SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka w domu zamiast siłowni? Proszę o poradę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Witam serdecznie!

Kończy mi się karnet na siłownię ale się ostatnio zastanawiałem czy nie warto kupić po prostu zwykłej ławeczki do domu i ćwiczyć na niej. Moim priorytetem jest brzuch, chcę mieć ładnie wyrzeźbiony 6 pack i siłownia do tego raczej nie jest bardzo potrzebna. Owszem, jest przydatna ale chyba efekty nie są adekwatne do wkładanych pieniędzy (200zł za 2 miesiące - najlepsza siłownia w mieście) jak i do czasu (3 - 4 godziny: 2 h treningu + dojazd i kąpiel).

Chodzi mi o ławkę skośną, na której mógłbym ćwiczyć wszystkie partie mięśni brzucha i nie tylko:
http://www.antareslubawa.pl/Alegro/laweczkaskosna2.jpg
Myślę, że znalazłbym jeszcze więcej ćwiczeń na inne partie.

Zalety ławki:
1. Ćwiczę częściej niż na siłowni
2. Nie tracę czasu na dojazdy itp. (a to mnie najbardziej de motywuje)
3. Takiej ławeczki nie ma u mnie na siłowni
4. Zaoszczędzenie dużej kasy


Wady Ławki/Zalety siłowni:
1. Jakby nie patrzeć profesjonalny sprzęt i dużo tego, nawet do ćwiczeń brzucha.
2. Nie wszystkie ćwiczenia na niej mogę wykonać

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam serdecznie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli chcesz sobie wyrzeźbić tylko brzuch to wystarczy drążek i ABSII.
a jak chcesz przy okazji wyćwiczyć brzucha i resztę ciała to już zależy ile masz kasy.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Drążka nie mam i nawet nie mam w domu gdzie go zamontować więc niestety odpada. Ale na dolne mięśnie brzucha mogę robić spięcia odwrotne i przyciąganie kolan do klatki ale nie w pionie tylko pod kątem 45 - 60 stopni - na tej ławce. Coś w ten deseń:



Kasy mam na razie wystarczająco ale też nie chcę przeznaczyć 400zł na siłownie do stycznia, bo jeden karnet wykorzystuję w nie więcej jak 1,5 miesiące (3 treningi na tydzień).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wedlug mnie bez sensu kupowac taka lawke skosna. Kup zwykla lawka regulowana bez zadnych udziwnien i na niej cwicz cale cialo, do brzucha wystarczy drazek i podloga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
No właśnie chcę taką kupić, na której będę mógł ćwiczyć pod kątem i w poziomie, nie taką jaka jest pokazana na tym gifie. A o drążku już pisałem - nie mam gdzie go zamontować (większość drzwi w domu jest łamana a jak nie to zabudowane meble uniemożliwiają wstawienie drążka).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale to możesz kupić ławkę ze stojakami i stojaki na maksa, na to gryf i już drążek
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Ale to już droższa sprawa i więcej miejsca zajmuje, może kiedyś. Póki co planuję do tego dokupić hantle :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

New ACT - oceńcie

Następny temat

Pompki na konkretne miejsce na klacie

Wiecej