sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Łaciate brownie

Wysłana -
Łaciate brownie fasolowe

Składniki na brownie:
- 230g czerwonej fasoli z kartonu (lub ugotowanej lub z puszki)
-3 jaja
-150g dojrzałego banana
-30g wheya czekoladowego
-30g ciemnego kakao
-30g mąki kasztanowej
-erytrytol lub inne słodzidło do smaku
-odrobina ektraktu z wanilii
-szczypta soli

Składniki na masę serową
-100g twarogu półtłustego
-50g jogurtu greckiego 0%
-1 jajo
-10g budyniu bez cukru
-erytrytol do smaku

Wykonanie:

Piekarnik nastawić na 160 stopni.
Jajka, fasolę i banana zblendować na gładką masę. Dodać kakao, whey, mąkę, słodzidło,sól, wanilię i miksować przez kilka minut.

W oddzielnej misce zmiksować twaróg z jogurtem i jajem , a na koniec dodać budyń i słodzidło.

Formę wysmarować tłuszczem i wylać połowę masy czekoladowej. Następnie wykładać masę serową - łyżką zrobić kilka kleksów a nożem zrobić zygzaki. Na to wylać resztę masy czekoladowej.

Wstawić do nagrzanego piekarnika, tak żeby forma znajdowała się w dolnej częsci piekarnika i piec 35-40min w 160 stopniach. (ja zmniejszyłam do 150 po 30minutach). Wystudzić i wstawić do lodówki, jesć następnego dnia, bo wtedy najlepsze

Makro na całosć:

1 148,0 kcal
B:87,0 g
W:120,2 g
T: 35,4 g

Ciasto jest sycące i wbrew pozorom robi się ekspresowo!

Zmieniony przez - missInvincible w dniu 19/04/2017 10:19:36

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bardzo fajnie wygląda ! Lubię ciacha z fasoli Będzie co robić !
Wysłana -
Piękne ciacho
Wysłana -
bardzo przypomina mi to sernik robiony przez moją mamę o nazwie "Izaura" :) makro fantastyczne, więc na pewno zrobię :D przepis już zabieram do siebie :)
nie używałem nigdy mąki kasztanowej, czy właściwości ma podobne do mąk np ryżowej, jaglanej, owsianej, kokosowej, orkiszowej, żytniej? bo tymi dysponuję i nie wiem którą zastąpić :)

Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2017-04-19 13:26:31
Wysłana -
mąka kasztanowa jest dosyć specyficzna i w konsystencji i smaku; jako że nie jest głównym składnikiem i jest jej jedynie 30g to myslę, że spokojnie możesz zamienić na jakąs bezglutenową. Może mix kokosowej i ryżowej ?

Chyba, że ktos tu ma większe doswiadczenie w uzywaniu mąki kasztanowej ?
Wysłana -
Wyglada absolutnie oblednie.
Wysłana -
Bardzo fajne ciacho

Wysłana -
Brawo
Wysłana -
ładne, mam nadzieję, że smakowało
Wysłana -
Bardzo smakowało, tym bardziej , że jestem baaardzo wybredna jeśli chodzi o fit ciasta i większość ląduje później w koszu. Teraz czekam na przepis na to ciasto z cukinia i śliwka :)
Wysłana -
o kurczę, to tym bardziej się cieszę ja akurat jestem mało wybredna pod tym względem
przepisy pouzupełniam pewnie jutro
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź