SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka MS-L002, stojaki MS-S004, modlitewnik MS-A014, Prasa MS-A002 + gryfy

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
Tu na bieżaco bede pisał recenzje tego sprzetu + zdjecia.
Na wstepie tylko napisze ze nie dostalem paragonu.

















Zmieniony przez - Grzesiek84 w dniu 2013-05-27 22:23:48

Zmieniony przez - Grzesiek84 w dniu 2013-05-27 22:26:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 194
Jak tam sprawują ci się stojaki? wyglądają solidnie. Nie chyboczą się podczas odstawiania sztangi? Ja kupiłem wolnostojące MS-S008 a teraz żałuję że nie zamówiłem łączonych MS-S004
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
Lawka MS-L002 (zdjecia 1-7)
Tu wypisze kilka plusow i minusow ktore znalazlem w lawce:
Plusy:
+ odpowiednio ciezka,
+ stabilna,
+ wygodna tapicerka (ciekawe na jak dlugo potrzyma sama "skora"),
+ funkcjonalna przez mozliwosc dolaczenia akcesoriow,
+ ladnie wykonczona, staranne spawy, choc te tez w minusach, jako niepelne.
Minusy:
- brak kąta +30 stopni,
- niepelne spawy (m.in. zdjecie 3 - przedni profil u dolu pospawany tylko z dwoch stron, ale to akurat raczej nie robi bo na tym profilu lawka stoi, to samo tylna "noga"; zdjecie 4 - miejsce laczenia profilu pod siedziskiem z tym od wsuwania akcesoriow - pospawany z 3 stron gora i boki, ale od dolu juz nie, to samo profil nizszy oraz tylny),
- tapicerka lekko krzywo (asymetrycznie) nalozona na plyte MDF, przez co jest utrudnione proste przykrecenie calej tapicerki do ramy w lawce,

Prasa na nogi MS-A002 (zdjecie nr 1)
Prasa chodzi plynnie, niezaleznie od ciezkosci obciazenia. Jako ze prasa nie ma regulacji odleglosci gabek, to polecam dostosowanie wysokosci siedziska w lawce. z takich p****** to moge jeszcze napisac ze podczas cwiczen w koncowej fazie obciazenie przeskakuje zdolu na gore i odwrotnie halasujac. To normalna i naturalna rzecz bo wynika z praw fizyki ale halas mozna zniwelowac np zalozeniem na pret na obciazenie gumy cos na styl tych do odkladania sztangi w stojakach.
Plusy:
+ plynny ruch podczas cwiczen,
+ dosc wysoki zakres ciezaru,
Minusy
- brak regulacji odleglosci gabek,
- wieksze talerze obijaja o kolano (na pret najlepiej najpierw zalozyc talerz z mala srednica np pelne 5kg, dopiero na te 5kg 10kg lub wiecej)
Neutralne, czyli co moze byc denerwujace a nie musi
* gabki skorzane bylyby wygodniejsze,
* lawke trzeba dociazyc z tylu jesli na prasie jest ponad ok 50 kg. (nie pisze w minusach bo niektorzy nie potrzebuja takiego ciezaru a cwiczenie to powinno sie robic dokladnie i jak najwolniej wiec raczej stosnkowo malymi ciezarami),
* halas jaki wytwarzaja obijajace sie o metalowy pret talerze (podczas cwiczenia dwuglowych)

Modlitewniki MS-A014 (zdjecie nr2)
Szczerze powiem ze myslalem ze od razu odkrece ten patent z uchwytem na sztange (myslalem o zakupie osobnych stojakow) ale po sprawdzeniu jak to dziala bez wachania to zostawilem, bo spisuje sie bardzo dobrze. Sam modlitewnik solidny, duzy, wygodna podporka pod miejsce na klate. Jedyny minus jak dla mnie to brak regulacji kata nachylenia modlitewnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
karbeti
Jak tam sprawują ci się stojaki? wyglądają solidnie. Nie chyboczą się podczas odstawiania sztangi? Ja kupiłem wolnostojące MS-S008 a teraz żałuję że nie zamówiłem łączonych MS-S004


Stojaki MS-S004
Chcialem stabilne, ciezkie, szerokie stojaki i takie dostalem. Zero rozczarowania. Choc w sumie moglyby byc ze 2-3 oczka wyzsze to by sie lepiej robilo podciaganie na sztandze jako drazku :) Jesli chodzi o spawy to wszystko jest ok, z 4 stron sa spawy na laczeniach profili co widac na jednym ze zdjec. Stojaki mozna dociazyc obciazeniem, dodatkowo przy okazji trzyma sie porzadek. Sztange jesli chodzi o dlugosc do tych stojakow to polecam 213 cm.

