SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Łydka naciagniecie czy naderwanie ?

Wysłana -
Witam . Mam problem z łydka dzisiaj rano w śmieszny sposób czy nawet kretyńsko uszkodziłem sobie łydke podczas wstawania z łóżka . Po przebudzeniu leciutko sie rozciagałem taki mam nawyk i chwile później poczyłem ostry ból w lewej łydce (zbyt wysoko stope podniosłem do góry ) . Teraz ruch sprawia mi duża trudność i czuje lekki ból , kiedy siedze to nie czuje nic . I pytanie czy to jest naciagniecie czy naderwanie.Ile trwa regeneracja ? Nie stać mnie na prywatnego lekarza a treningów też nie chce odpuszczać, przynajmiej chcialbym robić górna partie bez obciazania dolnych kończyn . Moge trenować czy siedzieć na dupie ?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
W siadzie nie jest ona aktywna stąd brak bólu , w zależności od uszkodzenia do kilku tygodni. Samą górę możesz robić nie ma przeciwskazań oczywiście nie tych co ją mocno angażują i wprowadzają napięcie np martwy ciąg sama funkcję jednak jak najbardziej zachować.
Wysłana -
czyli martwy , przysiady , bieganie czy skoki odpadaja ?
Wysłana -
Tak bo w tych ćwiczeniach łydka się naciąga.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-04-04 13:15:21
Wysłana -
Tak wszędzie tam gdzie jest jej większa aktywność , po ok. 2 tyg powinno być ok natomiast nie rezygnuj całkowicie z jej aktywności bo ona również jest potrzebna, oraz dobrze byłoby się wybrać na wizytę do fizjoterapeuty / osteopaty.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź