SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Świeży zawodnik CF - Testujemy ;)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
Witam was, po pewnym czasie wracam na forum, mam nadzieję że aktywnie, w związku z dużym zainteresowaniem CF trafiłem do tego działu, kiedyś będąc młodszy i nieświadom pewnych rzeczy, spotkałem się z tym na treningu sztuk walki, może w lekko okrojonej wersji, ale wtedy pamiętam, przez 15 minut zasuwaliśmy w takim obwodzie: Pompki, brzuszki, Burpees i na koniec walka z cieniem. Było to trochę monotonne bo Trener nie urozmaicał tego treningu pod względem ćwiczeń, wyłącznie pod względem intensywności, ale efekt był nieziemski, akurat byłem mocno zatłuszczony, także po pierwszym obwodzie był już problem ze wszystkim, ale z czasem była moc we wszystkim, i dlatego postanowiłem wrócić do tego typu aktywności.

Staż związany z siłownią: Przed przerwą około 3 lata (muszę odświeżyć niektóre techniki, ale myślę że będzie ok)
Staż związany z bieganiem/wytrzymałością: Tutaj nie ma problem, akurat pod tym względem jestem praktycznie zawsze dobrze przygotowany, przez okres ostatnim 4 miesięcy trochę biegałem głównie na krótkich odcinkach + Interwały, mnie więcej tak:

Poniedziałek: Bieg Ciągły - 5km (Tętno: 145-150)
Wtorek: Interwał - 20 minut (15 sec sprint, 45 sec 120-130)
Środa: Wolne
Czwartek:Bieg ciągły - 5km (Tętno: 145-150)
Piątek: Interwał - 20 minut (15 sec sprint, 45 sec 120-130)


Każdy trening zajmuje mniej więcej około 25 minut

Co do obecnego Treningu, chciałbym zostawić po 1 serii Ciągłego biegu oraz 1 Interwału (w miarę możliwości) i wpleść 2-3 treningi CF, z czego zostanie 2 wolne dni na restytucję.

Rozpiska z rana, bo już nie zdążę ;)


Pozdro

;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak będziesz rozwijał trening interwałowy? Będziesz zwiększał czas sprintów? Warto byłoby dokładać po 5 sek raz na tydzień. Jak zrobisz 10 interwałów 30/30 to spróbuj IBUR.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Kierowanie się tętnem to błąd, a bieg 5 km to o wiele za mało aby cokolwiek osiągnąć. Minimum powinieneś robić 6-8 km na sesję! Interwały - również nie ma wielkiego sensu robić tyle 15/45 na sesję. Spróbuj 15/30 x 5-10 LUB 2-3 x 1 km w tempie I (to zastępuje 20 interwałów 15/15) - względnie 6-8 x 400 w tempie I/R.

Jeśli chodzi o IBUR to stoi niżej, jest łatwiejszy.

30/30 - to odległa przyszłość.

Najważniejsze: CZAS MAX. NA 1 KM oraz na 3 km?

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-08-12 16:27:34

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
Kierowanie tętnem nie jest błędem przygotowuję Piłkarzy do sezonu i wiem że bez tego ani rusz niestety, co nie znaczy że bieganie bez pomiaru tętna jest złe, bo powoli jestem na etapie w którym wiem jakie mam tętno nie patrząc na zegarek, tylko na to trzeba trochę czasu żeby wyczuć z powrotem organizm, na początku zbyt duże skoki są.

Co do biegu 5km, miałem długą przerwę, i dlatego adaptowałem się do wysiłku poprzez właśnie taki odcinek bo nie jest za krótki a zarazem nie za długi, rozpoczynałem spokojnie tempem powiedzmy w okolicach 5 min/km obecnie już 4,30-4,00 min/km

Co do tego treningu Interwałowego, już jest trochę zmieniony gdyż na nim obecnie pracowałem przez okres 2 tygodni, stopniowo zostanie zwiększona czas sprintów względem wypoczynku, pierwsza zmiana 20sec sprint/40sec Rest



Co do planu Treningowego: (tutaj proszę o uwagi)


W głowę wchodzi mi Total Body Workout żeby zaadaptować się z treningiem siłowym + 1 CF, może idę złym tokiem ale wydaję mi się że może to być korzystne, tym bardziej na odświeżenie techniki trudniejszych ćwiczeń.

