SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka+Stojaki Magnus+ Gryf+ Zaciski

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1649
Witam szanowne grono
Chciałbym poznać Waszą opinię na temat ławek firmy magnus? Konkretnie chodzi mi o taki zestaw:

https://www.ceneo.pl/33244245#mh=P2v8rn2737000HAlRd4qAlh4MN1uTUpxN4CEkyhOQpTqy5r_mpHCRmsaDfL7uLjKlxp4H1qQozlsBh1VrXrpq-MskCu3mb32zRZwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1Q_7_Mv-g4T72cxLbpg3ag5IpC6Of_K2LCwslnGvL4ghusjlFdhcAb6Q2

Głównie ze względu na fajnie zaprojektowaną blokadę do nóg, przy skosie ujemnym.

http://img.magnusdesign.org/magnus/02-stands/01-squat-stands/extreme/MX2062/magnus-extreme-mx2062-2.jpg

Te stojaki wyglądają nawet bardziej stabilnie


http://img.magnusdesign.org/magnus/02-stands/01-squat-stands/mx5060/stojaki-treningowe-magnus-mx5060-pl-01.png



Na początku zastanawiałem się nad tańszym zestawem z marbo

http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17692-Zestaw-MH24-Lawka-regulowana-stojaki-wielopoziomowe-Marbo-Sport.html?rec=101805102


Ale brak tutaj porządnej blokady nóg, chociaż stojaki może nawet bezpieczniejsze przy treningu samemu.
Proszę o obiektywną ocenę firmy magnus, szczególnie ławki. Wiem, że marbo ma lepszą renomę, ale ciekaw jestem zdania użytkowników magnusa. Przy moim wzroście ( 190 w butach ) lepsze wydają mi się trochę wyższe stojanki z niż 150 z hakiem, dlatego te dwie opcję.

Drugie moje pytanie dotyczy sztangi fi 30mm, niestety jest ciut za szeroka pod moje obciążenie żeliwne firmy hop sport, które powinno mieć 31mm, jednak tylko jeden talerz pasuję. Może dlatego, że były kupowane ponad 10 lat temu i trochę 'podrdzewiały'. Do kogo się udać z tym gryfem, czy jakiś Maestro tokarz dałby radę, precyzyjnie zmniejszyć średnicę gryfu? I co z zaciskami po zmiejszeniu, czy są gdzieś dostępne zaciski dociskowe w uniwersalnym rozmiarze? Widziałem gdzie w internetach szerokich, że marbo miało kiedyś takie zaciski, ale niestety już nigdzie nie dostępne.

Pozdrawiam wszystkim i czekam na opinię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Tak za zmniejszanie gryfu się nie bierz, szkoda niszczyć go jak już to średnice w talerzach sobie zwiększ, nie wiem czy tokarz tu potrzebny, wiertarka + kamień szlifierki na trzpieniu i jazda.
Magnus spokojnie da rade jak na domowe warunki.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-23 21:05:35

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1649
To mnie trochę tym gryfem zmartwiłeś, bo mam ponad stówę obciążenia, drugie tyle chcę zamówić. Dziwne to, bo i gryf i obciążenie tej samej firmy hop sport i teoretycznie powinno pasować. Gryf jest gładki dodam. Zachęcony archiwalnymi postami o przeróbce gryfu myślałem, że nie będzie problemu. W końcu gryf jest jeden obciążenia setka. Mam nadzieję, że nowe talerze z hop sport, będą 'kompatybilne' z gryfem, a stare chyba rzeczywiście będę musiał 'odkurzyć'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No wiesz jak chcesz gryf niszczyć to ok mozesz tak zrobić jak Ci będzie wygodniej to uczynić, ale w tym miejscu będzie podatniejszy na korozje bo zdzierasz warstwe ochronną, rdza go nie zeżre zapewne, ale jakiś nalot się moze pojawiać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1649
Na czym miałoby polegać zniszczenie gryfu, jedynie na utracie jego warstwy antykorozyjnej, czy jest szansa, że w jakiś inny sposób jeszcze wypatrzę ten gryf? Sorry, może jakiś niekumaty jestem, ale z czystej ciekawości pytam.
Nie zrozum mnie źle, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Po prostu zastanawiam się co będzie miało więcej korzyści. Jeden talerz 20 kg jest wart więcej niż ten gryf, a nie chcę, żeby talerze miały jakieś nierówne otwory i bujały na gryfie. Może lepiej zabrać talerze do tokarza, który zrobiłby to precyzyjniej?


Zmieniony przez - 36Chambers w dniu 2017-10-23 23:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 47 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12097
Jeśli gryf masz gładki to niema problemu żeby przetoczyc, tylko tokarka musi być dosc duża. Nalot rdzy raczej się pojawi.
Ten zestaw z magnusa powinien dac rade tylko na zdjęciu tak to wyglada ze przy skosie ujemnym bezie dosc daleko do gryfu na stojakach.
Stojaki oddzielne odradzam lepeiej jak sa w kupie tak jak te z marbo i możesz odłożyć w roznych miejscach ciężar.
Tylko w marbo niema tego podparcia pod nogi które bardzo się przydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja akurat wolę stojaki oddzielne, do czego innego mozna je wykorzystać, przysiady, zarzut na barki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1649
To przy połączonych stojakach już nie zrobię przysiadów, ohp? Ja rozumiem stojaki zintegrowane z ławeczką, bo takie aktualnie mam, to rzeczywiście jest bardzo mało funkcjonalne rozwiązanie, ale tu rozmawiamy tylko o dwóch typach stojaków, które podlinkowałem, więc zaszło chyba drobne nieporozumienie. Każda opcja ma swoje plusy i minusy i chyba lepiej byłoby zrobić hybrydę ławka magnus stojaki marbo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Miałem na myśli zintegrowne z ławką na w/w spokojnie zrobisz wszystko.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Klatka fitness za 2500, warto?

WHEY premium