SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia/plan t a wiek

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę dalej kontynuować mój trening i czy nie będzie żadnych problemów typu: przyhamowanie wzrostu. Dodam że mam 12 lat ważę ok.50 kg i 152cm wzrostu. Przedstawię wam moje ćwiczenia które rozmieszczam na 5 dni w tygodniu ( pompki, drążek i brzuszki codziennie ) :

- drążek podchwytem 3s x5, x4, x4
- drążek nad chwytem 3s x5, x4, x4
- pompki (klatą do ziemi) 5s x10
- pompki z wąskim rozstawem 2s x10
- uginanie ramion ze skrętem 3x10 |
- uginanie ramion (młotkowy) 3x10 | ----> ze sztangielkami stojąc
- uginanie ramion o kolano 3x10 |
- brzuszki 4s x30
- plecy : podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 2s x10
- unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 2s x10
- unoszenie sztangielek bokiem w górę 2s x10
- barki kaptury : wyciskanie sztangielek w pozycji stojącej 2s x10
- wznosy barków 3s x30
- triceps : wyciskanie( francuskie) sztangielka siedząc 3s x10
- przedramię : uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie ze
sztangielkami 3s x10

I jeszcze jedno pytanie j/w a jeśli tak to czy coś zmienić w planie ?? Z góry dzięki..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 620 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10141
Nie, nie będzie żadnych problemów ze wzrostem. To już dawno obalony mit, ćwiczenia i wysiłek fizyczny nawet stymulują produkcję hormonu wzrostu, co wiąże się z szybszym wzrostem. Plan jak na 12 latka jest dosyć ok, aczkolwiek jak na 1 dzień treningowy za dużo ćwiczeń. Rozdziel sobie to na 2 treningi, zrób to sam, od razu nauczysz się jak to się robi. Wklej go później tutaj i powiemy Ci czy jest dobrze czy też nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek :12
Waga :50
Wzrost :152
Staż treningowy:1 mies
Obwód pasa:71
Obwód uda w najszerszym miejscu:49
Obwód łydki :35
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia: bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej:wf/piłka nożna/koszykówka/machanie hantelkami/biegaie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:brak
Wrażliwość na stymulanty:brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc zacznij od 10 wskazówek żywieniowych
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
Tu je znajdziesz oraz inne ciekawe tematy.
Dodatkowo na tym etapie skupiłbym się jedynie na ćwiczeniach w oparciu o ciężar własnego ciała. W twoim planie jest wiele błędów. I dodatkowo uważam, że plan jak na 12-latka nie jest okay. Błędy takie jak choćby brak treningu nóg czy też aż 4 ćwiczenia na biceps.
Proponuję ci treningi tylko i wyłącznie z ciężarem własnego ciała + ewentualnie trening aerobowy jak np. biegi.
Zapoznaj się
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Wystarczą ci (jak nie masz to dokup sobie ekspander)
1. Pompki klasyczne
2. Pompki w podporze tyłem
3. Rozciąganie ekspandera za plecami
4. Uginanie ramienia z ekspanderem stojąc
5. Rozciąganie ekspandera przed sobą
6. Rozciąganie ekspandera nad sobą
7. Przysiady!!!
8. Wspięcia na palce
9. I na brzuch dajmy na to tzw. 'Nożyce'

Napisz czy rozumiesz to co napisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze jedno macie może jakieś pomysły jak zrzucić fat i wyrzeźbić brzuch oprócz brzuszków i co jeszcze mogę poprawić w planie treningowym.
Przypominam j/w że to co napisałem (wszystkie ćwiczenia) rozmieszczam w 5 dni i nie robię tego w jeden dzień ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W większości zrozumiałem co napisałeś .Mogę dalej wykonywać te ćwiczenia np. na biceps albo chociaż zmniejszyć ilość danych cwiczeń ?

Zmieniony przez - strengthpowerx w dniu 2011-11-11 20:48:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, póki co zostań przy tym co ci napisałem. Zobaczysz, że wyjdzie ci to na dobre.

A co do fatu to - DIETA

Zmieniony przez - IneTheEnd w dniu 2011-11-11 23:00:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o sprawdzenie planu

Następny temat

Kto pomoglby ulozyc trening?

Wiecej