SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łzy,ból,upokorzenie=Trądzik - czyli moja walka z trądzikiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 452
Tekst ten kieruje głownie do osób borykających się z trądzikiem oraz do tych ,którzy go nie mają i twierdzą, że osoby mające trądzik nie przestrzegają higieny osobistej dlatego mają to paskudztwo na twarzy.

Tak więc z trądzikiem borykam się już jakieś 4,5 lat i mam troche doświadczenia , byłem u 7-8 dermatologów. Miałem to szczęście, że natrafiłem na dermatologa
znającego się na fachu i na dodatek bezpłatnego, który pomógł mi wyjść z tej choroby.
Wszystko zaczęło sie, gdzy miałem 14 lat miałem pierwszy mały trądzik, ale
jak zapewne karzdy od razu pozbywałem sie pasożyta wyciskając go.Po czasie zacząłem używać nic nie wartych i nie działających na mnie toników i żeli do mycia twarzy i tak było przez rok.Po roku poszedłem do deramologa(pierwszego), ale nic mi nie pomógł.Dlatego postanowiłem go zmienic i dotarłem do przychodni w której odkryłem (dziwnie to brzmi hehe)panią doktor która mi bardzo pomogła.Uczęszczałem tam takrze z darmo na zabiegi kriomasażu na twarz ciekłym azotem troche to pomagało, ale tylko na początku.Po 1,4 roku praktycznie zszedł mi z twarzy trądzik lecz pozostały po nim zaczerwienienia, ale się tym nie martwiłem i wreszcie pomyślałem, że sie to w końcu skończyło.Był to wielki błąd trądik odnowił się tak szybko i w taki sposób, że sie załamałem, dosłownie z dnia na dzień
moja twarz stawała się okropna nie miałem juz sił na to wszystko.W nocy kładąc się spać, nie mogłem spać bo miałem ropne zmiany na policzkach tak duże, że nie mogłem się na nich położyć.Był to straszliwy ból, rano się budziłem i widziałem na poduszce ślady krwii i ropy z krost(strasznie brzmi ale taka prawda nie będe nikogo oszukiwać). Przypomniały mi się początki mojej walki która mnie już wakańczała psychicznie i fizycznie.Dobrze, że nawrót nastąpił przed samymi wakacjami i miałem troche czasu na na pozbycie się tego do początku roku szkolnego.Praktycznie przez całe wakacje nie wychodziłem z domu bojąc sie reakcji innych, z którą i tak się spotykałem wychodząc do dermatologa.Ludzie się na mnie gapili jakby to była moja wina, a sąsiedzi mowili żebym poszedł z tym do dermatologa , a ja co miałem odpowiadać, że chodze już od dwóch lat( by mnie wyśmiali).Na początku roku szkolnego nie było lepiej koledzymi tez wypominali mi, weś z tym coś zrób idz do lekarza, ale przecież ja cały czas walczyłem z tym, nie siedziałem przecież z założonymi rękoma.Dostałem antybiotyki, ale nie zadziałały na mnie, kupe maści tych robionych w aptece i tych gotowych i oczywiście jakieś witaminki.I tak przez jakiś rok sie menczyłem i inni ze mną.Po pewnym czasie moja lekarka zaleciła mi zrobienie wymazu(darmowo, prawda, że dziwne)z trądziku żeby ustalić jaka to bakteria wywołuje.Okazało się, że to przykra odmiana, a tak właściwie to gronkowiec koagulazo ujemny.No cuż nie zbyt ciekawa sprawa, ale nie poddawałem się. Dostałem kolejny antybiotyk, który jak by nie podziałał to bym sie kompletnie załamał i wylądował w psychiatryku albo jeszcze gożej, bo następny kosztował by 270 zł za miesiąc
.Ale jakimś cudem podziałał(myślałem, że zwariuje ze szcześcia).Do zaniku krost przyczyniło się także to że zmieniłem sposób ocyszczania twarzy i jeje pielęgnacji.Przedstawie go od rana do wiedzora.Więc tak rano wlwewałem sobie przegotowaną wodę do zlewu(żadna woda kranu nie wchodziła w grę)używałem emulsji cetaphil(40 zeta ,ale tylko to mi pomagało)do mycia twarzy,wycierałem twarz papierowymi ręcznikami na dzien różne kremy(wymienie wszystkie na końcu), i od czasu do czasu parówka z dodatkiem jakichś żiół np.rumianek czy septosan.I tak to już trwa do dzisiaj.teraz mam 18 latek i jestem szczęśliwy, że wygrałem z trądzikiem w prawdzie pojawiąją mi się od czasu do czasu krostki, ale nie na długo i bez porównania do tamtych.Wypisze teraz to wszystko so używałem i to co na mnie poskutkowało:-antybityki:tertalysal,curam
i jeszce inny ale nie pamiętam.Maści i płynyavercin,benzacne,zineryt,aknemycin plus,aknemycin w kremie,hascoderm,żel szałwiowy,akneroxid,mupirox,atoderm,metronidazol,tormentiol,isotrexin,clindacne,
spirytus do przemywania,naści robione z wapniem czyz cynkiem,lacidofil i chyba to wszysyko.Na mnie zdziałał żel do mycia cetaphil,antybiotyk curam i maść akneroxid.I byłoby to na tyle.Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie.
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Ufff dobrze ze ja nie mialam nigdy takich problemow wspolczuje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
co z bliznami ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
"osoby mające trądzik nie przestrzegają higieny osobistej dlatego mają to paskudztwo na twarzy"

