250lbs) tylko że nie mogłem go ścisnąć w ogóle xD (lepsze to niż za słaby);P ściskałem go dwoma rękami potem próbowałem utrzymać jedną trochę siły przychodziło i ciągle ćwiczyłem samoróbką (45kg) już ściskałem go grubo ponad 100 razy aż mi się nie chciało liczyć. W pewnym momencie strzeliła sprężyna w jednym ze sklejonych ściskaczy. Ze zdziwienia zacząłem się śmiać jak głupi xD. Pozostało mi męczyć 115 zmęczyłem 1 powtórzenie jaki byłem z siebie dumny bo nikt nie ścisną go nawet do połowy. W nie tak długim czasie dałem rade go ścisnąć 10 razy lecz dopadł mnie wyrostek. Ten wyrostek nie był zwykłym małym zabiegiem tylko był już pęknięty. Dosłownie w ostatniej chwili mnie uratowali bo to już było groźne zapalenie bardzo mnie osłabił ten wyrostek więc o ściśnięciu ściskacza 10 razy mogłem tylko pomarzyć ale już z powrotem ściskam go 10 razy i już zamówiłem 135 i 160 bo mam zamiar ostro się za to zabrać:)

Zastanawia mnie jedna rzecz czego tak szybko przychodzi siła uścisku czyżby przez to ze dużo mięśni jest na przedramieniu?

Zmieniony przez - marco118 w dniu 2011-12-13 00:06:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie Odnośnie Ławeczki Masiv

Następny temat

Program do robienia filmikow na temat silowni.

WHEY premium