SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łokieć

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4101
Moj kumpel prosil mnie o zapytanie sie was o to :] :

Witam,
Od jakiegos czasu gdy cwicze (szczegolnie wyciskanie i cwiczenia na triceps) po jakims czasie zaczyna mnie bolec łokieć.Troche trudno opisac miejsce bólu ale jest to raczej po zewnętrznej stronie reki i bardziej w "srodku" łokcia.Co to może być i jak sobie z tym radzic ? (Ostatnio przed treningiem posmarowalem to miejsce i okolice Ben Gay'em i ból zmniejszył sie)


Narf

Główny Prosiak na region Lubelszczyzny

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Przypomnina mi sie talki dowcip... moe poniej napisze (spieszy mi sie teraz)
To nadwyrezenie miesnia (ktorego - nie pamietam - moze guru napisze ktorego.
Zmniejsz ciezary, albo na dwa tygodnie w ogole zrezygnuj z uzywania reki, zapewniam, ze odniesiesz wieksze korzysci z odpoczynku niz nadwyrezenia. Dodatkowo smaruj lokiec mascia przeciwzapalna (Olfen, Naproxen, etc)

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wygląda niezbyt dobrze. Jeśli to jest zespół łokcia tenisisty, to powalczysz z tym trochę. Smarowanie maścią rozgrzewającą przed treningiem ma sens - jest jak rozgrzewka. W tym przypadku - 2 tygodnie bez treningów, Fastum i Ibuprom 3xdziennie, po 2 tygodniach spokojne treningi z małym obciążeniem - jeśli ból wróci - idź do ortopedy, ponieważ trzeba będzie łokieć leczyć bardziej agresywnie. Przejście w stan przewlekły wróży kłopoty.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4101
ehem.. wiec tutaj dalej pytania mojego kolegi:
1. Dlaczego ibuprom jesli bol ustaje w momencie skonczenia treningu?
2. Jakie dzialanie ma fastum?


Narf

Główny Prosiak na region Lubelszczyzny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedno i drugie przeciwzapalne!!!!!!!


guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
wlasnie oplacilem abonament i to ja wlasnie jestem tym kolega :) mam takie pytanko :
-czy naprawde jest to tak powazna kontuzja (ewentualnie wyjasnienie dlaczego),
-od czego moglo dojsc do tej kontuzji ??

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytaj w nowym artykule, bo bardzo często nie czytam starych. To jest zespół przeciążeniowy stawu łokciowego, tzw. zapalenie nadkłykcia bocznego. Jest o tyle groźne, że w przypadku sportu wyczynowego uniemożliwia wyczyn z przyczyn bólowych. Leczenie wymaga dużej dyscypliny i cierpliwości. Na początek przerwa w treningach 14 dni, potem małe ciężary 2-3 tygodni, przez cały czas Fastum w żelu i Ibuprom. To powinno pomóc.
POzdrawiam.

guru
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biostymina

Następny temat

KONTUZJE

WHEY premium