osoby mające trądzik powinne z należytą uwagą przestrzegać higieny
nie chodzi że jej nie mają itp choc w niektórych przypadkach trądzik jest wynikiem jej braku
w innych : zaburzenia metaboliczne , zab równowaga hormonalna , bakterie , skłonności , rodzaj wykonywanej pracy itp
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 452
Killer87 blizny oczywiście pozostawały, ale na szczęscie nie duże(dzięki Bogu).Pozostały one tylko na policzkach i na skroniach wraz z przebarwieniami.Mam do wszystkich ogromną prośbe poradzcie mi co mam na to używać, znam: cepan,perłe inków i avente.Coś takiego co jest najlepsze albo może jakkieś zabiegi.Powiem osobiście że moja dermatolog zaproponowała mi yellow peel za 400zł, ale to z jakimś mocniejszym steżeniem.

Boofi to zdanie co przytoczyłeś jest wyjęte z kontekstu i ma zupełnie inne znaczenie.Chodziło mi gównie o to, że ludzie nie mający trądziku nie wiedzą skąd on sie bierze. Podejrzewają osoby go mający, że się nie myją lub nie używają jakichś badziewnych toników i żeli, stąd on sie bierze,a to jest kompletna bzdura.

Może to dla innych nie odkrycie, ale w moim przypadku zauważyłem, że stres ma duży udział w powstawaniu trądziku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
u mnie to niestety genetyka jest i niewiele tu mozna poradzic. o blizny pytalem bo jest taki jeden koles w szkole co ma cere gorsza niz ja (rzadko sie to zdarza) naprawde paskudnie to wyglada. to chyba jakas odmiana tradziku - rozowaty czy jakis inny. nawet jak sie z tego wyleczy to bedzie mial straszne blizny.
skoro nie masz tak duzo blizn to ok, bo teraz one sa moim glownym utrapieniem (i pojedyncze ropne krosty). poki co nie moge zrobic sobie np. peelingu chemicznego bo a duzo mam tych malych ropnych. ja bym tobie radzil zebys sobie taki zabieg przeprowadzil. zapytaj sie tez swojego dermatologa o Glyco A - to tez jest na blizny. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
witam
co do wyrwanego zdania
chciałem tylko wyprostować , gdyż mogło być mylnie rozumiane !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
laser i dermabrazja zaltwia sprawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 452
Hehe shelong jak sie ma kase oczywiście, a ty czytałem w którymś poście, że masz to za darmo.Może wiesz ile to może kosztować??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nom dzis byalem na zabiegu bo mam brzydkie ramiona efekty sa masakra wysmienite naprawde dolowalem sie ze na plaze nie wyjde a tu poprawa z zabiegu na zabieg weisz zrob tak niektopre prywatne kliniki maja podpisana mowe z kasa chorych ale o tym nikt nie wie wiec musisz isc do dermatologa na rejonie i spytac czy nie ma podpisnaeej umowy zabieg jeden na buzke u mnie w lodzi cos kolo 300zl potrzebne 3 4 zabiegi zalenie od zmian plus pomiedzy zabiegami zluszczanie effaclarami isotrex diferin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 452
shelong może mi takie coś zafundujesz ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poziom tescia

Następny temat

"zespół strzelającego biodra"

WHEY premium