SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łydka tzw. długa i redukcja ;))

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Witam.
Jak większość tutaj, mam problem. Chciałabym schudnąć, mimo że moja waga jest dobra. Niestety jestem nieproporcjonalna. Tzn. tułów mam malutki, a nogi są masywne. Ale co do tułowia, to mam wystający brzuszek. Udało mi się trochę tłuszczu spalić na wysokości przepony, ale na wys. pępka już nie.

Jeśli chodzi o nogi, to uda są masywne, ale wiem, jak z nimi mam postąpić. Łydki są najgorsze. Wyczytałam, że mam tzw. łydkę długą, czyli ten mięsień kończy się prawie przy kostce i ćwicząc go, jeszcze bardziej się powiększy, to państwo chyba wiecie, a mi zależy na odchudzeni tej partii. Obwód w mojej łydce to 35cm, nie wygląda to na dużo, ale mam krótkie kości i taka wielkość brzydko wygląda. Nie znam ćwiczeń na odchudzenie łydek oprócz wznoszenia i rozciągania.

Chciałam Was poprosić o poradę. Co mam robić, żeby spalić tłuszcz z tych okropnych nóg i brzucha? Uprawiam sport, ale potem "uzupełniam" się kaloriami, nie potrafię opanować swojego apetytu (mama tak dobrze gotuje, hehe ;P)...

W tej ankiecie napisałam, że stosowałam dietę 1000kcal, układałam ją wraz z koleżanką (ta ma bzika na pkt dietetyki i fitnessu, to mi pomogła) i chciałam zapytać, czy dalej mam stosować tę dietę, czy tę warzywną, ona jest z internetu, i to na ok. 700kcal.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Dozgonna wdzięczność ;))

Płeć: Kobieta

Wiek: 16 lat

Waga: 52 kg

Wzrost: 159 cm

Obwód klatki: W biuście 80cm, a pod 70.

Obwód ramienia: 22 cm

Obwód talii: 68 cm

Obwód uda: 47 cm

Obwód łydki: 35 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: Na takiej wadze specjalnej wyszło 30%, nie wiem, czy naprawdę tyle mam.

Aktywność w ciągu dnia: Od września szkoła i mnóstwo nauki, obowiązki domowe.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Raz w tygodniu 1h jazdy konno, czasami 2 razy po 1h. Spacery mniej więcej co dwa dni po ok. 4km. W szkole wiadomo, 45 min w-f 3 razy w tygodniu.

Odżywianie: Jem dużo więcej niż mój 24-letni brat (pracuje siłowo), podjadam często i chwilę przed snem. Lubię warzywa, białe mięso i spaghetti, czekoladę i ciasteczka, czasami skuszę się na podwójne frytki z cheeseburgerem. Nie jadam chipsów i innych takich, oprócz f-foodów, które wymieniłam. Nie piję coli i innych gazowanych napoi i alkoholu.

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: Nie mam alergii na leki, ale na pyłki traw i drzew. Po dużej ilości zjedzonych pomidorów w ciągu dnia wychodzi mi dużo krostek na twarzy.

Stan zdrowia: Stłuczone kolano w czerwcu, bolące do teraz (gdy długo biegam lub stanę na tej nodze, żeby np. wejść gdzieś). Ale ogólnie stan zdr. jest dobry.

Preferowane formy aktywności fizycznej: Jak już wcześniej wspomniałam, to jazda konno raz w tygodniu po 1h. Myślę, że 3 treningi w ciągu tyg., po 1,5 h mi wystarczą. Mam dużo nauki, więc nie mogę więcej ćwiczyć niż się uczyć. Dodatkowo moge codziennie spacerować po 4 km.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Żel wyszczuplający, niestety nieregularnie.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jeśli będą bezpieczne, to tak.

Stosowane wcześniej diety: Dieta 1000kcal przestrzegana przez 2 dni oraz d. warzywna (ze wzgl. na brzydki stan cery) także 2 dni.

