SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławeczka prosta/skośna MH-L004

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 119


Witam
Od kilku tygodni mam przyjemność korzystać z ławeczki prostej/skośnej MH-L004

POZYTYWY
Solidna konstrukcja, dobra długość i szerokość, wystarczającej grubości pianka na siedzisku ławeczki, niewątpliwym atutem tej konstrukcji jest wielozadaniowość oraz co szczególnie istotne w moim przypadku łatwość i szybkość składania po skończonych ćwiczeniach, złożona zajmuje naprawdę bardzo mało miejsca.

NEGATYWY
Niewystarczająca grubość pianek (szczególnie tych górnych pod kolanami w czasie treningów na maksymalnym skosie <brzuszki>) ale tą nieznaczną niedogodność można bardzo łatwo, szybko i tanio poprawić dodając jedną piankę <otulinę termo do rur> która doskonale pasuje i jednocześnie zdecydowanie podnosi komfort w czasie treningu.

PODSUMOWANIE
Bardzo dobrze wykonany sprzęt o wielu zastosowaniach za rozsądną cenę, POLECAM wszystkim jeszcze niezdecydowanym.

Pozdrawiam
Piotr

American Staffordshire Terrier - Al Basco Yakamoz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też się zastanawiam.... Taki kompakt chyba jest całkiem dobry.. Ciężarów sporo nie mam także do maksymalnego udźwigu 250kg bankowo nie dobiję..
Czy Marbo ma jeszcze coś podobnego w swojej ofercie??
Ławka regulowana a do tego skłądana.. Kiedyś chciałem taką regulowaną od "w dół" do "krzesełka", ale już się wyleczyłem i myślę, że do treningu brzucha + odrobiny wyciskań ta byłaby dobra..
Można na niej robić "wchodzenie na stopień" z obciążeniem?? Jest stabilna??

Mógłby się wypowiedzieć jakiś użytkownik?? A może moderator by rozwiał moje wątpliwości??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17288
http://www.marbo-sport.pl/skladana-lawka-regulowana-ms-l014.html0 ta jest fajna ze składanych, ale deczko droższa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko, fajna...
Jednak zdecyduję się na model minimalistyczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podczepię się pod temat, żeby nie zaśmiecać.

DOSTAWA

Płatność z góry - równy tydzień oczekiwania. Teoretycznie wysyłka w 48h.
Pomylono numer mojego telefonu (nie jakaś jedna cyferka, tylko cały "środek")- kurier nie mógł się do mnie dodzwonić, dopiero po powrocie do domu znalazłem awizo. Na szczęście kurier jeszcze był w moim mieście.

Towar zapakowany solidnie - OK

MONTAŻ
Ławka jest w częściach; jest też schemat jej złożenia.
Każdy kto trochę się bawił klockami powinien sobie poradzić :)
20min rzetelnej pracy i po sprawie (najciężej wymierzyć siedzisko! trzeba pogłówkować gdzie i co ma wystawać).

ŁAWKA
Jak dla mnie - deko za wysoka.. W poziomie ma 55cm.
(podobny problem zgłoszono TUTAJ)
Fajnie gdyby była 5cm niższa. Nie mogę stabilnie położyć stóp na podłodze. Może mięsień krawiecki mi się rozciągnie i będzie GIT!
Do tego buty na obcasie ;)
Jest jednak z tego wyjście - obniżam "ruchomą nogę" na maksa - ma wtedy 50cm i mam taki dodatni skos (z +10stopni) - niewiele to różne od poziomu, a stopy już mam ustabilizowane..

Ławka - przez swoją uniwersalność - ma kilka "poprzeczników" (nóżki i uchwyty na nogi - do robienia brzucha). Powoduje to, że trzeba się trochę pogimnastykować - jeśli chcemy na nią się położyć ze sztangielkami (no, chyba, że mamy kogoś kto nam je poda!); podobnie ze sztangą (jak ktoś ma stojaki to nie powinien mieć problemu).
(nie mam stojaków i nikt mi sztangielek podawać też nie będzie).

Stabilność - pomimo ruchomego elementu (nóżka z regulowaną wysokością) ławka jest stabilna. Przyznam, że ta cała możliwość składania - choć zachęcająca powodowała moje obawy o stabilność - niepotrzebnie.

Składanie - tak, ławkę można złożyć - należy rozkręcić 2 śruby + 2 poluzować. Także da się - ale raczej nie na co dzień. Śruby potem trzeba na maksa skręcić, żeby ławka była stabilna.

Recenzja wygląda na niekorzyść... jednak... To wszystko było pisane w odniesieniu do ławki prostej, a to jest ławka regulowana prosta-skośna.

Jako ławka skośna posiada:
- wygodne uchwyty z gąbki (pod nogi)
- 4 czy nawet 5 poziomów regulacji wysokości nogi
- odpowiednie gabaryty jak dla mnie, ale nie wiem jak by z niej korzystał ktoś +180cm.

Także pod tym względem - nie mam zastrzeżeń (choć nie mam też doświadczenia z ławkami skośnymi).

PODSUMOWUJĄC
Sprzęt sprawia wrażenie solidnego i do domowych treningów powinien wystarczyć. Przy korzystaniu z ławki poziomej "poprzeczniki" mogą trochę drażnić, bo trzeba na nie uważać. Ławka mogłaby być z 5-8cm niższa.
Łatwo się ją montuje. Wszystkie części elegancko do siebie pasowały. Wykończenie OK (garść plastykowych zatyczek), spawy też ładne..

Jak ktoś chce kupić ławkę skośną za 120zł, np.:
Ławka skośna do brzuszków MH-L001 - to warto dołożyć te 30zł i mieć w szafie nóżkę umożliwiającą zrobienie z tego ławki prostej.
Jak ktoś chce ławkę prostą - to niech przemyśli sprawę (odnośnie tych poprzeczników)

Akurat ja się zdecydowałem na nią, bo to ławka, którą ewentualnie będę mógł złożyć, będę mógł robić na niej brzuch i coś powyciskać..
Skusiła mnie stosunkowo niska cena i uniwersalność.

Mimo kilku wyżej wymienionych minusów myślę, że będę z niej korzystał długi czas.

Czy polecam?? Zbyt wcześnie, żebym mógł szczerze odpowiedzieć na to pytanie.

(PS. rabat 7% jest tylko za superpozytywne recenzje??)

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-03-20 22:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 683
Korzystam od tej ławeczki 3 dni i nie mam z nią żadnych poważnych problemów tylko miałem problem z złożeniem ławeczki bo instrukcja dowala.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gryf olimpijski 220cm na łożyskach , Gryfiki + obciążenia

Następny temat

RECENZJA OBCIĄŻEŃ FI28mm / 5KG ,10KG ,20KG

WHEY premium