Ostatnie zdjecia to gryfy. Jeden to dlugi 213cm MW-G213 - jak dla mnie ma jedna ale denerwujaca wade - w zlych miejscach ma radelkowanie np waskie wyciskanie na triceps chwytamy na golej sztandze, choc w sumie jesli ktos przy przysiadach kladzie sztange na goly kark to dla niego jest to plus ze nie ma tam radelkowania. Dla mnie jest to minus dlatego ze zawsze mozna sobie na kark polozyc recznik. Radelkowanie jest tez blisko ogranicznika na ciezary przez co odkladamy sztange radelkowaniem na gume stojakow - guma przez to moze sie szybciej zniszczyc, ale tez sztanga ma w tym miejscu lepsze przyczepnosc i nie ma jakiegos slizgania po gumie. Dla mnie to ze radelkowanie tam jest jest bardziej minusem. Jesli chodzi o zaciski sprezynowe to jesli chodzi o ta sztange to spisuja sie bardzo dobrze.
Ostatnia rzecz jaka kupilem byl gryf krotki mocno lamany 120 cm MW-G120LMs. Z niego jestem bardzo zadowolony, nie widze w nim zadnych minusow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
Aha, lawke jak i stojaki testowalem tylko na dywanie takze nie wiem jak sie sprawuja na rownym (panele, parkiet itd) czy nie "chodza", kolysza sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1668
napisz coś więcej o prasie, ćwiczyłeś na niej dwugłowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
Cwiczylem dwu- i czworoglowe. No wiadomo maszyn to nie zastapi w 100%. mysle po malych patentach mozna jako tako to dopasowac do siebie. Np zwiekszyc srednice blokady z 8cm na wiecej szczegolnie ta pod kolana. No i przeszkadza to ze nie ma regulacji pod stopy w obydwa warianty cwiczen. Sama konstrukcja calkiem spoko nie wiem czemu Marbo nie moglo wydluzyc profile o pare cm porobic otwory tak zeby mozna bylo zmieniac odleglosci blokad. Za ta cene to raczej nie dostaniesz tak dobrej prasy. Konkurencja ma wydaje sie dobra ktora nie ma tych minusow ale kosztuje kolo 200 zl wiecej http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/15/372. Swoja droga ciekawe czy ich prasa pasuje do Marbo semi-pro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1668
No właśnie :) dzięki za obiektywną ocenę i podpowiedz jako użytkownik, no właśnie szkoda tylko że ich prasa kosztuje tyle co Twoja ławeczka :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 202 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1668
https://www.sfd.pl/Kelton_tryton_VS_Marbo_MS_LOO2_-t772609.html, pasuje napewno bo tutaj chłopak recenzował ławeczkę marbo i keltona i na filmiku prasa była również od keltona zakładana do ławeczki marbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Grzesiek84

Stojaki MS-S004
Chcialem stabilne, ciezkie, szerokie stojaki i takie dostalem. Zero rozczarowania. Choc w sumie moglyby byc ze 2-3 oczka wyzsze to by sie lepiej robilo podciaganie na sztandze jako drazku :) Jesli chodzi o spawy to wszystko jest ok, z 4 stron sa spawy na laczeniach profili co widac na jednym ze zdjec. Stojaki mozna dociazyc obciazeniem, dodatkowo przy okazji trzyma sie porzadek. Sztange jesli chodzi o dlugosc do tych stojakow to polecam 213 cm.


A nie wkurza cię, że asekuracja jest wyłącznie do skosu ujemnego? Bo mnie to wnerwia, że dałem 2 x tyle kasy (co za zwykły) za stojak z "asekuracją", który ją ma ... ale tylko do 1 ćwiczenia. Kupując akurat te stojaki liczyłem, że ćwicząc na płaskiej ławce będę miał choć jedną parę haków asekuracji do wykorzystania, a tu niestety lipa...
Między ławeczką (Marbo Semi-pro), a gryfem położonym na najwyższych hakach asekuracji jest tylko 16 cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1482
Sorge27

A nie wkurza cię, że asekuracja jest wyłącznie do skosu ujemnego? Bo mnie to wnerwia, że dałem 2 x tyle kasy (co za zwykły) za stojak z "asekuracją", który ją ma ... ale tylko do 1 ćwiczenia. Kupując akurat te stojaki liczyłem, że ćwicząc na płaskiej ławce będę miał choć jedną parę haków asekuracji do wykorzystania, a tu niestety lipa...
Między ławeczką (Marbo Semi-pro), a gryfem położonym na najwyższych hakach asekuracji jest tylko 16 cm.


No nie ma gornej asekuracji ale nawet jakby byla to samemu i tak nie zrobisz powtorzenia wymuszonego. Natomiast na pewno asekuracja by sie przydala w przysiadach. No nic na klate samemu trzeba z ta lawka robic technicznie i ciezar wyliczony co do kg, no i nie kazda seria bedzie ukonczona w 100%. Ale z hakami to jaka masz gwarancje ze zdarzysz odlozyc na te haki?
http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-wielkie-stojaki-pod-sztange-z-asekuracja-s006.html cena 699zl
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-wielopoziomowe-s004.html cena 309zl
http://www.marbo-sport.pl/marbo-semi-pro-stojaki-pod-sztange-laczone-z-asekuracja-s004.html cena 349zl
te pierwsze maja raczej wszystko ale sa drogie, te drugie to mysle tez mozna sie zastanowic ale kosztem stabilnosci, bo do przysiadow idealne no i wyciskania tez maja asekuracje tyle ze ze skosem ujemnym slabo z asekuracja.
Co kto woli. Ja wybralem trzecie i jestem zadowolony, a sie zastanawiam czy w pozniejszym czasie sobie dodatkowo nie kupie takich duzych do przysiadow, mozna tanio uzywane dostac ~150 zl.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka dwustronnie regulowana MP-L002

Następny temat

Stojaki pod sztangę wolnostojące z asekuracją MS-S008

WHEY premium