Trening A (TBF)

A.Wiosłowanie Sztangą
B.Drążek szeroki nachwyt
C.Wyciskanie Ławka Prosta
D.Przysiady ze sztangą z Przodu
E.Wykroki ze Sztangą
F.Push Press

+Izolacyjne

Trening B (TBF)
A.Martwy Ciąg
B.Podciąganie sztangielki w opadzie tułowia
C.Wyciskanie Hantlami Ławka skos w dół
D.Wyciskanie Sztangielek w górę
E.Przysiady ze sztangą z tyłu
F.Wypychanie Suwnicy skośnej

Trening C (CF)

Chelsea - wydaję mi się że jest najlepszy do wstępnej adaptacji z CF, może się mylę dlatego proszę o uwagi co do treningu. Chciałbym co 2-3 tygodnie zmieniać WOD-a.

Trening D (IBUR - całkiem rozsądny pomysł Morales :) )

Trening E (Bieg ciągły - od przyszłego tygodnia przechodzę na odcinek 8,9,10 km)


Rozpiska tygodniowa/miesięczna:

1 Tydzień
Poniedziałek: A - 2 serie - 12x
Wtorek: E -
Środa: B - 2 serie - 12x
Czwartek:Wolne
Piątek:D
Sobota:C
Niedziela:Wolne


2 Tydzień
Poniedziałek: A - 3 serie - 8x
Wtorek: E -
Środa: B - 2 serie - 3 serie - 8x
Czwartek:Wolne
Piątek:D
Sobota:C
Niedziela:Wolne


3 Tydzień
Poniedziałek: A - 4 serie - 4x
Wtorek: E -
Środa: B - 2 serie - 4 serie - 4x
Czwartek:Wolne
Piątek:D
Sobota:C
Niedziela:Wolne


Oczywiście rozważam wprowadzenie 3 jednostki TBF (na podstawie ciągłości Treningu A i B) w Plan tygodniowy, by pracować tylko z jednym dniem wolnym, dlatego proszę o uwagi ewentualne zmiany.

4,5,6 Tydzień - j.w



Zmieniony przez - LordTorez8 w dniu 2012-08-13 12:52:03

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Z treningiem siłowym przekombinowane, zła kolejność partii (powinno być największe => najmniejsze).

Co do tętna - niestety, dla większości osób nie spełni ono swojej roli. Ważny jest próg mleczanowy + tętno + VO2 max. Osobno samo tętno nic nie znaczy. Są goście w wieku 50 lat co biegną maraton na 190 uderzeniach. Co im powiesz? Że powinni biec na 140 uderzeń? Bez jaj. Albo są ludzie co mają max = 140 w wieku 25 lat i co im powiesz, że mają jechać na 170 uderzeń?

Z bieganiem dodawaj po 500-800 m na sesję, nie od razu 3 km więcej.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-08-13 19:35:55

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
No to wystarczy Nogi upnąć w górę i już powinno być ok, czy coś jeszcze nie tak ?

No wiadomym że nie na samym tętnie się bazuje ale jest to ważny wyznacznik jest znasz próg i VO2max, temat ten możemy pominąć, wróćmy do Trening Siłowego bo tutaj raczej bardziej potrzebuje pomocy :)


Zmieniony przez - LordTorez8 w dniu 2012-08-13 19:50:15

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Masz całą masę dobrych rozpisek treningu siłowego, po co kombinacje?

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7625 

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
No ale co złego jest w tym treningu ?

Niektóre z podanych przez Ciebie mają podobną kolejność partii mm. po kolei, ja nie lubię iść na łatwiznę, co za problem skrobnąć od kogoś Plan i na nim pracować, jak np. mnie bardziej z motywuje co to sam wymyślę, no taki już jestem ;)

Co nie znaczy że nie cenię twojej pracy ;)

Zmieniony przez - LordTorez8 w dniu 2012-08-13 19:56:55

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Trening A (TBF)

F.Push Press
D.Przysiady ze sztangą z Przodu
B.Drążek szeroki nachwyt
E.Wykroki ze Sztangą
A.Wiosłowanie Sztangą
C.Wyciskanie Ławka Prosta

+Izolacyjne

Trening B (TBF)
E.Przysiady ze sztangą z tyłu
A.Martwy Ciąg na prostych
B.Podciąganie sztangielki w opadzie tułowia
C.Wyciskanie Hantlami Ławka skos w dół
D.Wyciskanie Sztangielek w górę
F.Wypychanie Suwnicy skośnej

Ale dużo lepiej:

THRUSTERS
WYKROKI
DRĄŻEK
PORĘCZE
IZOLACJA

PRZYSIAD TYLNY
MARTWY NA PROSTYCH
WIOSŁO JEDNORĄCZ
WYCISK SZTANGIELKAMI NA SKOSIE
IZOLACJA

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
Ok w takim wypadku wyzwanie przyjęte :)

Zmieniony przez - LordTorez8 w dniu 2012-08-13 20:31:39

;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na zewnątrz

Następny temat

DZIENNIK PODEJŚCIE NUMER 2

WHEY premium