SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łąkotka przyśrodkowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Witam wszystkich,
od dłuższego czasu borykam się z łąkotką zrobiłem już USG i dzisiaj odebrałem wyniki z rezonansu magnetycznego ale wizytę u ortopedy mam dopiero w połowie przyszłego tygodnia, podpowiedzcie mi co mnie czeka:
"Badanie uwidacznia rozległą szczelinę pęknięcia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej horyzontalną, ku przodowi skośną, dochodzącą do powierzchni stawowej dolnej. Róg przedni łąkotki przyśrodkowej bez zmian. Pozostałe struktury stawu kolanowego: kostne, więzadłowe, chrząstki stawowe, bez zmian. Nie stwierdza się zwiększonej ilości płynu w stawie."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Powiem wam tak w pracy prowadząc zajęcia taneczne łąkotka zblokowała mi staw. Zanim dotarłem na SOR czułem na co się zanosi. Zablokowane kolano lecz na Sorze uznali że to więzadło. Wkurzyłem się z rana prywatnie usg i ortopeda. Wynik usunięcie łąkotki przyśrodkowej.
2 tygodnie po urazie zabieg w klinice pod Poznaniem.
Powrót do pracy po ok 2 tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Czeka Cie artroskopia i dostaniesz zszywke lub wytna Ci uszkodzony kawalek - nic strasznego. Ciesz sie, ze nie masz uszkodzonych wiezadel to juz jest cos powazniejszego.

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Dzięki wielkie za odpowiedz, w tym czasie muszę się oszczędzać czy mogę uprawiać jakieś sporty ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 346
dziki-a czy masz bol z tyłu kolana gdy wyprostowywujesz???Myśle ze z tym sportem to zły pomysł ja jak sie troche poruszam to mnie zaczyna troche pobolewac.Ale niech sie braiquin wypowie.odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Dziki nie radze.. Ja tez juz myslalem ze jest ok i nic sie nie stanie jak troche pogram w siatke. Wyskoki do przodu nie sprawialy trudnosci ale gosciu wystawil mi pilke tak do tylu i caly ciezar poszedl na lewe kolano jak wyladowalem. W tym momencie lakotka sie jeszcze bardziej uszkodzila i zablokowala mi kolano. Nie moglem wygiac ani tez wyprostowac. Do tego rowniez niesamowicie straszny bol. Musialem jakby to powiedziec "wypchac" ten kawalek ze stawu czemu towarzysz taki dziwny przeskok w kolanie (calkiem glosny). Dlatego nie radze..
2

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 346
Zmarnowałem sobie życie tym kolanem czuje ze jusz mam po piłce nożnej...żal
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 346
heh sory za to "jusz"to ze zdenerwowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeny, połowa piłkarzy ma powycinane łąkotki i śmigają po boiskach,więc nie rób z siebie ofiary Z łąkotkami jest na tyle komfortowa sytuacja,że wytną, porehabilitujesz się i wrócisz do sportu. Powikłań raczej nie ma.

Ja trenowałam dwa lata z uszkodzoną łąkotką, nie zdając sobie z tego sprawy. Ale jak już się dowiedziałam i czekałam na termin artroskopii,to też trenowałam Robiłam to jednak na swoją odpowiedzialność. Lekarze mówili,że jak już muszę trenować,to mogę

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 346
Dzieki wielkie za pocieszenie. ciekawe czy wyrobie sie z ta łąkotka do nowego sezonu????Ciekawe ile na zabieg bede czekał?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Max-SOQ nie mam bólu w tylnej części kolana, ale mam takie dziwne przeskoki w kolanie i towarzyszące temu bóle po wewnętrznej części tam właśnie gdzie jest ta nieszczęsna łękotka ale ogólnie do bólu można się przyzwyczaić :P
Max-SOQ ja też jestem zapalonym graczem piłki nożnej ale myślę i mam taką wielką nadzieję że po artroskopii wszystko wróci do normy. Najgorsze jest w tym to czekanie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 346
Tak tak-dokładnie bo gdyby mi wszystko szybko zaczeli leczyc to bym widział jakies postepy a tak idz do ortopedy czekaj 2 godz. w kolejce i wejdziesz na 1min po skeirowanie na USG za 2tyg najblizszy termin USG idziesz na USG trwa to 5min i czekasz 2 tyg. na termin u ortopedy bo ato jest zajety a to akurat o[peracje ma...i Bóg wie ile to jeszcze ciągania,,, narazie jestem na etapie po USG i czekam do czwartku na ortopede...żal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokie badania

Następny temat

podbrzusze

WHEY premium