SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łyżeczka np.mąki ile to gram ???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 73847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 638
Witam, mam troche dziwne pytanie ,ale ono strasznie mnie męczy.
Mam w domu odżywke i pisze na niej 20g-40g mieszać z ...
Ile to jest te 20-40 gramów ? Odzywka przypomina bardzo mąke więc prosze mowic o mące ... I najlepiej jakby ktos mi napisał ile mam zapełnić szklanki 200ml ,aby uzyskać 30gramow, ile to malych łyzeczek.
Z góry dzięki za zrozumienie i odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Osoby niedoświadczone często mają dość dziwne pytania i wątpliwości, które wcale nie wymagają wiedzy specjalistycznej z dziedziny odżywiania, czy suplementacji, a proste życiowe prawa fizyki. Po pierwsze łyżki są różnej wielkości, więc nie wiemy, jaką akurat Ty masz w domu. Po drugie, warto wiedzieć o tym, że masa każdego z produktów uzależniona jest od jego gęstości. Dlatego też inna ilość wody zmieści się na łyżeczce niż tytanu, czy pierza.

Nikt niestety nie jest w stanie określić na oko, ile danej substancji zmieści się na nieokreślonej łyżeczce. Wystarczy chwilę się nad tym zastanowić, żeby dojść do tego prostego wniosku.

Jeżeli chcesz wiedzieć, ile danej substancji mieści się na łyżeczce, czy w dowolnym innym miejscu, wystarczy zakup elektronicznej wagi kuchennej. 20 zł to niewielki wydatek, a zdecydowanie pomoże Ci to w takich sytuacjach. Odmierzanie odżywki białkowej, mięsa, płatków owsianych, czy każdej innej substancji nie będzie już problemem, a łyżeczkę będziesz mógł przeznaczyć do mieszania herbaty, a nie zastanawiania się nad jej pojemnością.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
plaskja łyzka stolowa płaska - ok 7 g odzywki
od herbaty z lekka goorką - 5 g.

ja bym sypał- 5-6 łyzek plaskich stolowych

Zmieniony przez - f***master w dniu 2004-09-27 16:02:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 362 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1647
20g to dla mnie 3 czubate lyzeczki od herbaty :D

cwicz cwicz a bedziesz wielki :)

moja silownia
http://www.sfd.pl/temat167019/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 638
Czyli mniej wiecej to samo ... Dzięki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 862
Każda substancja ma innę masę właściwą.
trudno ocenić czy łyżeczka mąki waży tyle samo co łyżeczka odżywki :)
Stosuj w przybliżeniu, kilka gram w tą czy w tamtą - nie ma znaczenia.

Pablo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
5 gram lyzeczka od herbaty a 15 gram zwykla

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
Odzywka prawie na pewno nie wazy tyle co maka bo ma mniejsza gestosc - np carbo jak tylko otworzysz sloik i sa jakies lekki zawirowania powietrza to ci po prostu wyfruwa powoli a jezeli chodzi o dawkowanie to na odzywce powinno byc napisane ile to lyzek jakich albo powinni dorucic jakas miarke ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 638
Według mnie mniej wiecej tyle samo. Problem w sumie narazie mi zanikl, bo juz sie skonczyla przed wczoraj czyli po 6 dniach hehe, ale to bylo tylko pol kilo jakiegos taniego gainera :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
są do kupienia takie fajne, tanie miarki (hurt 2.50, detal 5 zł).
"łyżeczka" to pojęcie względne (musielibyście widzieć, jakie "łyżeczki" mam w pracy...isnte wazówki. heheh)

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2004-10-07 10:56:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 109 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 638
Ale to sa takie tanie gainerki ... cwicze dopiero miesiac i pól wiec nie zabieram sie za nic mocniejszego ...
Kupilem jedna puszke ,ale 0,5 kg poszlo w tydzien nie caly ... Teraz znowu kupuje druga ... Nie wiem czy to nie sa pieniadze rzucone w bloto, bede to zarł chocby dla satysfakcji ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 862
Seen! Nie wiem co masz na myśli pisząc: "coś mocniejszego" , ale po póltora-miesięcznym stażu daruj sobie odżywki jakiekolwiek. Jak sam zauważyłeś to są wyrzucone pieniądze. Za tą kasę kup lepiej nabiału i miesa, zainwestuj w witaminki.
aha nie sądzę żebyś kupował "taniego" gainera po prostu kupujesz małe opakowania dlatego Ci się wydaje, że jest tanio.
Ps
pozdrawiam ziomka z Zabrza

Pablo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co można zrobić mając 35 lat?

Następny temat

pas

WHEY premium