SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ładowanie, Dieta, trening - Trójbój siłowy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 247
Witam, mam do was pytanie. Za równy tydzień mam zawody w trójboju siłowym. Są to moje pierwsze zawody w tej dyscyplinie. Chciałbym się jak najlepiej przygotować - stąd moje pytania :
- Jak powinienem trenować od poniedziałku do soboty (sobota to dzień zawodów) - czwartek i piątek planuje przerwę od wysiłku fizycznego żeby organizm odpoczął
- Co powinienem jeść w tych dwóch ostatnich dniach i co powinienem jeść w dzień zawodów (zawody rozpoczynają się o 15)

Wiem że jeśli chodzi o dietę to będą to na pewno węglowodany. Czytałem że mięsień jest w stanie przyswoić 300/400g węgli ale gdy się go skatuje to nawet 500/600g - pytanie czy to prawda a jeśli tak to kiedy go skatować i jak jeść żeby przyswoić jak najwięcej węgli. Co do dniu zawodów to pytanie czy już od samego rana jeść węgle i np do tej 14 mieć już zjedzone 600g węgli? Czy jak to ma wyglądać? Tak samo chciałbym prosić o napisanie jakie produkty powinienem jeść - czy bardziej jakieś słodycze czy raczej w kierunku ryż, makaron, wafle ryżowe. Czytałem ze godzinę przed zawodami zjeść najlepiej z 2 banany żeby podbić glikogen.
Liczę na spora ilość komentarzy i opinii :) Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź !!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Kemper_
Gratuluje
Wyniki podobne jak moje na moich pierwszych zawodach :)



Wydaje mi się że Ty ważyłeś na początku mniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Bardzo ważne w żywieniu nie tylko trójboistów ale każdego sportowca są węglowodany, które są głównym źródłem energii zarówno na treningach jak i zawodach. Jak wiadomo węglowodany uzupełniają nam zapasy glikogenu w mięśniach a także w wątrobie. Zapas ten daje nam paliwo zarówno na treningach jak i przed startem na zawodach.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 247
gregorterm
Bardzo ważne w żywieniu nie tylko trójboistów ale każdego sportowca są węglowodany, które są głównym źródłem energii zarówno na treningach jak i zawodach. Jak wiadomo węglowodany uzupełniają nam zapasy glikogenu w mięśniach a także w wątrobie. Zapas ten daje nam paliwo zarówno na treningach jak i przed startem na zawodach.


Nie jest to odpowiedz na moje pytanie - to co napisałeś chyba każdy bardzo dobrze wie ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Przed treningiem jak i zawodami należałoby spożywać węglowodany złożone.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 247
Węglowodany złożone są rozbijane na glukozę znacznie wolniej niż w przypadku węglowodanów prostych i przez to dostarczają nam energii powoli - pytanie czy złoże jeść z rana a dwie godziny przed zawodami proste które rozbijają glukozę znacznie szybciej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36833
Jeżeli jest to twój pierwszy start, to najlepszą radą będzie : nie kombinuj.

Żeby zrobić dobre ładowanie, musiałbyś pierwsze się wypłukać z glikogenu, a to już duża kombinacja, poza tym najpewniej nie zgra się ważeniem.
Bazuj na tym co jesz zwykle, tak żebyś był pewien że nic Ci nie zaszkodzi w dniu startu.
Miej przy sobie przekąski węglowodanowe, tak żebyś miał co przegryźć ewentualnie przed startem i pomiędzy bojami, osobiście zawsze dojadam banany i/lub wafle ryżowe z dżemorem przed rozgrzewką do martwego ciągu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 202 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36833
Jeśli chodzi o trening to książkowo schodzisz z objętości utrzymując intensywność na w miarę wysokim poziomie.
Przykładowo u mnie z reguły sprawdza się coś takiego:
Pon
Przysiad 80%/2 lub 90/1,1 (lub opener)
Wyciskanie leżąc 80%/3x5

Śr
Przysiad 60%/4,4
Wyciskanie leżąc 85%/3 lub 90-95%/1,1

Czw. - wolne
Pt - wolne
Sb - start.

Ciągów już nie robie.
Oczywiście każdy jest inny, i dużo zależy jak twój trening przebiegał, ale masz przykład.


Zmieniony przez - Kemper_ w dniu 2017-02-12 19:00:15
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 236 Wiek 57 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3210
Szymon5592
Węglowodany złożone są rozbijane na glukozę znacznie wolniej niż w przypadku węglowodanów prostych i przez to dostarczają nam energii powoli - pytanie czy złoże jeść z rana a dwie godziny przed zawodami proste które rozbijają glukozę znacznie szybciej?


Chłopaku nie teoretyzuj tutaj bo ja 650kg RAW robiłem na zawodach do 90kg a na treningach do 750kg sie udawało i jadłam pajde chleba z dzemem
Po wadze jedz do oporu chyba ze teraz trendy sie zmieniły bo ja startowałwm w 90 latach.

Proszę klikać dla psiaków :)

http://www.pmiska.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Robert_Maklowicz pewnie popijałeś jeszcze sok z kapusty.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 264 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3693
Na treningu robiłeś 100 kg więcej niż na zawodach? Ciekawe, możesz to rozwinąć, skąd takie różnice?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 247
@Kemper_ dzięki wielkie za odpowiedź ;) Dziś ważyłem 82.7kg a na zawodach kategoria jest do 85kg także do soboty nie dowale prawie 2.5kg więc po prostu z rana zjem jak zawsze 150g płatków kukurydzianych z białkiem a koło południa makaron z kurczakiem i na tym zostawie - przed zawodami zjem z dwa banany i między czasie jak będą inni zawodnicy podjem wafla albo dwa :D Co do treningu to dziś zrobiłem płaska 95%x1x3 i w planach miałem zrobić jutro martwy ciąg 95%x1x3 a w środę siady 95%x1x3 i właśnie czw i pt wolne żeby odpocząć - chyba zostawić prawda? Nie czuję się w ogóle zmęczony po treningu jedynek więc się nie katuje w tym tygodniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

III Puchar MONSTERA - 8.04.2017 SIEDLCE

Następny temat

PUCHAR POLSKI w WYCISKANIU WIELOKROTNYM

WHEY premium