SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczyc nogi i plecy w wieku 15 lat?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129
Witam serdecznie . Mam 16 lat i cwicze od 5 miechów. Mam problem, gdyz nie wiem, czy cwiczyc nogi i plecy. Moj kolega mowi, ze plecy mozna cwiczyc dopiero od 18 lat, bo wtedy sie juz nie rosnie i ze nog tez nie moge cwiczyc, bo kolana mi wysiądą. Na roznych stronach wyczytalem, ze nie nalezy zaniedbywac tych partii. Wiec jak w koncu z tym jest? Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16 lat

Waga: 65 kg

Wzrost: 176 cm

Cel treningowy: ogólnorozwojowy

Staż treningowy na słowni: 5 miesiecy

Uprawiane inne sporty: czasami piłka nozna, siatkowka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka (płaska,skośna), hantle, wyciąg, rozpiętki

Dieta: BRAK

Przeciwskaznania medyczne: BRAK

Zażywane suplementy: BRAK
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
atlas jest przestarzały i od długiego czasu niereformowalny. Za dużo tych ćwiczeń Ty się weź za fbw a nie piszesz nam tu trening jednej partii wrzucaj całe treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
jesli dobierzesz sobie odpowiednie cwiczenia to pewnie ze mozesz cwiczyc

kolega mial pewnie na mysli martwy ciag, wioslowanie sztanga w opadzie tułowia, wioslowanie polsztanga (plecy) oraz przysiady ze sztanga (uda)

jesli bedziesz stosowac cwiczenia, ktore nie obciazaja dolnego odcinga kregoslupa, to spokojnie mozesz cwiczyc te partie miesniowe

na uda - uginania w lezeniu i prostowania w siadzie
na plecki - maszyny do wioslowania, gdzie brzuch mamy oparty o poduszke, drązek do podciągania, górny wyciąg

edit:
hmm.. jesli oczywiscie masz dostep do takiego sprzetu
nie zauwazyem ze masz dosyc ograniczony

Zmieniony przez - Drelka w dniu 2009-03-03 21:38:42

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
całkowicie nie zgodzę się z tym co powiedział Drelka. Jeśli ćwiczysz to ćwicz wszystko! 16lat to nie mało, zachowuj odpowiednią technikę i wszystko będzie ok. Brak techniki w każdym wieku jest niebezpieczny. mc i przysiad to najlepsze ćwiczenia i odradzam ich omijania. wspomogę kilkoma linkami
https://www.sfd.pl/Dlaczego_trenuje_nogi_-t307086.html

"6. Ale słyszałem, że martwy ciąg niszczy kręgosłup -a pełne przysiady kolana?

Bo to uniwersalna wymówka osób którym nie chce się dobrze ćwiczyć. Jeśli nauczysz się techniki i nie będziesz szarżował z ciężarem, raczej nic ci nie grozi. Dopiero ogromne ciężary i przeciążenia niszczą kręgosłup i stawy - ale to kumulacja WIELU LAT treningu wyczynowego (strongman, dwubój, 3-bój siłowy itd.). Ty możesz spać spokojnie.

MARTWY CIĄG, DRĄŻEK I PRZYSIADY ZE SZTANGĄ - niczym nie dadzą się zastąpić! Oczywiście, możesz nie robić przysiadów i martwego ciągu, być silnym tylko leżąc na ławce (wyciskanie)... Wtedy jednak o ogólnej sile możesz zapomnieć i na pewno nie pobiegasz sobie z walizkami, ani nie zrobisz porządnego wiosłowania sztangą.

W tym miejscu zwykle przytaczam przykład kolegi z siłowni NITROBOLONA.

Miał on 51 cm obwodu uda, przy obwodzie ręki dochodzącej do 45-46 cm. Sami wiecie jak komicznie to wyglądało.

Wystarczyło kilka miesięcy treningów przysiadów i jego udo osiągnęło około 61-62 cm obwodu. Tak, nie maszyny, nie kombinacje - zwykłe, klasyczne, najskuteczniejsze przysiady.


MARTWY CIĄG jest niezbędny jeśli planujesz robić:

- JAKIEKOLWIEK ĆWICZENIA W OPADZIE TUŁOWIA (wiosłowanie sztangielką, sztangą, pół sztangą, high pulls, zarzut siłowy, podrzut siłowy)

- PRZYSIADY (prostowniki grzbietu "trzymają" twoją sylwetkę i wykonują ciężką pracę w trakcie przysiadów; notabene jeśli masz problemy z przysiadami - zacznij robić martwy ciąg - poczujesz różnicę)

- PODNOSZENIE jakiegokolwiek ciężkiego przedmiotu z ziemi (wrzucanie beczek na platformy, spacer farmera - walizki, spacer bushmana - yok itd).

Choć to wydaje się niemożliwe siłowniowym bywalcom, silny grzbiet przydaje się także ... PODCZAS WYCISKANIA SZTANGI LEŻĄC (do "mostkowania" w trakcie wyciskania). "


wyżej wkleiłem Ci fragment z artykułu https://www.sfd.pl/SEEEZON_-_opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html

mam nadzieje że czegoś się z tego dowiedziałeś i teraz zaczniesz się przykładać do tych partii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
hm, dla mnie jednak 16 lat to malo i nie zmienie zdania
wiekszosc osob w takim wieku nie ma jeszcze pojecia o treningu

wiekszosc, co nie znaczy ze wszystkie, czy akurat Bartek

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Bzdura. Cwiczysz i rosniesz, a nawet w niektorych przypadkach intensywniej. Poczytaj sam odnosnie tego wzrostu w linku ponizej. Co do nog jak i innych partii stawy sa narazone na kontuzje etc. Jednak jesli kolana to i lokcie , stawy barkowe i wszystkie inne. Rozsadnie trenujac dobierajac ciezary ktore sa dla nas realne nie zrobimy sobie krzywdy.
www.sfd.pl/Siłownia_a_wzrost_-_wejdź_:_-t213555.html


pozdrawiam

Zmieniony przez - _IvErSoN_ w dniu 2009-03-03 23:34:19

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5927
to w takim razie nie powinniście nosić plecaka w szkole, bo jak idziesz do szkoły, wchodzisz po schodach z plecakiem szukając klasy i robisz PRZYSIAD!!! ahhh to już wiem czemu nie rosnę, to przez szkołę!
więc jak początkujący,młody chłopak założy chociaż 30,40 kg na plecy i będzie robił przysiad to jeszcze pewnie się skurczy!

niestety z mitem i stereotypami się nie wygra...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 859 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6352
Spokojnie chłopie mam tyle lat co Ty (rocznik 93) i ćwiczę normalnie nogi i plecy, a dalej rosne ; )

Odra opolska - królowa całego Śląska !
Jak ważny jest posiłek potreningowy ! - http://www.sfd.pl/[art]_Okno_anaboliczne-t502247.html
Nie zapominaj o solach mineralnych! - http://www.sfd.pl/[art]_Sole_mineralne-t574211.html
Problem ze snem? - http://www.sfd.pl/[art]_Problem_z_regeneracją_Może_to_bezsenność_[art]-t678830.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
zatem dzieki za uswiadomienie mnie
zaraz przeczytam :)

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Dokładnie stereotypy ciezko przeskoczyc, aczkolwiek mozna je stopniowo eliminowac.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129
A ćwicząc nogi poprawie swoje wyniki w bieganiu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
bieganie to osobna bajka:) poszukaj odpowiedz na swoje pytanie
https://www.sfd.pl/search.asp 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie dotyczace trneningu FBW

Następny temat

Oponki na brzuchu

WHEY premium