Zmieniony przez - Wolta w dniu 2009-08-16 22:49:18

Zmieniony przez - Wolta w dniu 2009-08-16 22:50:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 299
nie da sie spalic tluszczu miejscowo, poza tym to co piszesz to kompletna zenada, radzilbym przeczytac posty podwieszone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Głodówki o których piszesz czyli 1000kcal i ... o zgrozo 700kcal to tragedia. Młody rozwijający się organizm będzie się bronił i osłabi co może, byle utrzymać podstawowe funkcje życiowe. Będziesz miała problemy z hormonami, dorobisz się w wieku 40 lat osteoporozy, bo kości osłabną od niedoboru wapnia. W wieku 30 lat wypadną Ci zęby, a włosy będziesz wyciągać garściami. Cerę będziesz miała bardzo brzydką i już za parę lat stosowania takich głodówek będziesz wyglądała jak straszydło. A łydka jak była tak będzie, bo jej nie zmniejszysz. Możesz to zrobić tylko operacyjnie.
To są właśnie efekty stosowania takich diet. I dla kogo chcesz się tak skatować?

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-08-16 22:56:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Napisałam przecież, że po 1000kcal jadłam przez 2 dni, góra 3, bo jestem łakoma, a podobnych postów nie znalazłam, tzn. było, że 15-16latek chce trochę schudnąć, ale o łydce długiej nigdzie nic nie znalazłam. Dziękuję, Moralesie, że napisałeś, co może się ze mną stać. Naprawdę, nie zdawałam sobie z tego sprawy, bo jestem zaślepiona i zakompleksiona. Ale chyba mogę dbać o kondycję biegając, czy uprawiając sporty, tak? Dietę już sobie daruję... Poczekam do 30-stki ;P. Mam się odżywiać tak jak wcześniej, prawda? Jak już wspomniałam, te diety stosowałam po 2-3 dni, dalej już się opychałam jak szalona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedzenie które opisujesz, czyli niejedzenie przeplatane z napadami głodu to bulimia. U Ciebie jeszcze nie rozwinięta, ale to choroba o podłożu psychicznym, nie pielęgnuj jej tylko jedz normalnie. A normalnie to znaczy zdrowo.
Czyli jedz chude mięsa, ryby (i chude i tłuste), jaja, kasze, brązowy ryż, razowe makarony, orzechy, oleje roślinne (lniany, rzepakowy, z oliwek) oraz górę warzyw.
Nie wolno Ci ograniczać kalorii, jedz tyle by się najeść w każdym posiłku, ale też się nie obżeraj. Wyeliminuj wszelkiego rodzaju złe kalorie, słodzone gazowane napoje, fast foody (koniecznie frytki), słodycze.
Ćwiczenia typu bieganie, gry zespołowe, pływanie są jak najbardziej wskazane. Dbaj o formę, a będziesz ładnie wyglądać.
BTW, małe i płaskie łydki wyglądają fatalnie, wierz mi

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-08-16 23:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Dziękuje za odp, he he. Fakt, te patykowate łydki nie są ładne. A co do tych napadów głodu, to ich nie mam. Rano tylko, ale to normalne, prawda? Jem posiłki mniej więcej regularnie (ale podjadam pomiędzy), nie jestem głodna w ciągu dnia, ale jeśli jem posiłek, to po prostu jem go dużo, bo mi bardzo smakuje. Tak to wygląda. Nie wiem, co jeszcze opisać...
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Aha. Mogę stosować te "10 wskazówek żywieniowych"?

Zmieniony przez - Wolta w dniu 2009-08-16 23:40:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście. 10 wskazówek jest jak najbardziej OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Wolta: posluchaj tego co mowi Morales_37.
Z twoimi dietami sobie mocno zaszkodzisz. Dobrze ze stosowalas je krotko.
Rozmawialem dzisiaj z dziewczyna, ktora przeprowadzala rozne diety i powiem ci ze wygladala strasznie, mimo 26 lat wygladala o kilkanascie lat starzej, zniszczone wlosy, cera i ma mase problemow zdrowotnych...

Podepnij swoje zdjecie pod profil, to ocenimy i doradzimy Ci nad czym i jak trzeba popracowac.


Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-08-17 07:58:23

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tluszczowej

Następny temat

Do oceny ;)

Wiecej